Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért van az, hogy arányaiban...

Miért van az, hogy arányaiban átlagban sokkal drágább a lakásbérlés Budapesten, mint a nyugat-európai városokban?

Figyelt kérdés

Legalábbis a Numbeo összehasonlítása alapján egyértelműen.


A Numbeo adatai szerint Budapesten jelenleg kb. 202 ezer forint a nettó átlagfizu, ehhez képest pl. Bécsben 591 ezer forintnyi euró (1883 eurót ír). A fizetések tehát átlag 191%-kal magasabbak az osztrák fővárosban. Az adatok szerint Budapesten jelenleg egy egyszobás belvárosi lakás bérleti díja nagyjából 136 ezer forint, míg Bécsben 245 ezer forintnyi euró (782 euró). A lakásbérlés tehát átlagban 80%-kal több a szomszédos fővárosban, azaz kisebb a különbség, mint a fizetések tekintetében.


A híresen drága Oslo-ban az átlagfizu 899 ezer forintnyi korona (27 581 korona), ez 343%-kal magasabb, mint a budapesti. Az egy szobás belvárosi lakás bérlése átlag 12 429 korona, azaz 196%-kal magasabbak az árak, mint itthon.


Párizsról tartják még, hogy elképesztően drága város. A fizetések itt átlag 263%-kal magasabbak (2344 euró), a belvárosi lakás bérlése kb. 1090 euró, tehát 151%-kal magasabb árral lehet számolni...


Budapesten miért szálltak el ennyire az árak? Miért nincsenek összhangban az átlagfizetéssel az albérletárak?


2018. márc. 6. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg őszintén, ha te tulaj lennél és látnád, hogy ezen az áron is kiveszik, akkor te lejjebb vinnéd?

Az emberek egymást hülyítik, hergelik, még itt is.

Volt valaki, aki megkérdezte, hogy 100ezerért kiadná a lakását, mi a vélemény.

Talán egy kivételével mindenki azt mondta, hogy kevés, pedig tuti, hogy nem mind bérbeadó volt.


Egyébként nyugodj meg, nálunk az albi drága, de a fogorvos és a plasztika olcsó. Még Amerikából és Izraelből is idejárnak fogat csináltatni, vagy ráncot felvarratni.

Ugyanez vonatkozik az üdülésekre, nálunk gombokért van, ami másutt drága.

Van még millió példa, de már késő van.:(

2018. márc. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom, milyen intézet/cég ez a Numbeo, és azt sem, hogy honnan szedik az adataikat.

Ráguglizva én azt találtam, hogy Budapesten kb. 220e-250e Ft között van a nettó kereset (2017-es év). Ennek tükrében már kicsit mások az arányok.

Amúgy rengeteg tényező van, ami miatt mindig torzak az ilyen 2 tényezőből felépített "kimutatások".

Miért pont belvárosi lakások?

Miért éppen egyszobásak?

Mennyire valósak a külföldi városoknál szereplő összegek?

Ez csak 1, azaz egy szempont egy összehasonlításra, ám abban sem vagyok biztos, hogy valósak a paraméterek (a budapesti biztosan nem az).

A fenti példádban megadottak alapján én azt látom, hogy a nyugati nagyvárosokban a lakhatás a fizetés kb. 45%-át "viszi el", míg nálunk kb. 55%-át. Ez természetesen nagy különbség, bár a megélhetés egyéb költségeire nem tér ki a kimutatás.

2018. márc. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

Mert az albérletárak nem a fizetéssel vannak összhangban, hanem a lakásárral.

Ha te vennél 20-30 millióért egy lakást, te sem adnád ki 50 ezerért, mert azt nem lehetne befektetésnek nevezni...

2018. márc. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom pontosan, mi a helyzet Bécsben, de Budapesten semmi nem védi a lakáspiacot a spekulációtól. Lakásokat (majdnem) minden korlátozás nélkül lehet irodásítani, airbnb-t csinálni belőle, vagy éppen üresen állni hagyni. Ez azt eredményezi, hogy aki lakni akar, az vállalkozásokkal, külföldi turistákkal, hotelekkel is kénytelen versenyezni az árban, ezért lesznek olyan árak, amelyeket a helyi munkajövedelemből nem lehet megfizetni (mert nem a helyi munkajövedelemből fizetik meg, hanem egy vállalkozás bevételeiből, vagy más országban szerzett munkajövedelemből). Nyugat-Európában tipikus, hogy az ilyen szintű spekulációt korlátozzák, de mint írtam, a bécsi helyzetet konkrétan nem ismerem.
2018. márc. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!