Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha albérletben vagyunk, akkor...

Ha albérletben vagyunk, akkor kinek jár a gázártámogatás?

Figyelt kérdés
Nem a mi nevünkön van a gázóra, ők általányt fizetnek. Mi minden hónapban annyit amit elhasználunk. A szolgáltatótól megérdeklődött szorzószámmal. Szerződésünk van, de ilyen támogatásra nem tér ki. Jogosan hoznám fel a tulajnak?

2018. márc. 20. 09:03
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
38%
Igazából tulajnak jár a támogatás, te neg szerződésben vállaltad, hogy ahogy pörög az óra, te azután fizetsz... ergo nem vagy szerződésben a gázszolgáltatóval, tehát neked nem jár ebből semmi...
2018. márc. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
31%
Amúgy egyáltalán be vagy jelentve a lakcímre?
2018. márc. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem hivatalosan valóban a szerződő félnek jár,de a valóságban a fogyasztó aki használja a gázt, az az albérlő. Ha van albérleti szerződése, akkor erre hivatkozva a tulajdonos egyes jogait megszerezte az adott ingatlannal kapcsolatban(birtoklás stb).Amíg tartja magát a szerződéshez. Még akkor is,ha a tulaj van szerződve, szerintem kötelessége lenne továbbadni a kedvezményt az albérlőnek.Vagyis annyival kevesebbet kellene kifizetnie. Ez szerintem teljesen jogos kérés. A tulajnak vesztesége nem származik belőle. Ha nem lett volna albérlő és nem is lett volna fogyasztás ,akkor nem is vontak volna le tőle fogyasztást és nem is kapott volna vissza semmit.


Az adózásos témához meg annyit,hogy kétféle adózás tipus van.

- A fix 10%-os amibe valóban bele kell venni minden kifizetést(így a rezsit is) és annak a 10%-ával kisebb összeg után kell adózni

-és az elkönyvelt ,ahol részletesen minden költség fel van tüntetve és a tényleges jövedelem után adózik.


Nyilván,ha a rezsi többször ugyanannyi vagy több is mint a bérleti díj, akkor a 10%-os megoldás ritkahülyeség. Kivéve,ha a bérlő közvetlenül fizeti a számlákat és nem a tulajdonoson keresztül. Olyankor azzal nem kell elszámolni ,mint bevétel.

2018. márc. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

64%-os! Ritka egy erőszakos, arrogáns ember lehetsz. Van egy olyan megérzésem, hogy te is adsz ki lakást. Azért meglehet a másik oldalt is nézni...Rendes, megbízható bérlő vagyok.Pontosan fizetek. Sok főbérlő úgy csinál, mintha jószándékból engedné ott lakni az embert ingyen. Azt bezzeg elfelejti, hogy az ő pénztárcáját tömöm. A válaszok alapján jogos, hogy felmerült bennem ez a kérdés.

Köszönöm a válaszokat! Majd a főbérlő reakcióját leírom.

2018. márc. 21. 12:52
 25/31 anonim ***** válasza:
23: Igen, de a rezsit úgy látom, nem úgy vezeti le az adószakértő, azt külön veszi a 10%-tól.
2018. márc. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Miért nem jelentitek havonta az órát?! Mi értelme átalánydíjat fizetni, ha nem akartok? Én villanyt is, gázt is jelentem saját magamnak havonta. Mikor még albérletben laktunk akkor is így csináltam. Mondjuk mi mindent magunknak intéztünk, fizettünk, főként neten keresztül. Nem értem ti minek bonyolítjátok ennyire.
2018. márc. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

25ös.

Hivatalosan a 10%-os kedvezmény a teljes bevétel után számolható. (Amibe a rezsi is benne van,ha azt a tulajnak fizeti a bérlő) Más kérdés,hogy esetleg kutya se ellenőrzi,ha azt nem számolják bele, vagy úgy csinálnak mintha közvetlenül a szolgáltató kapná a pénzt. De hivatalosan akkor is a 10%-os kedvezményű adózási mód alapjába számít minden bevétel.


A külön könyvelésűnél az így kapott rezsit pedig nyilván le lehet írni,mint veszteség,hisz azt továbbadta a szolgáltatónak a tulaj.(Ha továbbadta/kifizette)

2018. márc. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 Pipas Pisti ***** válasza:

Érdemes elgondolkodni azon, amit a 27-es válaszban van. Ha valaki hosszabb ideig ad ki lakást, és van egy minimális érzéke ehhez, akkor jobb a tételes elszámolás:


ha az ingatlan 10millió, akkor az elszámolható ÉCS 2%-a, azaz 200000HUF költését simán leírhat. Ami messze több egy ilyen ingatlan után kapott bevétel 10%-ánál.

Ha pedig bármi költsége keletkezett, azaz vett valamit vagy szakembert hívott, akkor azt is elszámolhatja, plusz a biztosítást is. Állagmegőrzés, jogi tanács, közjegyzői díj, nem beruházási tételek: vízcsap, festés, ablaküveg törés...


Ellenben hat évig őrizgetni kell a számlákat és tételesen vezetni....

2018. márc. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Jó volt olvasgatni. Én is most tettem fel a kérdést. Nálunk a tulaj le akarja nyúlni mert ő fával fűt és nem támogatja ezt neki senki. Illetve közölte hogy az a pénz az övé konkrétan.
2018. ápr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Konkrétan annyival kevesebb a gáz számla utolsó. Nem kapja kézbe utolsó. Vagy mégis hogy gondolja? Jön a számla, hogy fizetni kell 20 ezret de ő önkényesen 32-t fizetett veled?
2018. ápr. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!