Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A jövőben Budapestre szeretnék...

A jövőben Budapestre szeretnék kültözni, mik a tapasztalatok? (többi lent)

Figyelt kérdés

Milyenek a munkalehetőségek diploma és szakma nélkül?


Szégyen nem szégyen kibuktam az egyetemről, mert rosszul választottam szakot és egyáltalán nem érdekelt. 1 évet bas.tam el rá, mostmár nem szívesen mennék újból suliba, vagy ilyen képzésekre, inkább kezdenék dolgozni, viszont önállósodnék, felkültölzék BP-re.

Néztem álláskereső oldalakat, találtam több olyan állást, ami nem igényel semmi előképzettséget, sem tapasztalatot, és nettó 160 ezer Ft a fizetés, vagy több. Kiadó lakásokat is néztem, vannak ilyen 100 ezer körül is, van amelyik rezsivel együtt. Tudom nehéz lenne, de rám férne már ez, mert úgy érzem kicsit el voltam kényeztetve, nem vagyunk gazdagok, de szegények se, és soha nem volt szükségem arra, hogy dolgozzak, mindig elég volt a zsebpént, mivel nem szórom a pénzt.


Ja és aki lakásban lakik, nem kertes házban Budapesten, milyen ott lakni? Vannak ezek a régi típusú házak, belvárosban láttam sok ilyet, azokban olyan lakni, mint pl egy panelban?


Van itt olyan, aki egyedül él Budapesten, lakásban? Mennyiből jöttök ki, mennyi az albérlet, szerettek ott élni, mesélnétek?


Ui: Nincs ilyen dolgokban tapasztalatom, egy kisvárosban élek, dolgoztam már, igaz csak rövid távon. Emiatt lehet kicsit összevisszaság a kérdés, csak érdekelnének ezek a dolgok. Köszi a válaszokat előre is. 20/F



2018. ápr. 1. 17:57
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

18: Meg ha 50+ marad HAVONTA szabad elköltésre, akkor már nem igaz, hogy nem tudna mit csinálni, ha elromlana egy berendezés otthon. Arra elég évi 50-100 E Ft tartalék.

Nem tudna elmenni abban a hónapban kondizni akkor, vagy koncertre. Nagy ügy.

2018. ápr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a helyedben szobákat néznék, főleg, mivel nem ismersz senkit, ez egy jó alkalom arra, hogy hátha összebarátkozol a bérlőtársaddal. Nettó 160-ból szerintem sem érdemes lakást kibérelni. De egyébként én pl tanulok és dolgozom, és általában ilyen 40-60 ezer forintom szokott maradni az albi kifizetése után, és mégis vígan elélek, bár boltokban az kb csak akciós élelmiszerekből főzök, de sokszor készételt is eszem, bulizni is járok, ruhákat is vásárolok néha, most vettem repülőjegyet, minden évben legalább 2x elutazom valahova, ahova épp olcsó a fapados. De én nagyon spórolós ember vagyok, sokszor átgondolok mindent, hogy szükségem van-e rá ténylegesen, szóval szerintem ilyen beállítottsággal simán ki lehet húzni pár évig, bár azért tényleg ne ez legyen az életcélod, és pl keress valami okj-s képzést, vagy levelezős egyetemet, ilyesmit.


Egyébként csak hogy a többire is válaszoljak:

1. Szerintem nem baj, hogy otthagytad az egyetemet, ne foglalkozz olyannal, ami csak nyűg, úgyis meggyűlölted volna előbb-utóbb.

2. Ha kiadó lakást nézel, ajánlom a jófogást, állítsd be, hogy Budapest, aztán az árkategóriát, és a szűrőknél hagyd ott az automatikusan beállított "legfrissebb elöl" címkét. Ha látsz egy szimpatikusat, azonnal hívd fel, és írj is neki mindenhol, ahol csak tudsz. Az igazán olcsó albérleteket iszonyúan hamar elkapkodják, amit már több hete (vagy akár amit 4-5 napja) raktak fel, kb fölöslegesen hívod fel, tuti hogy elvitték.

