Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy lehet kijönni albi...

Hogy lehet kijönni albi fizetése mellett?

Figyelt kérdés

Én Pesten lakom, kb már 4 éve.

Én 4,5 éve még béreltem lakást Pesten 34 nm 1,5 szobásat 55000ft rezsivel együtt.

Most azt olvasom hogy 30 nm garzonért elkérnek több mint 130-150 ezer ft-ot.

Jah és csak ez a bérleti díj, még nem számoltam hozzá a rezsit is.

Átlagbér meg nem változott.

Most ha 200 at is keresek abból sem tudok kijönni, hogy félre tudjak tenni egyek, igyak szórakozzak is, és ha nincs párom?

Nagyon nehéz.

De ha az illetőnek van is párja össz kereset 350000ft.

Valakinek a fizuja elmegy a lakásra kb 160000ft, marad: 190000ft

abbol kaja lejön kettöjüknek egy 100-as

és hol a ruházkodás, élés, félreteszés?



2018. jan. 8. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Ja! Várjál. A kaucióról semmit nem írtál. Előbb tegyél le az asztalra 1 milliót és utána gondolkozz a hogyan továbban.
2018. jan. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Én is pont ezen gondolkoztam és írtam is ki kérdést.

4 éve 35 ezret fizettem rezsivel együtt egy szobáért.

Egy kis lyuk volt, amiben épp csak meg lehet fordulni. Ennél alább már hogyan adja az ember? Meg 30+ évesen egy szobába kéne költözni vadidegenekkel, vagy mi?

Elmebeteg dolog azért élni és dolgozni, hogy kifizethessem az albit.

Most már simán megengedhetném magamnak, hogy kifizessek annyi pénzt egy albira, de hülye lennék!

Nehogy már erre menjen el a pénzem. Még ha a saját lakásom törlesztőjére fizetnék ennyit, akkor azt mondanám, oké. Bár az is erősen meggondolandó.

2018. jan. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem a,130,150 tulzás. De mindegy a 100 -is sok.
2018. jan. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Sok sok, de az ember kénytelen valahogy előteremteni azt a pénzt, esetleg megalkudni.

Nekem szerencsém volt, még pont akkor költöztem fel (3 éve), amikor 70 + rezsiért kaptam egy 2 szobás lakást. Összesen 110 ezer ment így lakhatásra és egy ismerőssel béreltük. Aztán ő elköltözött és mivel nekem párom lett, praktikusnak láttuk az összeköltözést. Így azért két fizuból ezt simán elő tudtuk teremteni. A 130 + rezsit is elő tudnánk, de baromira nem esne jól. Szerencsére sosem kellett költöznünk és a bérleti díjat sem emelte a tulaj. Elmondása szerint neki többet ér a megbízható bérlő, mint a plusz 10-20 ezer forint. Jól jártunk.

Elég sokat spóroltunk, hogy összejöjjön egy önerőre valónk. A 70 + rezsi helyett jelenleg 73 + rezsit fizetünk, na bumm és legalább egyszer a miénk lesz! :) Amit eddig félretettünk az önerőre, azt mostmár az előtörlesztésre tesszük félre. Egészen más így hazajönni.

Budapestre is csak akkor éri meg költözni és itt dolgozni, ha az ember keres annyival többet, amennyivel többe az albi kerül. Sajnos ilyen ez a bicikli.

2018. jan. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Szerintem is tulzas, ha nagyon kutakodsz rovid idon belul talalsz szobat havi 50-100 ezerert mindennel egyutt!!!

Egyebkent meg ha allando kereseted 160-200 kozott van es nincs idonkent valami premium vagy jutalek vagy barmilyen plusz forrasod, akkor szinte biztos hogy csak honaprol honapra tudsz majd megelni. 😏

Viszont!!

Elso korben toltsd le telefonodra a Wallett nevu alkalmazast, azzal talan tudsz par ezreket sporolni..

2018. jan. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Bocs szobat irtam, lakasra gondoltam :)
2018. jan. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Ja es meg valami

Szobat 50-80 e/ho

Lakast mindennel egyutt 95-120 e/ho

2018. jan. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedbe elköltöznék a határ mellé valahova. Mondjuk Sopronba vagy valami egyéb városba ahol élet is van azért.

Albi árak ott is Budapest környékén vannak, de a fizetés 1100-2000 euró fizikai melóval is. Nah persze 13.14. havival. Ha ketten vagytok akkor meg aztán pláne elég gyorsan lehet félretenni és jól.

Nem hiába csinálják ezt most elég sokan. De melót még mindig lehet találni így is a szomszédba.


Itthon ha nem tolnak meg otthonról máshogy csak nagyon nehezen és jóval lassabban megy.

2018. jan. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

55ért garzot rezsivel együtt? :D

Ma ennyiért szobát nem lehet találni!

2018. jan. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!