Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Határozott idejű 1 éves...

Határozott idejű 1 éves bérleti szerződést írtunk alá a főbérlővel. Ez szeptember 1-én jár le. A szerződésben 60 napos felmondási idő áll. Mi van, ha ezt nem tartjuk be?

Figyelt kérdés
2010. aug. 24. 15:44
 1/4 anonim válasza:
mármint nem szóltok időbe?hát ha jó kifogásod van,akkor cska megértik..én pl kórházba kerültem,és nem tudtam szólni,pedig előtte 30 nappal szólni kéne,hogy kiköltözök,dehát műteni kellett,és nemtudtam mit csinálni,nemláthattam előre...akkor nemlesz semmi probléma,de ha a főbérlő jófej,akkor meglehet vele beszélni,hogy most jött közbe vmi,és kész
2010. aug. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És visszakaptad a kauciót?
2010. aug. 24. 16:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy egy éves határozott idejű szerződés hatvan napos felmondási idővel? A határozott idejű szerződéseknek nincs felmondási ideje. Az a szerződés a határozott idő végén lejár. Vagy meghosszabbítják, vagy nem.

Ha te 2009. szeptember 1-jén béreltél lakást 1 év határozott időre, akkor a bérleti szerződés 2010. augusztus 31-én lejár.

Bár trükk lehet, mert a szerződés kikötheti, hogy a szerződés meghosszabbodik újabb egy évre akkor, ha pl. 60 nappal a lejárat előtt nem jelented be azt a szándékot, hogy nem szeretnéd folytatni a bérletet. Ekkor kicsit komplikáltabb a helyzet.

De mivel nem ismerem a szerződést, így elég nehéz hathatós tanácsot adni.

2010. aug. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
nem kaptam vissza a teljes kauciót,hanem csak egy részét,mert beismerte az öregasszony,hogy erre nem tudtunk felkészülni,és ezért adott vissza,de nem mindet..amúgy kicsit zizi volt,mert fel se fogta,hogy mi volt,annyira öreg...
2010. aug. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!