3. Belvárosi házakban szerintem alapvetően jobb lakni, mint panelben, bár sok ház elég gyászos felújítatlan állapotban van. Viszont vastagok a falak, nem hallasz semmit a szomszédokból, nem úgy mint a panelnél, szerintem sokkal élhetőbb. Nagyon magas a belmagasság, ezért sokszor van a szobákban galéria. Általában az egyszobás lakásoknak icipici konyhája van, ami egyből a bejáratnál van, és épp hogy elfér a tűzhely,a csap és a hűtő, de ezt meg lehet szokni szerintem. Sok helyen nincs pl lift, fel kell mászni a negyedikre is akár.

3. Én pl 80 ezer+rezsi áron bérlek a barátommal egy egyszobás lakást a belvárosban. Nagyon szeretünk itt élni, jókat lehet enni, mindenféle különleges kaját meg lehet kapni. Egész Európában kb itt vannak a legjobb bulik, koncertek, egyre híresebb egész Nyugat-Európában Pest bulinegyede. Sok múzeum van, kiállításmegnyitók, workshopok, előadások, mindenféle kulturális program. Ki nem tenném a lábam Budapestről, imádom a pörgést, ami itt van, az ország összes többi részén szerintem halálra unnám magam sajnos. Ha megunom a várost, elég átmennem Budára, és szinte tele van erdőkkel, dombokkal, de ha kicsit még arrébb utazom, a Pilisben iszonyújókat lehet kirándulni, és kábé végtelen a lehetőség.

3. Ajánlom munkalehetőségként a hostel/hotel recepciós munkakört, általában viszonylag jól lehet keresni, rugalmas, nem kell képzettség, csak angoltudás, és szinte mindig keresnek ilyen helyekre új embert, mert nagyon megy itt a turizmus. Ráadásul tök jól lehet nyomni suli mellett, mert sokszor rugalmas, és amúgy is csomó helyen igazából csak ücsörögsz egy pult mögött, és szinte végig tudod tanulni a műszakodat.

2018. ápr. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Wow, nem tudom miért írtam háromszor is 3. pontot, kicsit lehet késő van már.
2018. ápr. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Megint az előző vagyok: bocsi, nem belvárosi házat, hanem lakást akartam írni az első 3. pontnál :D
2018. ápr. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Igen, ezt pont így lehet megvalósítani, ahogy a 22. válaszoló írja.

De azért mázli, vagy gyors voltál, hogy 80-ért kaptál lakást!:) Hol van? Hány nm, megkérdezhetem? Vagy lift nélküli és magasemeleti, hogy ilyen olcsó?

Most veszünk kiadásra egy lakást, elsősorban AIRBNB-re szeretném, de ha nem sikerül, biztosan 120-nál kevesebbet nem kérnék érte hosszútávra, pedig nem népszerű a hely, ahol van.

2018. ápr. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
25-ös: Újlipótváros körúthoz közeli részén, harmadik emelet, liftes, annyi, hogy egyszobás, bútorozatlan, és csak félig gépiesített, valamint 24 nm. Cserébe kevesebb mint egy havi lakbér árából berendeztük, szerintem ez jobb, mint kifizetni havi 100-120-at egy bútorozottért.
2018. ápr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Jaj, így érthető. Jó helyen van, de lift nélküli, picike és bútorozatlan. Úgy reális az ár.

(Az OTÉK szerint nem is lehetne lakás a mérete és elrendezése miatt, csak csöndben jegyzem meg.)

2018. ápr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Köszi az adatokat amúgy.:)
2018. ápr. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Ja, látom, hogy liftes, az akkor húzva.

50-es évekbeli Bauhaus ház? Aminek olyan horrorisztikus a közös ktg-e, amiben a házközponti fűtés is benne van?

2018. ápr. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Nem Bauhaus, és 10 ezer alatt van a közös költség is.
2018. ápr. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!