Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A jövőben Budapestre szeretnék...

A jövőben Budapestre szeretnék kültözni, mik a tapasztalatok? (többi lent)

Figyelt kérdés

Milyenek a munkalehetőségek diploma és szakma nélkül?


Szégyen nem szégyen kibuktam az egyetemről, mert rosszul választottam szakot és egyáltalán nem érdekelt. 1 évet bas.tam el rá, mostmár nem szívesen mennék újból suliba, vagy ilyen képzésekre, inkább kezdenék dolgozni, viszont önállósodnék, felkültölzék BP-re.

Néztem álláskereső oldalakat, találtam több olyan állást, ami nem igényel semmi előképzettséget, sem tapasztalatot, és nettó 160 ezer Ft a fizetés, vagy több. Kiadó lakásokat is néztem, vannak ilyen 100 ezer körül is, van amelyik rezsivel együtt. Tudom nehéz lenne, de rám férne már ez, mert úgy érzem kicsit el voltam kényeztetve, nem vagyunk gazdagok, de szegények se, és soha nem volt szükségem arra, hogy dolgozzak, mindig elég volt a zsebpént, mivel nem szórom a pénzt.


Ja és aki lakásban lakik, nem kertes házban Budapesten, milyen ott lakni? Vannak ezek a régi típusú házak, belvárosban láttam sok ilyet, azokban olyan lakni, mint pl egy panelban?


Van itt olyan, aki egyedül él Budapesten, lakásban? Mennyiből jöttök ki, mennyi az albérlet, szerettek ott élni, mesélnétek?


Ui: Nincs ilyen dolgokban tapasztalatom, egy kisvárosban élek, dolgoztam már, igaz csak rövid távon. Emiatt lehet kicsit összevisszaság a kérdés, csak érdekelnének ezek a dolgok. Köszi a válaszokat előre is. 20/F



2018. ápr. 1. 17:57
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Kérdező,


mint látod, az albérlet ára a fizetéshez képest az egekben. Két megoldás van:

1. lakóközösséget keresni, minél többen laktok egy fedél alatt, annál kisebb az egy főre jutó kiadás (igen, vannak kockázatok és mellékhatások, de azokat idővel egy 20/F személy megtanulja kezelni),

2. olyan munkaadót keresni, amely ált. jelképes összegért munkásszállót is biztosít (vannak kockázatok és mellékhatások, kezelésüket ld. fentebb). Ezek jellemzően nagyobb munkáltatók (MÁV, BKK) de nem kizárólagosan.


Én szeretek itt élni, élvezem a kulturális lehetőségeket és szolgáltatásokat. Munka mellet itt járok suliba is. Neked is javaslom, h mihelyst megveted a lábad valamely munkahelyen, azonnal keress vmi általad elfogadhatónak ítélt, perspektívával rendelkező képzést. Már ha nem 160E/hó fizetés az álmaid maximuma. Ja, legtöbb pénzt a kaján és az ún. spontán vásárlások (kavé, gyros, kürtős kalács stb) redukálásán tudsz megfogni. Az önfegyelmedet hozd magaddal otthonról!


Remélem, segítettem.

2018. ápr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
100 ezer az albérlet plusz a rezsi. 160 -ból? Fényevő vagy? Akkor keress olyan céget amely ingyen munkásszállót ad.
2018. ápr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

Ha van lehetőséged, otthonról tanulj valami jó szakmát legalább. Olyat, ami tetszik. Utána tudsz saját életet kezdeni. Képzettség nélkül semmire sem mész hosszú távon...

Aztán később levelezőn, munka mellet tanulhatsz főiskolán.

A nagyvárosi élet pedig igen drága.

2018. ápr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk úgy jön ki, hogy fizu-(albi+rezsi)=47 ezer Ft, abból még pont meg lehet élni nem? :)
2018. ápr. 1. 22:29
 5/30 anonim ***** válasza:
Az agglomerációban vannak a logisztikai központok, pl. Szigetszentmiklóson. Nagy kereslet van érettségizett raktárosokra, nettó 200-at is fizet. Lakhatás ugye olcsóbb is kint, mint Bp-en. Jelenleg ez fizet a legjobban, meg ha elmész a BKK-hoz vezetőnek - tanfolyamot is tartanak.
2018. ápr. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
... egyébként ha semmit nem tudsz a városról és az életkörülményekről, miért oda akarsz menni?
2018. ápr. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
A lakhatásról nem tudok semmit, de szeretem a várost.
2018. ápr. 1. 23:36
 8/30 A kérdező kommentje:
De tényleg, ilyen kisebb, 1 fős lakások is biztos vannak.
2018. ápr. 1. 23:57
 9/30 anonim ***** válasza:

De azok is, a fizetésekhez képest drágán vannak kiadva. 160 ezer forintból, egyedül élve nem fogsz tudni megélni. Miből veszel kaját, ruhát, gyógyszert ha beteg vagy, szórakozás (mégse élheted le teljes vegetációban az életedet) .

Régi téglában laktam, és lakom most is, minden áthallatszik.

Én megyeszékhelyen élek, de itt is, baromi drága a normális, kompromisszumkész tulajdonossal és megfelelő műszaki állapottal rendelkező lakás. Ahol most élek(-ünk, párommal), szuterén, egy műszakilag közepesen kifogásolható lakás, egy igazi főgyökérzet bérbeadóval. De olcsó.

2018. ápr. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Tehát aki egyedül él (vannak páran), azok általában jól keresnek?
2018. ápr. 2. 12:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!