Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet megélni Budapeste...

Hogyan lehet megélni Budapesten tudományos segédmunkatársi fizetésből albérlet fizetése mellett?

Figyelt kérdés

A tudományos segédmunkatársi fizetés bruttó 174,900 Ft, ami nettó 116,309 Ft. Hogyan lehet ebből megélni Budapesten? Esetleg, aki ebben a pozícióban dolgozik, az vállal egyéb munkákat is? Ez időben hogyan kivitelezhető?

Aki esetleg tudományos segédmunkatársként dolgozik írhatna, hogy hogyan él meg Budapesten.



2017. febr. 9. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerzel még 2 lakótársat és akkor esetleg. Amúgy ennyiből sehogy.
2017. febr. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ennyiből nem lehet normálisan élni. Ezért nem mentem akadémiai pályára.
2017. febr. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Martonvásáron az MTA-nál biztosítanak szálláslehetőséget kb 20 rugó + rezsi egy szoba és biztosítanak ingyen ebédet is.
2017. febr. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
ha saját lakásod van, akkor meglehet. albéletben csak lakótárssal, de ugy is húzós. ha van párod, akkor a kettőtök fizujából talán már ki lehet jönni úgy ahogy.
2017. febr. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A saját lakás (értsd: egy fő lakik a lakásban), pláne Budapesten abszolút kivitelezhetetlen átlag feletti fizetésből is, ha a realitások talaján maradunk. Én nettó 300 alatt mindenképpen lakótárssal együttélésben gondolkodnék.
2017. febr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mit kutatsz? Attól is függhet, mennyire tudsz egyéb munkát vállalni (+a jogi környezet).
2018. júl. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!