Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A házi barnacukros szúnyogcsap...

A házi barnacukros szúnyogcsapda nem vált be, rá sem hederít A szúnyogom, és továbbra is óránként megcsíp. Miért nem válhatott be? Valakinek más csapda bevált?

Figyelt kérdés

2016. jún. 3. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem akarlak kinevetni,de egy szúnyogot lecsapni még nehézségek árán is kb 5 percig tart,ha meg lomha, akkor kb 10 mp alatt megvan!
2016. jún. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Vgy bedugsz egy szunyogírtót a konnektorba és az összes szunyog elzűnik 15 perc múlva.
2016. jún. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem nem sikerül, én 3 napja üldözöm.


44 évem alatt még sosem fordult elő, hogy akkor megláttam volna, amikor éppen a bőrömön van, és csípni készül.

Csak percek múlva, amikor viszketni kezd, veszem észre, hogy meg vagyok csípve.


A döngicsélését hallom, fel is ébredek rá, de mindig a fülem mellől, hátulról érkezve, és amikor odanézek, nem látok szúnyogot.

Egy ilyen esetben a hajam alatt csípte meg a fejbőrömet.


A levegőben nehezen látom meg, és amikor meglátom, a csapás alatti légáramlatban kisiklik a csapás alól, ez az elmúlt 3 napban kb. 8-szor történt meg.

Amikor ülve látom valahol, szintén ez történik.

Valami fura alakzatban repül, nem tudom követni.

2016. jún. 3. 18:44
 4/11 A kérdező kommentje:

Már elnézést, de nem értitek a kérdést?

Miért kell MÁSRÓL beszélgetést nyitni, mint amiről már nyitottam?

2016. jún. 3. 18:45
 5/11 anonim ***** válasza:
fahéj cukorral keverve-nekem be vált! Pc -zés közben a monitor elétéve le sem száll, majd fekvéskor a fejem mellépl, pólcra, nem a párnára :)
2016. jún. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Bocs, nem egészen vili.:) Milyen csapdát és hova teszel pontosan és hova nem száll?
2016. jún. 3. 21:12
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha már annyira nem megy a dolog csináld a 2. v§laszoló szerint. Elsétálsz a drogériába és veszel egy elektromos párologtató szúnyogírtót. Két évig kibír és nincs szúnyog.
2016. jún. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 vatafak ***** válasza:
Az aldigazdasàgos irtólámpa nálam bevált csapatosan nyírja a dögöket
2016. jún. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Első sorban az érdekel, hogy mitől nem működik nekem a csapda, mit kell máshogy csinálni, illetve kamu-e az egész recept, ami a neten kering.

Ez a feltett kérdésem.


Másodsorban a szúnyog elkapása érdekelne bármilyen csapdával vagy agyoncsapással.


1. hozzászóló!

: Nekem végülis megfelelne csapda helyett az is, ha eljönnél és agyoncsapnád a szúnyogot.

Mennyi időbe telne neked megtalálni és elkapni? Mert egy fél napra nem költöztetnélek magamhoz, de ha azt mondod, hogy megvan másfél órán belül, akkor érdemes megpróbálni.

2400 légköbméteren kell megtalálni az 1 mm-es szúnyogot. Nem üres a lakás és nem mindenhol fehér a háttér!:) Még az is lehet, hogy éppen egy fiókban van (vannak olyan fiókjaim, amiknek a fogója egy lyuk a fiók előlapjában) vagy a zongorában – alulról nyitott a zongora -, vagy az ágy alatt egy porcicában, vagy egy szekrény mögött, vagy valamelyik kulcslyukban, vagy a csillár tetején, az ajtó alján vagy az ajtófélfa felső peremén – szintén takarásban, vagy az egyik cipőmben, vagy a letett nadrágom zsebében, vagy egy polctartó furatban – ismered az IKEA Ivar polctartó lábait 5 centinként egy furattal?:), vagy a mosógépben, vagy a teáskannában, vagy az egyik esernyőben, vagy valamelyik papírkupacban, vagy a seprű szálai között.

Ráadásul keresés közben helyet is változtathat.

És én maximum kb. 50 cm távolról vagyok képes szemmel látni egy ekkora állatot (szemüveg nélkül 10 cm-ig max.), Te hogy vagy evvel? Pl. 60 centis távolban egy tarka, DVD-polcos háttérrel milyen hamar téveszted szem elől?

De arra befizetnék, hogy agyoncsapd, ha neked ez így pikk-pakk megy.



Csak harmadsorban érdekes nekem a fentiek megoldása UTÁN maga a szúnyogriasztás témája. 7-8: Az hogy működik? Hány légköbméterre kell egy db?

Nálam 2400 légköbméteres a lakás, ebből 2000 egy légtér (2 szoba, ami közt nem csukom a szárnyas ajtót).

Egyébként a vegyszeres az engem is irt.

volt elektromos bedugósom, és állandó sípoló hangot adott, amitől fájt a fejem és aludni sem tudtam.

2 év után miért nem működik tovább?

2016. jún. 4. 15:29
 10/11 anonim ***** válasza:

Az UV lámpás elektromos rovarcsapda az egyetlen olyan megoldás, amivel magadat nem mérgezed.

Természetesen olyan helyre kell rakni, ahol nem alszol, mert aludni azt nem lehet tőle :D

2016. jún. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!