Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem kellett volna elfogadnom,...

Nem kellett volna elfogadnom, hogy többet fizessen?

Figyelt kérdés
Barátommal és a húgommal lakunk egy albérletben, mindhárman egyetemisták vagyunk, így hétfőtől csütörtökig tartózkodunk a lakásban. Barátom bejelentette, hogy ő spórolni akar a vonatjegyen, ezért ezentúl csak 3-4 hetente jár majd haza. Csendesen megjegyeztem, hogy azzal, hogy ő spórol, nekünk csak több költséget csinál, ugyanis a nyílászárók olyan rosszak, hogy a tüdőnket is kiköpjük a 18 ezres havi gázszámlára, ami mellett még ráadásul fázunk is. Azzal, hogy ő ottmarad legalább +10 napot havonta, és egy ember miatt fűtjük maxon a lakást - beleszámolva a víz és villanyhasználatot - legalább 12-14 ezres többletet okoz, ami számunkra 4-5 ezer forint fejenként a húgommal, és a "hatalmas" ösztöndíjam összegét és az ebből adódó állandó spórolásomat tekintve nem igazán hiányzik. Erre immel-ámmal, de magától felajánlotta, hogy kifizeti. Kicsit lelkiismeret furdalásom lett, vissza kellett volna utasítanom, mondván közös albérletben lakunk, közösen feleljünk a kiadásokért? Lehet, hogy valakinek nem nagy összeg 5 ezer forint, nekem viszont az, pláne ha mindezt úgy kell kidobnom az ablakon, hogy más okozta a "káromat".
2018. jan. 7. 20:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem.

Mi köze az ösztöndíjadnak a számlához? Árvák vagytok vagy mi?

2018. jan. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

De, helyesen tetted, hogy elfogadtad.

Te is tanulsz, ugyanúgy spórolni szeretnél, ezért egyáltalán nem feladatod 'eltartani' a párodat.

Viszont így beszéld meg vele, hogy melyik kerül többe: a vonatjegy vagy ez a többletkiadás a plusz rezsijére!

2018. jan. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Az ablakokra tegyetek körbe Dprofilos szigetelő szalagot , nagy mínuszok esetén pukkantós buborékfóliát az üvegekre .
2018. jan. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ő használja, ergó fizesse ő. Ez így korrekt, nem kötelességetek eltartani.
2018. jan. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szóval úgy fog spórolni, hogy nem költ vonatjegyre, helyette kifizet +14ezer forintot havonta a hétvégi fűtésre?
2018. jan. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Örülök, hogy hasonlóan gondoljátok ti is.


#1: tanulmányi és szociális ösztöndíjat kapok az egyetemen, ebből tartom fenn magam, + néha vállalok alkalmi munkákat, pl. éjszakai árufeltöltés, dekorálás. Nem támogatnak a szüleim, azért próbálok minél jobban spórolni. nem vagyunk árvák.


#5: mikor kitalálta ezt a módszert, még nem volt neki tervbe véve, hogy az egész rezsi ráhárul. Egyébként a havi vonatjegye (4*2 darab) 17 ezer forint körül van, úgyhogy nem jönne ki drágábban ha fizeti az egész rezsit, csak a spórolási tervének annyi..

2018. jan. 8. 00:20
 7/12 anonim ***** válasza:

20 napra 18.000 ft a gázszámla?

Péntek-szombat-vasárnap le van kaocsolva a fűtés és mikor visszamentek akkor kell felfűteni a lakást?

Az sem sokkal kevesebb gáz, mintha folyamatosan van fűtve a lakás!

Nem értem, ha a 20 napra 18.000 akkor a +10 napra hogy lehet 14.000?

Tudom, jön hozzá a víz és a villany.

De ti kiszámoljátok literre, hogy ki mennyi vizet használ? Mert lehet a te zuhanyozásod 2x annyi víz, mint a barátodé!

Vagy ő is reklamált, hogy a vízdíjat ne egyenlően osszátok el?

Értem én, hogy spórolni kell, nem is kell eltartani senkit, de azért ezt a + 14 ezret túlzásnak tartom.

2018. jan. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem számolgatok a rezsinek utána, de a barátod terve egy baromság.

Lehet, hogy kifizet 17-et a vonatjegyre, de 10 napig otthon kajál, sőt biztos pakolnak is neki.

Így, ha otthon marad, kifizeti a rezsi differenciát és még a kajájáról is gondoskodnia kell. Én nem látom a "spórolást" sehol.

2018. jan. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


# 7: Az a 20 nap nem annyira 20 nap, hétfő este megyünk az albiba és csütörtök reggel már el is hagyjuk. Próbáltuk már úgy is, hogy hétvégére ment a fűtés, és úgy is, hogy kikapcsoltuk hétvégére, teljesen mindegy melyik módszert alkalmazzuk, mert kb. mintha nem lennének falak, úgy le tud hűlni a lakás. Legutóbb visszamentünk hétfőn, és a kisszobában 9 fok volt. Már gondolkodtunk a költözésen, de mivel maga a lakbér díja olcsó, ezért nem járnánk jobban a költözéssel, hiszen akkor a lakbér díja lenne +30 ezer forint, hiába lenne kevesebb a rezsi.

Nem említettem meg, mert nem éreztem fontosnak, de ha már rákérdeztél - és ne nézz dilisnek, nem számolgatok semmit, csak érzésből látom - hogy a barátom kétszer annyit tusol, és míg én laptop híján nem töltöm/nem tvzek, illetve felesleges villanyégésre figyelek, addig az ő gépe egész nap megy, és ott égeti a villanyokat ahol csak tudja. Ilyen szempontból nem költök többet erre.


# 8: Ezt mondtam neki én is. Nem csak az ebéd, hanem a reggeli, üdítő, nasi, vacsora.. Lényegesen többet költ itt, mint otthon, ahol etetik.

2018. jan. 8. 17:41
 10/12 anonim ***** válasza:
A barátod felfogja, hogy ezzel egyáltalán nem spórol?
2018. jan. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!