Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Családi ház különálló felső...

Családi ház különálló felső részébe költözni bérlőként?

Figyelt kérdés
A párommal költöznénk egy családi ház felső szintjére, ami egy különálló lakás fürdővel, konyhával, egy szobával. Az alsó szinten a tulajdonosok élnek ketten. Ami engem aggaszt, hogy az alsó szinten keresztül kell feljutni az emeletre, nincs külső lépcső vagy előszoba, melyből nyílna. Így kicsit olyan, mintha velük élnénk. Nektek milyen tapasztalataitok vannak ezzel a felosztással?

2018. ápr. 5. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Alkalmazkodni kell. Főleg nektek. Én nem tudnék egy fedél alatt élni a tulajokkal, nektek kell tudni mennyire vagytok rugalmasok. S csendesek, rendesek, tiszták, toleránsok. :)
2018. ápr. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Én nem bírnám.

Nálunk anyósomékkal merült fel ez a felállás de mondtam hogy vagy külön lépcső külön zárható ajtóval vagy ne is beszéljünk róla.

De szerencsére teljesen elvetettük az ötletet.

2018. ápr. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem a nappalijukból, vagy a konyhájukból kell felmenni az emeletre, hanem valami előtérből, akkor engem egy hangyányit nem zavarna, hogy ki lakik alattam.

Ha jó a lakás (és van ajtaja, amit becsukhatok magam után:) meg a bérleti díj is jó, akkor biztos nem gondolkoznék, csupán emiatt.

Viselkedni mindenütt kell és én erre képes vagyok.

2018. ápr. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Borzalmasnak hangzik.

Anno béreltem egy házat, mellettem a tulajék laktak, egész nap leskelődtek, bejárkáltak (!!!) míg nem voltam otthon, mikor otthon voltam, aludtam, dörömböltek, mert valamiért beakartak jönni, szörnyű volt. Semmi magánélet. Némely ember, már ha tulaj, azt hiszi neki mindent lehet. Gondold át!!!

2018. ápr. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Haveromék 6 éve laknak a tulajékkal úgy, hogy egymás mellett van a 2 lakás és egy közös előtérről lehet mindegyikbe bemenni. Van, hogy hónapokig nem is látják egymást, ha összefutnak, akkor köszönnek, ahogy más szomszédok is teszik. Eredetileg 2 évig laktak ott, akkor elmentek 2 évre Ausztriába, addig más vette ki. Amikor készültek haza, akkor kérdezték a tulajt, hogy visszamehetnek e? Azonnal nem tudtak költözni, mert határidős szerződéssel lakott benne valaki. Félév alatt, míg vissza tudtak költözni, két helyen laktak, szerintük mindenütt pokol volt, alig várták, hogy visszamenekülhessenek a tulaj melletti lakásba, ahol közel másfél éve megint a legtökéletesebb nyugalomban vannak.

Szerintem a puding próbája az evés, ha nektek nem válik be, legfeljebb kerestek másikat, csak ne határidős szerződést kössetek!

2018. ápr. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%

Mért olyan nagy dolog? Ez teljesen ugyan olyan mintha egy lakásban élnétek, csak ott nem 1 hanem 40 szomszédotok van.


Ha normálisok vagytok semmi sem lesz.

2018. ápr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 DrNest ***** válasza:
73%

Ez nem önálló albérlet, inkább olyan, mint egy szobabérlet, csak nem egy szobát bérelsz, hanem többet.

Ha nem zárható le a bérelt rész, akkor nem sokat ér. Bármikor felmehetnek. Ha zárható lakást bérelsz, akkor oda nem mehet be a tulaj nélküled csak speciális esetben, de akkor tanúkkal, jegyzőkönyvvel.

Még rokon, közeli ismerős esetén is megfontolnám az együttélést. Persze van az az ár, hogy megérje.

2018. ápr. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!