Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Félek, hogy a szomszédoknál...

Félek, hogy a szomszédoknál felrobban a gáz?

Figyelt kérdés
Budapesten egy belvárosi lakásban élek, és folyamatosan attól félek, hogy a sok felelőtlen vagy idős ember miatt robbanás vagy szén-monoxid mérgezés fog történni télen. Szorongok. Kiléptem a belső udvarra, és enyhe földgázszagot éreztem, amit már lehet csak beképzeltem, de mégis, a sok idős úgy hagyhatja véletlenül a gázt, megfeledkezik róla stb.
2018. jan. 5. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért most már elég komoly biztonsági rendszerek vannak, amik megakadályozzák ezt. Viszonylag ritka az ilyen baleset.
2018. jan. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden gázkészüléken van biztonsági szelep (vagy mi a csuda a neve), hogyha elalszik, utána lezár és nem indul újra.

Tűzhelyen, konvektoron, bojleren.

Szénmonoxid mérgezést pedig nem fogsz kapni egy másik lakástól.

Ne vergődj ezen feleslegesen, mert bevonzod a problémát!

2018. jan. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És a régieken is? Amúgy köszi, ez megnyugtatott! De a szén-monoxid nem robban?
2018. jan. 5. 22:37
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a 40 éve szerelt készülékeken is volt, nyugodj meg!:)

A szénmonoxid robbanhat, de nem olyan koncentrációban, ami egy pucolatlan fűtőtesttől a lakásban keletkezik.

Abba csak az illetékes lakó patkol el. Te nem!

2018. jan. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2018. jan. 5. 22:46
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok senkit ijesztgetni, de egy másik lakásban meghibásodott eszköztől is lehet szén-monoxid mérgezést kapni, ha a társasház gyűjtőkéménnyel (termofor kémény) rendelkezik még, azaz egy központi kéménybe van bekötve több eszköz.


Kérdező, ha nálatok ilyen kémény van vagy ha csak van olyan nyílt égésterű, gáz üzemű eszközötök (kéményes konvektor, bojler, falibaba, stb.), ami kéménybe van bekötve (tehát nem zárt égésterű), akkor én mindenképpen beszereznék jó minőségű CO jelző(ke)t.

2018. jan. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

Pont akkora esely van arra hogy nalad robban fel valami.

a sok idős úgy hagyhatja véletlenül a gázt, megfeledkezik róla stb. -Pont ahogy sok fiatal is.

Kezeltesd a fobiadat!

2018. jan. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!