Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tulaj nem írta alá a felmondás...

Feketeszisza kérdése:

Tulaj nem írta alá a felmondási szerződést, ügyvédhez menne, bővebben lennt?

Figyelt kérdés

Múltkor kijelentette a tulajdonos,hogy valószinű mennünk kell innen. Utána láttuk,hogy hirdeti eladóként a lakásunkat. Jöttek vevők megnézni. Így mi jeleztük neki,hogy nem maradunk köszönjük szépen,kerestünk mást. Múltkor felhivtam,hogy jöjjön aláirni a szerződést,amin konkrét dátumok nem szerepelnek. Tisztában vagyunk az egy hónapos felmondási idővel,mi mégis mondtuk,ha lehetne akkor 4-én mennénk is! Ő mondta,hogy 10-én,de ez kevés határidő neki,mert nem tud mást keresni. Én megmondtam neki,hogy ne haragudjon,múltkor ő szólt,hogy lehet mennünk kell,nekünk ez hosszútávon nem megbizható igy. Szóval,vita lett a vége,flegmán beszélt velem,amit én nem toleráltam,mondtam jó akkor 10-e,ahogy ő akarja. A papírt nem volt hajlandó aláirni,hogy kérelmezzük a felmondást,pedig azt a dátumot irjuk rá akkor,amit megbeszéltünk kiköltözésne. Pár órával később idehozott két csávót,és megmutatta nekik a lakást,akik megkérdezték tuti költözünk-e,mert ők kiveszik akkor 10.-ével. Mondtam igen,szeretnénk menni!

Tulajnak is mondtam,hogy mivel vasárnap iderángat két embert,nem hagy nyugton minket,akkor tényleg legyen 10-e ,és csak a 10 napot,plusz a rezsit fizetem ki neki,a kauciót meg kérjük vissza,mivel kárt nem okoztunk! Mondtam akkor irjuk meg a papirokat,erre nagy fellengzősen,nem,ő ügyvédhez fordul. Ilyenkor mit akar ügyvédhez fordulni? Ő mondta elsőre a 10.-ét,ő nem élt a jogával,hogy egy hónapot még maradjunk,sőt a kaucióból akart levonogatni,ami tisztán benne van a szerződésben,hogy se rezsire,se albérletre nem vonható le a kaució! Mivel mi nem mondtuk,hogy nem fizetjük ki nem is értem. Eleinte is megkért minket,költözzünk be 4 nappal előbb,ennek semilyen anyagi vonzata nem lesz,ismétlem semilyen,ő kérte.... elseje helyett 26. Következő hónapban a rezsit 26-tól számolta,jó oké legyen,mi használtuk el,persze. Most meg ezen akadtam ki,hogy ő kitalálta,mi 26-26 ig fizetünk,tehát nekem most kéne fizetnem neki 80.-at. Nem! Ezen lett a vita,meg még a stilusán... Tehát ez a vége,hogy ő 10-étől kiadja a lakást,viszont ügyvédhez akar menni... Nem értem minek? Én szóban szóltam neki,nem szegtem ezzel szerződést,hogy kértem tőle,hogy 4-én mehessünk el. Nem kényszeritettem,nem fenyegetőztem,ő flegmázott,és szólogatott be. A lakásban olyan hideg van sokszor fagyok meg,nem müködik rendesen a wc,volt olyan,hogy egy random napon bekopogott,kinyitottam pizsiben,meg se kérdezte bejöhet-e csak rámnyitotta az ajtót és bejött a lakásba. Nem egyszer fordult elő hogy csakúgy bekopogott és bejött a lakásban,mert kölcsönkéregetett valamiket. Idejött,a páromat az egy szem szabadnapomon ugráltatta,ezért meg azért... A felettünk lévő lakók alól eladta a butorját,majd egy lomizott kakiit hozott ide,azonban levinni,felszerelni nem segített,csak belepofázni. Ezek már csak mellékes infók.. De a lényeg,valaki tudja,miért is akarna ügyvédhez fordulni? Mi az hogy én fel akarom mondani a szerződést,ő meg elutasítja és flegmán elsétál? ..... Köszi a válaszokat.



2018. jan. 28. 20:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Határozatlan idejű szerződésetek volt gondolom.Akkor bármikor felmondhatjátok(írásban célszerű,mint ahogy írták is,de telefonon is fel lehet mondani,csak az macerásabb) és akkor van az 1 hónapos felmondási idő.


Ha határozott idejű szerződésetek volt(dátumos, például 1éves ) akkor macerásabb,mert ha nem jelentitek be a felmondást

Viszont! Van valami szabály erre azt hiszem, ami kimondja,hogy ilyen esetben ,ha x időn belül talál új albérlőt-és elvileg kötelessége új albérlőt keresni- akkor csak arra az időszakra kell fizetned a bérleti díjat,ami az új albérlő érkezéséig eltelt ideig vagy a szerződésben foglalt idő végéig szól. Határozatlan idejűnél ,rendes írásos felmondással ez max 1 hónapnyi bérleti díj lehet. De mindenről érdemes papírt csinálni. :)

2018. jan. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
50%

Még valami. Ha rendes szerződésetek van,akkor az engedélyetek nélkül nem is mehet be. Zárat cseréltethettek, viszont az ingatlan visszaadásakor(albérlet vége) vissza kell állítanotok az eredeti helyzetébe a zárakat is(vagy odaadni az új kulcsokat,de akkor buktátok a zárat.Inkább visszarakni a régit. Pár perces dolog. Már ha nem rongáltátok meg,mert akkor kauciobol levonják)


És nem is vagy köteles beengedni se a tulajt,se a vevőit amíg érvényes szerződésetek van. Viszont ha nem fizettek rendesen jogi úton beperelhet titeket. A számlák és minden egyéb bérleti díj kifizetéséről ezért is érdemes valamilyen érvényes papírt íratni minden alkalommal,ami bizonyítja ,hogy a kifizetés megtörtént.Vagy átutalással intézni,az a legtisztább,mert azt a bíróság is figyelembe veszi.

