Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tulaj nem írta alá a felmondás...

Feketeszisza kérdése:

Tulaj nem írta alá a felmondási szerződést, ügyvédhez menne, bővebben lennt?

Figyelt kérdés

Múltkor kijelentette a tulajdonos,hogy valószinű mennünk kell innen. Utána láttuk,hogy hirdeti eladóként a lakásunkat. Jöttek vevők megnézni. Így mi jeleztük neki,hogy nem maradunk köszönjük szépen,kerestünk mást. Múltkor felhivtam,hogy jöjjön aláirni a szerződést,amin konkrét dátumok nem szerepelnek. Tisztában vagyunk az egy hónapos felmondási idővel,mi mégis mondtuk,ha lehetne akkor 4-én mennénk is! Ő mondta,hogy 10-én,de ez kevés határidő neki,mert nem tud mást keresni. Én megmondtam neki,hogy ne haragudjon,múltkor ő szólt,hogy lehet mennünk kell,nekünk ez hosszútávon nem megbizható igy. Szóval,vita lett a vége,flegmán beszélt velem,amit én nem toleráltam,mondtam jó akkor 10-e,ahogy ő akarja. A papírt nem volt hajlandó aláirni,hogy kérelmezzük a felmondást,pedig azt a dátumot irjuk rá akkor,amit megbeszéltünk kiköltözésne. Pár órával később idehozott két csávót,és megmutatta nekik a lakást,akik megkérdezték tuti költözünk-e,mert ők kiveszik akkor 10.-ével. Mondtam igen,szeretnénk menni!

Tulajnak is mondtam,hogy mivel vasárnap iderángat két embert,nem hagy nyugton minket,akkor tényleg legyen 10-e ,és csak a 10 napot,plusz a rezsit fizetem ki neki,a kauciót meg kérjük vissza,mivel kárt nem okoztunk! Mondtam akkor irjuk meg a papirokat,erre nagy fellengzősen,nem,ő ügyvédhez fordul. Ilyenkor mit akar ügyvédhez fordulni? Ő mondta elsőre a 10.-ét,ő nem élt a jogával,hogy egy hónapot még maradjunk,sőt a kaucióból akart levonogatni,ami tisztán benne van a szerződésben,hogy se rezsire,se albérletre nem vonható le a kaució! Mivel mi nem mondtuk,hogy nem fizetjük ki nem is értem. Eleinte is megkért minket,költözzünk be 4 nappal előbb,ennek semilyen anyagi vonzata nem lesz,ismétlem semilyen,ő kérte.... elseje helyett 26. Következő hónapban a rezsit 26-tól számolta,jó oké legyen,mi használtuk el,persze. Most meg ezen akadtam ki,hogy ő kitalálta,mi 26-26 ig fizetünk,tehát nekem most kéne fizetnem neki 80.-at. Nem! Ezen lett a vita,meg még a stilusán... Tehát ez a vége,hogy ő 10-étől kiadja a lakást,viszont ügyvédhez akar menni... Nem értem minek? Én szóban szóltam neki,nem szegtem ezzel szerződést,hogy kértem tőle,hogy 4-én mehessünk el. Nem kényszeritettem,nem fenyegetőztem,ő flegmázott,és szólogatott be. A lakásban olyan hideg van sokszor fagyok meg,nem müködik rendesen a wc,volt olyan,hogy egy random napon bekopogott,kinyitottam pizsiben,meg se kérdezte bejöhet-e csak rámnyitotta az ajtót és bejött a lakásba. Nem egyszer fordult elő hogy csakúgy bekopogott és bejött a lakásban,mert kölcsönkéregetett valamiket. Idejött,a páromat az egy szem szabadnapomon ugráltatta,ezért meg azért... A felettünk lévő lakók alól eladta a butorját,majd egy lomizott kakiit hozott ide,azonban levinni,felszerelni nem segített,csak belepofázni. Ezek már csak mellékes infók.. De a lényeg,valaki tudja,miért is akarna ügyvédhez fordulni? Mi az hogy én fel akarom mondani a szerződést,ő meg elutasítja és flegmán elsétál? ..... Köszi a válaszokat.



2018. jan. 28. 20:42
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Egyebkent benne van,hogy amennyiben bérlő mond fel,a tulaj kerhet egy hónapot.

Ha a tulaj mond fel én kérhetek 2 hónapot.

2018. jan. 30. 22:00
 22/25 anonim ***** válasza:
Látom nem tetszett az igazság! Azt hogy nem adott számlát, az csak téged gyengit. (Éz nem is számlát kell neki adni, hanem "Átvételi elismervényt") Igy még azzal is megtámadhat, hogy nem fizettél. Sajnos az ÉLET kemény dolgokat produkál, mégha ez sokaknak nem tetszik is. Na nyomjátok a piros kezet!
2018. jan. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Támadjon,nyilván ha nem fizettem,akkor nem laktam volna itt 3 hónapot :D Ez logikus... Benne van a szerződésben az is,ha nem fizetek 8 napon belül hello. :D

Beszéltem már ügyvéddel,ő javasolta ezeket,hogy a számla hiánya stb..

2018. jan. 31. 11:59
 24/25 anonim ***** válasza:
Ha azt állítja, hogy nem fizettél, de volt tanú a fizetésre, akkor egyrészt büntetőfeljelentés csalás és sikkasztás miatt, másrészt bejelentés az adóhivatalnak adócsalás gyanúja miatt.
2018. jan. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Na te csak tetézed a bajt magadnak! Jó ügyvédhez mentél, ha számlát mondott. De ha már tul vagy az egészen, köpjél egyet, és legközelebb légy óvatosabb! (Hidd el, hiába negativoznak, sok hasznos választ kaptál.)
2018. jan. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!