Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Keressek albérletet vagy...

Keressek albérletet vagy menjek a lakásba?

Figyelt kérdés
Jovore leszek egyetemista, a tervezett varosban van egy lakasunk, ami par eve ki van adva, havonta 40ezret fizetnek, plusz a reszi ami 30. Emelhetnek anyaek az arat, de nekik az szamit a leginkabb, hogy rendesek es fizetnek idoben. Egy ora buszutra lakok az egyetemi varostol, bejarni semmikeppen nem szeretnek jovore, ezert maradt harom opcio; koli(amitol sajnos egyre jobban megy el a kedvem), berlunk egy szobat vagy egy felszobat ahol egyedul lehetek, de lennenek lakotarsak persze csak masik szobaban, vagy megkapom a lakast- regebben anya mondogatta hogy majd megkapom, de igy hogy kozeledunk a szeptemberhez megmondta hogy ne igazan szamitsak ra, amit meg is ertek, mert akkor hirtelen minusz 70ezerbe lennenk havonta. Viszont a lakast ki tudom adni masoknak, igaz kicsit hulyen van felosztva szerintem (egy szoba es egy nagy nappali, de ez igazabol egy szobanak szinten jo, akar ket embernek is), es toluk kerhetnenk akar tobbet is, mint 40 ezer. Valaki esetleg tudna kerlek segiteni, hogy hogyan dontsunk? Ha tudtok meg pluszba megoldast annak is nagyon orulnek! Elore is koszonom
2017. dec. 30. 01:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
Ha a nappali es a szoba szeparalhato, akkor a legjobb anyagilag, ha odakoltozol es a masik szobat kiadjatok.
2017. dec. 30. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem, miért lennének mínuszba, a te lakhatásodat is fizetni kellene valamiből, ha albérletbe mennél. Én beköltöznék a lakásba, és a rezsit magam fizetném, vállalnék diákmunkát, így senki nem veszít semmit.
2017. dec. 30. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Hát a szüleid nem éppen matekzsenik. Szerintük mennyit kellene fizetned, ha elmennél valahova lakni? Főleg a mai árak mellett. És milyen mínusz 70 ezerről beszélsz? Ha jól tudom, a rezsi nem titeket gazdagít, vagy ti vagytok a Galambos család? :D
2017. dec. 30. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%

Előző vagyok. Én azt csinálnám, hogy a kicsi szobába beköltöznék, a nagyot kiadnám 2 embernek.

Vagy beköltöznék a koleszba, szerintem jó buli, bár nyilván nem mindegy, mennyibe kerül.

2017. dec. 30. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%

Az a legjobb megoldás szerintem is, ha beköltözöl a saját lakásotokban az egyik szobába, a másikat pedig kiadjátok egy vagy két embernek.

Amúgy meg tényleg nem mínusz 70, hanem mínusz 40, de ha csak egy szobát veszel is ki, rezsivel együtt az is lesz minimum 30 ezer, és akkor az még egy nagyon putris lakásban van, úgyhogy nem sokkal lennétek beljebb, ha maradnának a mostani lakók a ti lakásotokban, te pedig albérletbe mennél.

Nyilván anyagilag legjobban a kollégium érné meg, de biztos vagy benne egyáltalán, hogy kapnál koleszt?

2017. dec. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt kell figyelembe venni,hogy van-e olyan számodra megfelelő albérleti lehetőség ami 40ezer alatti bérleti díjjal rendelkezik(A rezsi az mindegy,azt itt is ott is el fogod használni.). A kolesz talán azért lenne jó,mert ott alapvetően olcsóbbak a bérleti díjak.(Legalábbis errefelé azok). Persze az olcsóságnak hátránya az is amit írsz,hogy egy szobán általába 3-an 4-en osztoznak és pici a tér.


Úgyhogy akkor vagy egy jó albérletet keresel addig,ami 40ezer alatt van, vagy megnézitek,hogy mi áll a bérleti szerződésben és ha úgy alakul akkor időben jelzitek(már ha lehetséges),hogy te majd mondjuk 1-2hónap múlva szeretnél majd oda beköltözni,mert nektek így gazdaságosabb.

A szüleidet is megértem,mert ha jó az albérlő, nyilván nem akarja kirakni, és ha végeztél a sulival akkor kereshet megint másikat,aki/k már nem biztos hogy olyan jók lesznek. Macera macera macera. Az élet bonyolult.

De! Azért van ez az oldal,hogy megoldjuk a problémáitokat :D

2017. dec. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
66%

A legjobb egyedül lakni.

Előre szólok, hogy ha bármelyik társasági létet választod, csak a konfliktus lesz konfliktus hátán.

érdekes a szüleid hozzáállása. Sokkal többe kerülne a te albérleted-koleszod-idegrendszered, mint amit ők "veszítenek"

A saját lakásban legjobb egyedül. Tudom, mert én is így vagyok.


Csak szólok, hogy a társas viszony tele van meglepetésekkel, a társak jogaival, nem várt problémáival, közös használat hátrányaival(előny nincs)

Mész haza valakivel, akinek klotyóra is kellene menni, de bent szarik valaki, a fürdőbe megint valaki...


ezt nem lehet megfizetni. főleg, ha a konyhában azért nincs elmosogatva, mert elfogyott a melegvíz...illetve valaki este főz mondjuk káposztalevest. az maga a horror.

2017. dec. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%

Mindent leírtak előttem, de hogy én se maradjak le:


Van egy lakásotok kiadva 40-ért, de te albiba mennél kb. 40-ért?

Miféle butaság ez?

A rezsit mindenütt fizetned kell, a nagysága részben tőled függ!

(Anyukád meg gyakorolja az általános iskola 1-2 osztályos számtant!)

2017. dec. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
39%
Ez a lakás nem Pesten van, mert akkor nem 40 ezerért adnák ki. Értelemszerűen a kérdezőnek sem pesti áron kellene szobát bérelnie, valszeg 15-20 ezerből vidáman megúszná rezsivel együtt, jó körülmények között. Ha kirakják az évek óta ott lakó, megbízható bérlőt, és maga mellé vesz két vadidegent egy másfél szobás lakásba (ha egyáltalán talál), az mitől is lenne jobb? Akár feelingben, akár matematikailag?:-) Arról nem beszélve, hogy a jelenlegi bérlő egész évben ott van és fizet, az egyetemista meg nem. Másrészt pedig az ifjút még fel sem vették, meg is gondolhatja magát, hogy mégsem óhajt odajárni. Én egyelőre biztosan nem rúgnám fel a szerződést a normális bérlőkkel.
2017. dec. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
66%

Amit nem vett eddig senki figyelembe, hogy a lakásban milyen a szobák elrendezése - ha ugyanis a jelenlegi "nappalin" kell átmenni a "szobába", akkot nem valószínü, hogy bárki is odaköltözne így, mert akkor gyakorlatilag nincs magánterülete.


De ettöl függetlenül sem tartom jó ötletnek, mert a jól fizetó bérlöket elküldeni butaság, emellett a rezsi végképp veszteség lenne, mert az a "saját gyerek" nem fogja fizetni és ezért nem is fog odafigyelni, hogy ne legyen sok.


A legokosabb a kollégium lenne. De ha nem megy, akkor egy szobát bérelni - mert egy szoba bérlete sokkal kevesebb, mint a 40 ezer, amit kapnak a lakásért, és a rezsi meg részben fedezné a gyerek rezsijét.

2017. dec. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!