Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A jövőben Budapestre szeretnék...

A jövőben Budapestre szeretnék kültözni, mik a tapasztalatok? (többi lent)

Figyelt kérdés

Milyenek a munkalehetőségek diploma és szakma nélkül?


Szégyen nem szégyen kibuktam az egyetemről, mert rosszul választottam szakot és egyáltalán nem érdekelt. 1 évet bas.tam el rá, mostmár nem szívesen mennék újból suliba, vagy ilyen képzésekre, inkább kezdenék dolgozni, viszont önállósodnék, felkültölzék BP-re.

Néztem álláskereső oldalakat, találtam több olyan állást, ami nem igényel semmi előképzettséget, sem tapasztalatot, és nettó 160 ezer Ft a fizetés, vagy több. Kiadó lakásokat is néztem, vannak ilyen 100 ezer körül is, van amelyik rezsivel együtt. Tudom nehéz lenne, de rám férne már ez, mert úgy érzem kicsit el voltam kényeztetve, nem vagyunk gazdagok, de szegények se, és soha nem volt szükségem arra, hogy dolgozzak, mindig elég volt a zsebpént, mivel nem szórom a pénzt.


Ja és aki lakásban lakik, nem kertes házban Budapesten, milyen ott lakni? Vannak ezek a régi típusú házak, belvárosban láttam sok ilyet, azokban olyan lakni, mint pl egy panelban?


Van itt olyan, aki egyedül él Budapesten, lakásban? Mennyiből jöttök ki, mennyi az albérlet, szerettek ott élni, mesélnétek?


Ui: Nincs ilyen dolgokban tapasztalatom, egy kisvárosban élek, dolgoztam már, igaz csak rövid távon. Emiatt lehet kicsit összevisszaság a kérdés, csak érdekelnének ezek a dolgok. Köszi a válaszokat előre is. 20/F



2018. ápr. 1. 17:57
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
46%

1# "mint látod, az albérlet ára a fizetéshez képest az egekben."


Persze, mert mindeki oda akar költözni :) Nem kötelező pesten lakni...

2018. ápr. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, persze, de Bázakeretty- Bütykös alsón relatíve kevés állás-, tanulási-, szórakozási lehetőség van. Megyeszékhelyen némileg több, de országunk két dologból áll: Budapest és minden más a vidék. Túlcentralizált az egész ország. Fele ennyien nem akarnának Budapestre költözni, ha nem lenne ennyire Bp-központú az ország
2018. ápr. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

12# Ha olyan szakterületen vagy amivel leginkább csak Budapesten tudsz elhelyezkedni, akkor az megfizeti az ottani megélhetést. Pl.: Programozó.


Szórakozóhelyek midenhol vannak, nem csak Budapesten vannak jó egyetemek...


Ha meg ennyire Budapesten akarsz lakni, akkor valahol egy perem kerületen vegyél ki szobát, ahol sokkal olcsóbb vagy egy közelben lévő városban pl.: Gödöllő (35 perc gyors vonattal a keletibe és Hévvel kb 50 perc az Örsre)

2018. ápr. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Bocsi, de kvázi nyomorogni nincs értelme feljönni Budapestre sajnos. :( Nekem van egy ismerősöm aki egyedül tart fenn egy szoba-konyhás albérletet és 250-ből épphogy kijön úgy, hogy mondjuk tud venni magának néha 1-1 ruhát is, vagy el tud menni moziba, meg tud enni egy gyrost időnként, de semmi extra. Félretenni nem tud és ha beütne, hogy elromlik a hűtő vagy a mosógép akkor nagy gáz lenne.
2018. ápr. 5. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
14: Ha bútorozottan vette ki, azaz háztartási gépekkel együtt, akkor a tulajdonos javíttat, mert hiszen a bérleti díjat azért fizeti az ismerősöd, hogy a lakás üzemeltetésével ne neki magának kelljen foglalkoznia. Szép is lenne, ha a bérleti díjból meg a tulaj idejéből nem telne ki, hogy szolgáltatóként helytálljon. Megsértené a szerződést, az ismerősöd meg kötbért követelhetne.
2018. ápr. 5. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Előző: Nyilván azért írtam, mert saját berendezéssel/bútorral költözött. :)
2018. ápr. 5. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Oksi.:)

Hát akkor meg szerintem túlfizeti a lakást, vagy a szükségleteihez képest drágán bérel. Egy főnek bútorozatlan lakást 120 fölött bérelni túlzás. Bútorozott is van ennyiért jó helyen, újszerű állapotban.

2018. ápr. 5. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Nagyon elbeszélünk egymás mellett. :) 120-ért bérel + rezsi (30 körül). Kaja, melóba járás, stb 50 körül, marad még 50 a zsebében amiből sportolni jár és szórakozni alkalmanként. Szerintem ez nem annyira highlife azért.
2018. ápr. 5. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

A 120 E bérleti díj SOK egy főnek egy bútorozatlan lakásért a piaci kínálathoz mérten. Vagy nagy a lakás, vagy indokolatlanul elit helyen választott a pénztárcájához, vagy túl van árazva.

Érdemes lenne 100 alatt keresnie, 20 E nagyon sok, hosszú távon főleg, évi negyedmillió!

2018. ápr. 5. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

18# Annyiért már az V. kerületben is tudna bérelni a legjobb helyekene egy kicsi lakást. Mondjuk a Markó utcában.


Itt nem Budapesten van a probléma hanem az ismerősöd igényeivel.

2018. ápr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!