Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan lehet kigazdálkodni az...

Hogyan lehet kigazdálkodni az egyre magasabb albérletárakat? Nektek hogyan megy, már ha megy?

Figyelt kérdés

Budapesten lakom. Havi fizetésem kb 150-160 ezer forint nettó havonta, ami szerintem nem annyira rossz. Ennek ellenére gyakorlatilag esélytelennek látom, hogy ebből albérletbe tudjak menni. De talán még egy szobát se tudnék bérelni. Eléggé kétségbeejtő, hogy egy átlagos fizetésből még egy lepukkant szobára se telik.


Kérlek csak normális válaszokat adjatok.

Ez az "így jártam", "úgy kell nekem", meg az "ideje volt, hogy most már felzárkózzanak a magyar lakás és bérletárak a nyugati árakhoz", stb. kérem hanyagoljuk.



2018. febr. 16. 09:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%
Pedig ez tényleg átlag alatti fizu. Nem tudom mit dolgozol, de én a helyedben új munkahelyet keresnék. Sajnos a béremelés sok cégnél nem opció, így az ember akkor kap jobb fizut, ha új helyet keres. És az nagyon igaz, hogy egyedül a semmiből egzisztenciát teremteni baromi nehéz.
2018. febr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
12%
Mi 2006 vágtunk bele a feleségemmel a lakásvásárlásba hitelből és idén köhögjük ki nullára. De ebbe a 12évbe benne volt a "válság" amikor 3szorosa lett a törlesztő vagy 5éven át. Most vagyunk 40évesek. Mi csak 5,5millát vettünk fel és arra is 12őt fizettünk vissza. Akkoriban 8,7 volt a kégli aminek most elvileg 16M az induló ára. Még mondhatnánk hogy jól is jártunk, de ez azt is mutatja hogy ezek az árak mesterségesen vannak felhúzva. Ergo nem kell sok hogy letörjön ez az áremelkedés. Konkrétan 1,5-2millát drágultak a lakások a mi környékünkön 1év alatt. Ez nem magyarázza semmi.
2018. febr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
45%

6 vagyok. Nem statisztikát néztem, vezető beosztásban dolgozom és nálunk az egyszerű fizikai melósok megkeresik a nettó 200 ezret. Igaz, dolgozni kell érte, műszakozni, túlórázni, de megkeresik. Soknak másodállása is van mellette és ha valakikre felnézek, akkor azok ezek az emberek.

De látom a diplomás és nem diplomás barátainkat, volt szaktársaimat is, stb. Kezdő bérként mindenki ennyit kapott. Ennek jobb esetben 1-2 éven belül meg kellene duplázódnia és némi helyezkedéssel meg is tudod duplázni.

Ketten könnyebb, igen. Ez természetes és sajnos vagy nem sajnos, tény. De abba is gondoljunk bele, hogy fele annyit kellett dolgoznom érte, de csak fél lakásom is lett. :)

Neked dupla annyit kell, ha egyedül szeretnéd megteremteni, de lesz egy sajátod, ami csak a tiéd. Valamit valamiért. És azt mondom havi 20 ezer megtakarítás is több mint a semmi. Én is így kezdtem 3 éve a pályámat Budapesten. Kétségbe is estem, de mára már azt gondolom fölösleges volt. Budapesten és környékén csak az nem boldogul, aki nem akar.

2018. febr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
32%

Kb pont ennyi fizut kapok én is, ha csak délelőtt dolgozok (a mostani lakóhelyem miatt a délután csak költözés után jöhet szóba). Amikor még semmit nem tudtam az albérletárakról, akkor én is egy szobás lakást kerestem. Mondanom sem kell, nem találtam az én pénztárcámnak megfelelőt. Aztán lejjebb adtam az igényeimet, és a lakótársakat is számításba vettem. Mivel most a 17. kerület legszélén élek, ezért csakis belvárosi albit kerestem, nem kell nekem a vidékies kertváros. Végül az Árpád hídnál találtam, rezsivel együtt havi 55ezerért, két lakótárssal. Márciusban költözök.

Ami a spórolós részt illeti, szerintem is átlagosnak számít a fizetésünk. Márciustól a délután miatt szerintem nálam felmegy 200-ra, aminek örülök. Viszont így is lehet boldogulni. Van egy hitelem, amiért havonta 33 ezret fizetek vissza, anyámnak 30 ezret adtam rezsire és kajára eddig. Plusz bkv bérlet, meg kaja, amit magamnak intéztem. És ígyis mindig tudtam félretenni, és nem csak 20 ezret. Például többet utazgatok, mint bármelyik ismerősöm, azokat is beleértve, akik többet keresnek nálam...

2018. febr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Huszonévesen nem nagyon fog lakást venni egyedül. Kevés aki megteheti. Apránként, lassan fog összejönni a pénz. Csak épp az ember mindent egyböl akar, attól mert 1-2 éve dolgozol, még nem lesz több millio megtakaritásod.

