Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bp-n albérletben élő fiatalok,...

Bp-n albérletben élő fiatalok, ti mennyit tudtok félretenni saját lakásra, illetve családalapításra?

Figyelt kérdés
2018. jan. 15. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Amikor felkerültem, kb. semennyit nem tudtam. Havi 10-et max, illetve egy lakástakarékot fizettem. A fizum nem volt sok, a kiadások viszont igen. Hiányzó cuccok, egy-két bútor, betegség, ruha, mikor mi kellett és már nem is maradt semmi. Egy szobát béreltem. Aztán szépen lassan növekedett a fizetésem, úgyhogy 20-40-50 ezret is félretudtam tenni. Az utolsó fél pár hónapban már 100-at. 2,5 év után most tudtunk összerakni a párommal egy önerőnyi pénzt és elköltöztünk saját lakásba. Így számításaink szerint, ha meg lesz minden bútorunk, akkor kb. 100-100 ezret fogunk tudni félretenni minden hónapban. Előtörlesztésre, esküvőre, családalapításra. Majd mindennek eljön az ideje...
2018. jan. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Semmit. De ha majd eljön az ideje, veszek fel jelzáloghitrlt, van mire.
2018. jan. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 pRoGeNiUs válasza:
Szerintem jobban jársz ha veszel egy lakást és annak hitelét fizeted, mintsem albérlet
2018. jan. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez a lakásvásárlás mánia... ezt tudnám, honnan jön a magyaroknak.
2018. jan. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Amikor 120+rezsi egy albérlet és 70+rezsi egy saját törlesztése (mondjuk 5 évig fixen), akkor szerinted honnan jön?

Majd amikor lesz egy tehermentes lakásod és költheted azt a 70-80-90 ezret is valami tök másra, akkor azt én határozottan előnynek nevezném.

2018. jan. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pont 1 hete írtam alá a szerződést, 7. Kerület 1.5szobás lakás 70+rezsi.

Aki keres az talál.

2018. jan. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Így már is sokkal jobb üzlet másnak fizetni, mint a sajátodra. :)
2018. jan. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

És miért vagy olyan büszke a 70+rezsire? Az a 70 is ablakon kidobott pénz. Kb ennyiből már sajátot is törleszhetnél.

De igen, ez a bajom. Az a k önerő. Tök hamar, pár év alatt összejönne, de most ez megy a főbérlő zsebére, mert addig is lakni kell valahol. Ördögi kör.

2018. jan. 30. 17:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Húzd össze magad és tegyél félre. Persze könnyebb ha ketten vagytok pároddal és ő is spórolós. Mi is albi mellett gyűjtöttünk és nem kerestünk sokat soha,szoval kb. átlagosan, inkább kicsit alatta, régebben sokkal átlag alatt.
2018. febr. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!