Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nagynénémmel közösen örökölt...

Nagynénémmel közösen örökölt lakást kiadták akbérletbe a tudtom nélkül nem hivatalosan, még akkor özvegyi jobbal terhelten. Hová forduljak segítségért?

Figyelt kérdés
8 éve megörököltem a lakás negyedét,tavaly elhunyt a haszonélvező,onnantól kezdve úgy tudom jár a bérleti díjból nekem is,csak hogy nem hivatalosan adták ki.Mindvégig azt hazudták hogy nincs kiadva.
2018. jan. 9. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Elbeszélgetsz velük. Vagy kifizetik, ami jár neked, vagy feldobod őket a NAV-nál.
2018. jan. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam.
2018. jan. 9. 12:46
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudod bizonyítani se azt, hogy kiadták, se azt, hogy neked nem adtak belőle, úgyhogy ennek a feljelentesnek sok értelme nem lesz. Inkább kérd a közös tulajdon megszüntetését és adjatok el a lakást.
2018. jan. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Valahogy csak le lehet buktatni a nem hivatalosan kiadott albérleteseket
2018. jan. 9. 12:57
 5/6 anonim ***** válasza:
7%
Persze, fel lehet jelenteni őket a navh-nál. Mivel te is tulajdonos vagy, magadat is feljelented vele. Ne, tudod bizonyítani, hogy te nem kaptál a pénzből
2018. jan. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%

ilyen hülyeség, hogy saját magát feljelenti?


Nyilván nem menne a hatósághoz, ha sáros lenne, ennyi eszük azoknak is van!

Nyugodtan menj el a NAV-hoz és meséld el, hogy a közös tulajdonú lakásotokat a társtulajdonos bérbe adta a tudtod nélkül FEKETÉN, szeretnéd, ha kivizsgálnák az ügyet, mert terveid lennének a lakással.

Mondjuk be akarsz költözni, vagy el akarod adni a részed, tökmindegy mit mondasz, a lényeg, hogy akadályoztatva vagy.

Arról ne beszélj, hogy az a gondod, hogy te nem kaptál pénzt!

2018. jan. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!