2018. jan. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
86%
Írtátok hogy nem köteles az albérlő a tulajt beengedni. na ez egy kicsit másként van! a tulaj jogoszlt ellenőrizni, bemenni a bérlő hozzájárulásával, természetesen az életvitel zavarása nélkül.Kultur emberek közt ez nem okoz gondot. (Voltam én is albérlő, meg adtam is már bérbe, havonta egyszer elmentem, elbeszélgettünk, szétnéztem, és ennyi.)
2018. jan. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Igen. Havi ellenorzest tarthat. De ő ebben a hónapban lövesem sincs hanyadszorra jön be. Engedelykeres nelkul.

Nem irja ala a papirt az a gond. Hatarozatlan időre szolo a szerzodes

A szerzodesben benne van hogy nem cserelhetek zárat sajnos.

Viszont,tanu nem irta ala a szerzodest es nem is az o neven van az ingatlan. Az apja neven,akit sose lattunk. Odairta az apja nevet mikor a lakcimbejelentonel gond volt. Majd alahamisitotta az apja alairasat..

Számlat nem kaptunk sose hogy barmit is kifizettunk neki. Nekem a kauciorol van papirom.

Most 10etol jonnek uj berlok es orulnek ha addigra megszunne akkor a szerzodes.

Rezsit egyeni meroorak alapjan szamolunk. Tehat azt letudom fotozni,majd odaadni a pontos osszeget.

Nem hinnem hogy o barmiert ugyvedhez mehetne egyebkent.

A 10.e azert volt neki problema mert gondolom elhasznalta a penzt amit kaucio cimszoval kifizettunk es nem tudná elobb visszaadni..

Remelem megoldodik es 10eig megkapom alairva hogy felvan mondva a szerzodes.. nem akarok pereskedni mert az evekig eltarthat.. ma is elvileg 2 csalad is megnezte a házat. Remelhetoleg nem jottek be ide az engedelyem nelkul.. mivel megtiltottam. Itthon se vagyunk....

Kamerat lehet rakunk ide a bejarathoz belulrol hogy felvegye ha bejon. Kiirjuk hogy kameraval megfigyelt terulet es kesz... :(

2018. jan. 29. 20:59
 15/25 anonim ***** válasza:
16%

Ne viccelj!

Amit leírtál, azzal simán a markodban tarthatod a fickót!

Amit tett, az simán okmányhamisítás!!!

Ha már az úgymond "szerződésetekről" nem is beszélünk, de a lakcímbejelentőt is aláhamisította! ... ez simán bűntett!

Kedves Kérdező, ha felfogtad volna, hogy ez mekkora súlyú dolog, akkor már egy éve ingyen laktál volna ott! ...de nem, te még majrézol tőle!

Neki kellene tőled!

2018. jan. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Oktoberben koltoztunk ide. Oktober vegen...

De mar kiismertuk milyen ember. :)

Sajnos belefutottunk. Bar hibasak vagyunk,hisz annyira jönni akartunk,hogy megkockáztattuk...

:(

Alapbol nem azt a lakast kaptuk,amit meghirdetett.

Szigeteles 0. Olyan hideg van hogy hihetetlen. Fa havi 40-50.000 ft kb. Ugy hogy 3 fele el van osztva!!

Nem jó állapotú stb stb. Bénák voltunk sajnos. Ha nem hozza a papirt hogy felvan mondva akkor fenyegetes lesz.:)

Köszönöm a válaszokat.

2018. jan. 29. 23:18
 17/25 anonim ***** válasza:

Csak határozottan!

És ha nem akarja visszaadni a kauciót, ne féljetek megfenyegetni az okirat hamisítással!

2018. jan. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Elôre irígylem a beköltözőket...
2018. jan. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
44%
Ez az egész történet bibis! Hogy nem az övé az ingatlan, hanem az apjáé, azt ki tudja dumálni. Az már gáz, hogy a bejelentőre az apja nevét, ezt te állitod, neked kell bizonyítani. Sajnos belesétáltál abba a csapdába, hogy a szerződést tanuk nélkül írtátok alá. Igy ez alakilag érvénytelen! A felmondáshoz nem kell külön papír, hanem a határozatlan időre szóló eredeti szerződésben kell kitérni rá, hogy ki és mikor mennyi idővel előtte mondhatja fel a szerződést. Sajnos drága tanulópénzt fizettél!
2018. jan. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Ennyi válaszból egy van 'ellenem'.

Számlát pl akkor sem adott.

Nem tud mutatni egy bizonylatot sem.

Azért már kapásból jelenthetem.

Leszrom az egeszet. Csak legyen meg a felmondas,10én a kiköltözés és a kaucióm visszajáró része.

2018. jan. 30. 21:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!