Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A lakas tulaja tovabbra is...

A lakas tulaja tovabbra is fizettetne velem a berleti dijat ilyenkor mi van? (Bovebben)

Figyelt kérdés

Egy honap a felmondasi ido. En egy honappal a kikoltozes elott felhivtam a tulajt megbeszeltem vele hogy kikoltozok. Szoban megegyeztunk azt mondta rendben van stb csak keressek a helyemre valakit. Meg mondtahogy nem kell irasban felmondani a szerzodest eleg hogy szoltam. Kerestem is a helyemre mast de nem erdekelt vegul senkit (amit meg is ertek). Most viszont hogy eljott a kikoltozes ideje a tulaj nem fogadja el mert nincs uj lakoja. En meg nem adtam irasba idoben hogy felmondom a szerzodest.

Mit tehetnék? Csinalhatom hogy megirom a felmondast es ugy datumozom amikor valojaban telefonon szoltam? vegulis azota nem volt itt a tulaj ugyhogy nem tudtam volna neki odaadni.


2018. febr. 23. 14:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok értelme nem lenne visszadátumozni,mivel hivatalosan (jogilag) tértivevényes levélben kellene kérned stb. Mert úgy bizonyítható(vagy nem.). Ha pedig úgy küldöd akkor az értesítés dátuma számít. Vagyis nem tudsz most küldeni egy 1 hónappal ezelőtti felmondást.

Persze ha tudsz szerezni felvételt a telefonbeszélgetésről amelyben letisztáztátok,hogy felmondod,akkor az is lehet bizonyíték. A felmondás szóban is történhet,csak nehezebb bizonyítani.


Ráadásul mivel abban egyeztetek meg szóban,hogy viszel helyetted valakit, így erre tudnak hivatkozni. (Az egy dolog ,hogy ha nem volt a szerződésben ,akkor nem is kellett volna neked ezzel foglalkozni.) Más kérdés,hogy mi is volt a szerződésetekben. Lehet,hogy csak a bérbe adó jóhiszeműség alapján engedte meg,hogy bérlőcserével mentesülj esetleges további fizetési kötelezettséged alól. (Például ha határozott idejű szerződésetek van és abban nincs benne a felmondási idő)


A lényeg az,hogy amíg be nem bizonyítod,hogy a felmondást akár csak szóban is megtetted,addig jogilag meg sem történt. És a szerződést is érdemes alaposan átvizsgálni,hogy erre volt-e valami lehetőséged. Ha nem volt, és nem is teljesítetted a közös megegyezéssel történő felmondás feltételeit(amit megbeszéltetetk),akkor a továbbiakban a szerződés szerint kell eljárnotok.

2018. febr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az írásbeli felmondást tértivevényes módon szokták postára adni, pont azért, hogy ne legyen a dátummal gond. S különben is, az a hivatalos eljárás! Ha a szerződésben egy hónap felmondási idő szerepel, és azt te kitöltötted, akkor érthetetlen számomra miért kell magad helyett valakit is keresni. Ha határozott idejű szerződés volt, akkor érthető, hogy a hátralévő idődre helyetted akart valakit a tulaj, viszont ott nincs egy hónapos felmondási idő.
2018. febr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Annyi,hogy ha határozatlan idejű a szerződés ,és nem tartalmaz felmondási időt(pl 3 hónap vagy 6 hónap vagy ilyesmi) akkor az alap 1 hónap az érvényes.


Ha pedig határozott idejű, akkor a lekötött idő teljes idejére fizetned kell. Kivéve,ha a szerződés tartalmaz felmondási időt és aszerint jársz el.(Tértivevényes levéllel vagy bármely máshogy igazolható módon) Ha nem tartalmaz akkor nincs lehetőséged ilyesmire. Csak azonnali felmondásra ami csak szélsőséges esetben (egészségre káros, lakhatatlan állapotú ingatlan stb) van mód.