Én vidéki városban élek egyedül, 2015ben kezdtem dolgozni, havi 15-20 000 ftot tettem félre. Akkor kerestem 95öt. Most 185 000-et, ugyan abban a pozicioban. Emelték minden évben a fizetést. most havi 50-60 000 ftot teszek félre. Másnak ez nem sok, de már több mint 1 millio összegyült. Igen, több mint 3 év, semmire nem élég még, de gyarapszik, és az enyém.


Jah, ez a 185 000 netto itt vidéki, megyei városban is átlagos. (Bp 50 perc vonattal). Tele van a város gyárral, ahol 3 müszakban 200 000 körül keresni, de van ahol még több, és ezek egyszerü munkások. Csak én nem akarok gyárba menni. Tehát Bp-en a 150 000 fizetés nem túl jó.


Amugy Pesten szobát 60 000 ért tudsz bérelni, ez már rezsivel együtt van.

2018. febr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
72%

Facebook csoportokban napi szinten látok kiadó szobát 45+rezsiért, csak keresni kell.

Pesten a nettó 150 ezres fizu kimondottan rossznak számit, keress jobbat. Nem véletlenül ilyen magasak itt az albérlet árak: azért ennyi, mert a többség ki tudja fizetni, és nyilván nem nettó 150 ezres fizuból fizet 100 ezer+rezsit. A lakásárak is azért mennek fel mert ennyiért is elkelnek. Bp belvárosában a 20 milliós garzonokat viszik mint a cukrot (tapasztalat, mert én is most ilyet keresek de nagyon nehéz).

2018. febr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Nem azért ilyen drágák, mert a többség kitudja fizetni!


Hagyjuk már ezt a baromságot!


Egyrészt: lakni mindenkinek kell valahol. Ez tény!

Tehát képes rá baromi sokat is költeni.


Régen és most is a leggazdagabb emberek ingatlanokba fektettek és fektetnek most is. Tömegével vásárolják fel az ingatlanokat nem csak itthon hanem az egész világon. Főleg a nagyvárosokban.


Mindenképp megfogják fizetni az emberek, legfeljebb majd nem ketten hanem 18-na fognak lakni egy szobában. Ennyi!


A kenyeret is megfogod venni, akkor is ha 100 000 ezer forint egy szelet, mert nem akarsz éhen dögleni. De ennek semmi köze nincs a kereslet-kínálathoz.

2018. febr. 21. 11:25
 18/20 anonim ***** válasza:
81%

Hát kérdező, pedig de. Aki tanult közgazdaságtant, az tudja, hogy az árakat a kereslet-kinálat tartja fent. Ha a kenyér 100 ezer lenne, senki nem venne, hanem sütne otthon magának vagy helyettesitő termékeket venne pl. kifli stb.

Ha senki nem tudná kiadni 100+rezsiért a belvárosi garzonját, akkor lejjebb mennének az árakkal, lenne 90+rezsi, vagy 80+rezsi, stb. Ugyanúgy, ahogy régebben 50 + rezsiért már találtál garzont, most változott a helyzet.

Ha meghirdetsz egy garzont 200+rezsiért, senki nem fogja kivenni, hiába kell mennie valahova lakni, mert tudja hogy annyit nem ér és talál olcsóbbat is.

Szerintem az egyértelmü hogy csak azok laknak ilyen lakásokban akik ki tudják fizetni, tehát--> van rá fizetőképes kereslet. Az most lényegtelen, hogy mindenki szivesebben fizetne kevesebbet, mondjuk 50-et, de mivel a lakástulajdonosok találnak albérlőt 100-ért is, ezért ezen az áron hirdetik.

Aki ezt nem tudja kifizetni az nem a belvárosban vesz ki lakást. Kötelező ott kivenni egész lakást? Nem. Ki tudsz venni egy szobát is ha csak annyi pénzed van vagy mehetsz a külső kerületekbe is.

2018. febr. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
66%

" lakni mindenkinek kell valahol. Ez tény! "


Igen, ez így igaz! De NEM KELL mindenkinek albérletbe lakni, maradhat a szülökkel közös háztartásban is.


Albérletbe az megy, aki ki tudja fizetni - mert ha nem tudná, akkor kidobnák onnan.

2018. febr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ha van 200 üres lakás és van 500 ember, aki lakni akar benne, akkor a lakáspiac diktál.

Ha van 500 üres lakás, amire 200 ember van, akkor bizony lejjebb kell vinni az árat, ha azt akarod h kivegyék.


Jelenleg az elsp verzio van, és az is lesz, mert folyamatosan épitenek ujakat. Az meg h a népesség annyira csökkenjen, még soká lesz, nem a mi életünkben.

2018. febr. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!