Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ausztriábol szeretnék Budapest...

Ausztriábol szeretnék Budapestre költözni adnátok pár tippet?

Figyelt kérdés

Ausztriába költöztünk 6éves koromba és azóta itt élek a szüleimmel. Nagyon sokat vagyunk otthon szinte minden hétvégén én eredetileg a Balaton mellöl vagyok de minden évben nyaraltunk a szüleimel 1hetet Budapesten és teljesen beleszerettem a városba. Jövöre fogok éretségizni + lessz szakmám is (Készházépittö) éretségizni angolbol matekbol németböl és töriböl.

Tudom hogy valoszinüleg az elején joval lejebb kell adnom ebböl az életszinvonalbol de ha jo lessz az éretségim szeretnék Budapesten egyetemre járni Elten szeretnék jogot tanulni. Nagyábol 6 milliom van rá de valoszinü hogy fizetnem kell a tandijat plussz a szüleim támogatnának havi 60ezerel. Az érdekelne hogy egyáltalán felvesznek magyar egyetemre osztrák éretségivel és hogy hogy müködik a felvételi mert utána olvastam de egy pár személyes tipp joljönne. A nyáriszünetbe magyarországon leszek és magyar tanárhoz fogok járni. Kérlek adjatok egy pár tippet ? 17f



2018. márc. 20. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
60 ezer nem eleg az alberletre, nemhogy kajara. Ilyen helyesirassal nem fognak felvenni.
2018. márc. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Én biztos megkeresném az ELTE tanulmányi osztályát, sokkal hasznosabb, hogy a te speciális helyzetedben mit tudnak erre mondani. (Van-e esély kollégiumra, fizetős / állami helyek, hogyan nézik az osztrák érettégit stb.)
2018. márc. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Már miért ne vennék fel ilyen helyesírással? Nincs központi felvételi, ahol ezt néznék.. Nyilván németből perfekt, azt be is számítják, mivel választható felvételi tárgy. Inkább a történelem érettségi miatt aggódnék, itthon szerintem csak a hazait fogadják el, mivel 60-40%-ban oszlik meg a magyar/egyetemes történelem, kint pedig teljesen más tanterv alapján tanulták.

A www.felvi.hu-n minden követeményt megtalálsz, érdemes alaposan átolvasni jelentkezés előtt.

2018. márc. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendbe köszönöm nyáron heti 2szer 2orára fogok járni magyar miatt és igen németül perfektül tudok plusz van egy felsöfoku anngol nyelvizsgám.
2018. márc. 20. 21:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Mese az egész, a történet is irreális, és aki minden hétvégén Magyarországon van, az nem ír ilyen hibásan.
2018. ápr. 18. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!