Meg még annyi,hogy utóbbi esetben elvileg a bérbe adónak van olyan kötelezettsége,hogy kárcsökkentéssel éljen a bérlővel szemben,tehát minden tőle telhetőt megtegyen azért ,hogy új bérlőt találjon és ha az megtörténik akkor csak arra az időszakra kell fizetni határozott idejű szerződésnél amíg az új bérlő be nem költözik. Bár ebben nem vagyok biztos. És az sem biztos,hogy ez téged érint.

2018. febr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként SAJNOS a határozott idejű szerződést is fel lehet mondani mindkét részről az új Ptk szerint, ha nincs külön kikötve az ellenkezője a szerződésben. Ami szerintem egy baromság :) Mindenesetre, lényeges mi szerepelt a szerződésetekben kérdező, ha rendes felmondással kitöltötted a szerződésben szereplő egy hónapos felmondási időt, még határozott idejű szerződésnél is érvényes. Amúgy sok helyen elég a szóbeli felmondás, már korrekt emberek között.


[link]

2018. febr. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 TappancsMancs ***** válasza:
40%

Korrekt emberek között. Ez bizony - sajnos vagy sem - de üzlet. Ez pedig a tanulópénz volt. Sajnos. Próbáljunk meg így szóban felbontani egy banki szerződést. Ugye? Ha meg is van a jóhiszemű, jó kapcsolat akkor is illik minkét fél részéről a papír megírása és aláírása.


Azt ettől függetlenül is kétlem, hogy a bérlőnek bármilyen esetben is kellene bérlőt keresnie maga helyett. Ilyet alá se írnék. :D

2018. febr. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Korrekt emberek között. Ez bizony - sajnos vagy sem - de üzlet."


Miért, szerinted üzletben nincs korrektség?! Érdekesen gondolkodsz! Sok esetben elég a szóbeli felmondás - persze hivatalosan írásban kell -, de közös megegyezés esetén nem is szokott ebbe belekötni egyik fél sem.

Itt sem ezen volt a hangsúly - ha figyelmesen végig olvasnád a kérdést -, hanem mert nem vitt új bérlőt maga helyett a kérdező.

2018. febr. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a szerződésben mi szerepel????

Határozott idejű vagy határozatlan? Nem mindegy? Van benne felmondási lehetőség még ha határozott is?

Amúgy az egyes, és a kettes jókat írt. Nem mindegy milyen szerződésed van.

2018. febr. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4. hozzászóló. Ezt már én is olvastam,viszont az alábbi részre hívnám fel a figyelmed:

"Ebből pedig – miként arra mások mellett Verebics János is rámutatott – az következik, hogy „míg a határozott idejű jogviszony rendes felmondással általában – törvény, szerződés eltérő rendelkezése hiányában – nem szüntethető meg”, a felek kifejezetten rögzíthetnek ilyen felmondási lehetőséget a bérleti szerződésben és ez esetben indokolás nélkül felmondhatóvá válik a jogviszony."


Vagyis alap esetben határozott szerződésnél NEM szüntethető meg normális felmondással továbbra sem, viszont! ha beleírják a normális felmondás feltételeit(idő) akkor azok lesznek érvényesek.

2018. febr. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

#5 'Azt ettől függetlenül is kétlem, hogy a bérlőnek bármilyen esetben is kellene bérlőt keresnie maga helyett. Ilyet alá se írnék. :D"


Látszik vágod a dolgokat :D


Ha határozott idejű, felmondás lehetősége nélküli adott időtartamra szóló szerződés, akkor vagy kifizeti a delikvens a hátralévő időt ha idő előtt felmondja, vagy jó esetben keres maga helyett másik bérlőt arra az időszakra!

2018. febr. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
Kedves 8-as! Szerencsére tudok szöveget értelmezni :) A linkben világosan le van írva minden tagolva. Én a régi PTK és az új közötti különbségekre hívtam fel a figyelmet, határozott idejű szerződés gyanánt. Akárhogy is, a kérdező egy hónap felmondási időről regél.
2018. febr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!