Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha albérletben vagyunk, akkor...

Ha albérletben vagyunk, akkor kinek jár a gázártámogatás?

Figyelt kérdés
Nem a mi nevünkön van a gázóra, ők általányt fizetnek. Mi minden hónapban annyit amit elhasználunk. A szolgáltatótól megérdeklődött szorzószámmal. Szerződésünk van, de ilyen támogatásra nem tér ki. Jogosan hoznám fel a tulajnak?

2018. márc. 20. 09:03
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
88%
A tulajnak jár a támogatás ezt vele kell megbeszélned,ha normális akkor elengedi.
2018. márc. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
77%

Belekalkulálják a számlába. Ha a számlát befizeted ott már csak a saját fogyasztásod kell fizetni a csökkentett értékkel. Direkt úgy csinálták, hogy ne kelljen szarakodni visszatérítéssel.


Fa fűtés lehet bonyolultabb, azt nem ismerem.

2018. márc. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
52%
Nyilván annak jár akinek a nevére a szolgáltató kiállítja rendszeresen a számlát, tehát a gázművekkel szerződött félnek.
2018. márc. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
85%
Tökmindegy, hogy kinek jár, mert automatikusan levonják a számlából.
2018. márc. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
48%
Szóval ha arra számítottál, a kezedbe sosem fogod kapni azt a pénzt.
2018. márc. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Igen, ám mi nem a számlát fizetjük...

Hanem amit elhasználunk minden hónapban. Nyílván többet mint az általány.

2018. márc. 20. 11:25
 7/31 anonim ***** válasza:
70%
Azt nem értem ha általánydíjas a gáz akkor minek fogyasztás után fizettek?
2018. márc. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Azért hogy ha költözünk, akkor ebből vita ne legyen. Nem kérem kézbe a pénzt, csak nyílván mikor neki jóváírják akkor azzal kevesebbet fizetnék. Egész fűtési időszakban mi laktunk ott. Már több mint egy éve.
2018. márc. 20. 11:31
 9/31 Garott ***** válasza:
100%
Pont ebből lesz a vita. Te fizeted a fogyasztást, ő meg a részszámlákat. Amikor kiköltözöl majd lesz egy leolvasás, ami különbségét te már kifizetted, de a tulaj simán azt mondja majd, hogy a különbözet neki nem jön ki. Legalábbis még sosem hallottam hasonló megoldásról.
2018. márc. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Ezt lefixáltuk a szerzôdésben úgy, hogy nem lesz a végén ebből vita.

Nekem is jobb úgy, hogy nem leolvasáskor kell a nagy eltérést kifizetnem. Csak nyilván ilyen támogatásra nem számítottam. Ha nem hozza fel következő hónapban, akkor mondom neki.

2018. márc. 20. 12:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!