Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Első lakásnak albérletbe...

Első lakásnak albérletbe mennétek vagy egyből saját lakás hitellel?

Figyelt kérdés

21 éves f vagyok szüleimmel élek még de mar lassan távoznék . Olyan 2 éve dolgozom mar összeszedtem olyan másfél miliőt 7 m mennek itt ezen a környéken a rendes egyszobás lakások, vagy egy lepukkantabb kertes házat lehet 5-8 m ért kapni ami lakható, Csak sima melós vagyok szóval keresek olyan 170 nettó körül.

albival az a bajom hogy nem lesz sose az enyém és ugye bar drágább mint a hitel, de nem vagyok helyhez kötve mint a hitelnél 20 évre vagy 10 esetleg, de félnék 10 évre felvenni mert ilyen kereset mellet nagy lenne a törlesztő

ti hogy oldanátok meg?


2018. márc. 21. 12:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%
Ennyi idösen ilyen keresettel csak is albérlet még hozzá nem egyedül, hanem egy 2-3 szobás lakást 2-3 emberrel együtt bérelnék... Sokkal kevesebbet kell fizetned, nem kell a szüleiddel élni, bulizhattok akár minden nap. Maga a lakásba is közösen vinnétek mindent, így nem kell egy egész háztartást megvenni. Ès még alkalmazkodó képesség is nö....
2018. márc. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Inkább a hitelt válaszd,az egyszer lejár,és még a bérbeadónak sem kell megfelelni .Akármilyen is ,de az sajátod .Igen ,arra figyelni kell,mi történik ha fizetési nehézségek jönnének közbe .De az albit is fizetni kell.Innét szinte azonnal kirakhatnának nem fizetés esetén .
2018. márc. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Én egy percet nem fizetnék senkinek, ha a sajátomat is fizethetem ugyanannyiból.

Kivéve, ha kifejezetten menekülnöm kell otthonról.

A törlesztőd sem nagyobb mint az albérlet és ha az albiban nem tudsz fizetni, kivágnak mint a taknyot, a bankkal meg tudsz egyezkedni, de hitelfedezeti biztosítást is köthetsz.

A saját lakással sem vagy helyhez kötve, kiadod, eladod.

Ha van 1,5 milliód, mire odajutsz lesz kettőd, 5 milliót veszel fel, az 50-55ezer havonta 10 évig.

A lényeg, hogy fixkamatozású hitelt vegyél fel, akkor nem ér meglepetés!

2018. márc. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
1 es ilyen tanácsadástól soha nem lesz saját,háza,vagy lakása .Aki saját lakásra vágyik ,annak szinte minden fillért meg kell fogni,és nem elbulizgatni,még ha fiatal is .
2018. márc. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
88%
Nekem sajnos sürgősen kellett otthonról költöznöm. Mivel alig volt valamennyim, ezért lehetetlen lett volna lakáshitelt kapnom, ezért kényszerből jöttem albérletbe, azt az alig valamennyit is odaadtam a kaucióra és első havi lakbérre. Több mint egy éve nyomorgok egy pici, lelakott panellakásban, és még csak nem is Budapesten vagy környékén, mert lehetetlen a havi 65ezer forintos albérlet +rezsi +kaja mellett akárcsak 1000ft-ot is félretennem sajátra. Én azt javaslom semmiképp se menj albérletbe, inkább fizess sajátot! A sajáttal csak magadat gazdagítod hiszen a saját lakásod törlesztőjét fizeted havonta, az albérlettel meg csak más zsebeit tömöd, amiből neked később semmilyen hasznos/anyagi javad nem válik.
2018. márc. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
82%
Hasznod/anyagi javad*
2018. márc. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
8%

Ennyi idősen nem vennék, még élnék, ahogy éltem is... szereztem alap nyelvtudást, kimentem angliába, ott pedig szereztem egyedül, élettapasztalatot... na meg magyar 21éves gyárimunkás számára elképzelhetetlen kapcsolati tőkét...

Asztalos vagyok, de nem dolgozom megrendelésre, se gyárban, semmi hülyeség, ez egyben a hobbim, szenvedélyem, kikapcsolódásom... mikor megaszáll az ihlet csinálok valami szépet, most éppen babaházat, amit a kapcsolataim értékesítenek Londonban, Manhattanben, Monacoban... itthon élek, de messze a gyári fizetések feletti egzisztenciával.

Van haverom aki vendéglátózott, szintén Londonban kezdte, aztán hobbiból elkezdett hajókra jogsikat csinálni, ma 33évesen Ibizán egy cégnél hajóskapitány egy túristák által bérelhető yachton... és barátom, amilyen fotókat küldözget, ibizán pontosan olyan yacht kapitánynak lenni, mint amilyennek egy kanos kisfiú elképzelné a gondtalan felnőtt életet mikor úszol a pénzben és a nuniban..

2018. márc. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
23%
És komolyan? A legszebb éveidben szeretnéd magadat adósrabszolga sorba taszítani egy gagyi gyári rabszolgasággal?... nem egy nagy álom.
2018. márc. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én még gyűjtenék otthon lakva és mikor már megvan a lakás árának fele, akkor vennék fel hitelt. Érdemes lakáskasszát is indítani, 4 évest, van rá némi állami támogatás. Még 25 évesen sem vagy elkésve a saját ingatlannal. Vagy menj külföldre és ott szedj össze lakásra valót pár év alatt.
2018. márc. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%

Attól függ, mennyi a havi albérlet.

Saját helyzetemből kiindulva:

Megyeszékhelyen /Debrecen/ egy normális albérlet 80-100ezer körül van, ennyiért nem bérelnék, mert nonszensz, hogy a fizetésem felét lakbérre költsem, és a rezsi még benne sincs. Akkor már inkább a hitel.

Ahol lakok: 7-8 millió Ft egy átlagos társasházi lakás, viszont az albérlet nagyon alacsony, 25-30 ezer körül van egy hónapra. Így inkább az albérletet választanám, mellette tudok félretenni, és nem kellene aggódnom, hogy esetleg kerőképtelenné válok hitel mellett.

Lepukkant kertesház itt 10 millió körül van a nagy telkek miatt. Ezt se venném, mert egy kertesházzal nagyon sok munka van, csak nyelné a pénzt.

2018. márc. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!