Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mégís hogy valósítható meg a...

Mégís hogy valósítható meg a Budapestre költözés? (több lent)

Figyelt kérdés

ziasztok. Budapestre szeretnék költözni és ilyen fb-s csoportokba nézegettem az albérleteket. Egyébként vannak elég pofásak is (első ránézésre). Na de a feketeleves: az árak!


El nem tudom képzelni az albérlet tulajdonosok hogy gondolják hogy az embernek van "felesleges" 500 ezer forintja? Főleg egy fiatal felnőtt huszonévesnek.

Tegyük fel 150.000Ft a bérleti díj, 20.000Ft a közös ktg.+ 5.000Ft rezsi  (az egyszerűbb számolás kedvéért). Ugye a megszokott sztenderd: 1. hónapban 1. havi bérleti díj + közös ktg. + rezsi + 2 havi kaució. Ami azt jelenti hogy ebben az esetben az 1. hónapban 150.000 + 20.000 + 5.000 + (2×150.000) Ft-t, azaz 475.000Ft-ot kell kiperkálni az albérlet tulajdonosnak. Azaz közel fél millió Ft-ot!!!


Na most kinek van annyi spórolt pénze hogy ennyit kifizessen? És akkor ott van hogy még abban a hónapban kajára is kell költenie, meg ruhákra, szórakozásra stb.


Ugye azt szokták tanácsolni, hogy többen (2-en, 3-an vagy többen) kell kivenni albérletet. De az még mindig 250.000Ft+kaja+ruházkodás+szórakozás+egyebek/Fő. Az én meg mindig sokallom.


És márpedig ennel olcsóbb bérleti díjas alvérletek olyanok is. Sajnos.


Ti mit gondoltok erről? Hogy kivitelezhető egy fiatal felnőttnek aki dolgozik (és keres kb. 170-180.000 Ft-t havonta)?

Mik a tapasztalataitok? Mit javasoltok?


Úgyhogy egyelőre tanácstalan vagyok.


Ui.: egyúttal keresek olyan albérletet ahova lehetne menni betársulni, illetve tudtok olcsó de jó albérletet akkor is írjatok akár privit. :)


Előre is köszönöm a válaszaitokat. :)



2018. ápr. 29. 05:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
12%

"#2 Ezek szerint akik fennt laknak Budapesten mind 200.000+/ho keresnek?"

Még a 8.-hoz kiegészíteném, hogy akik Budapesten laknak, azoknak 20-30%-a turista, és igen, nagyságrendekkel többet keresnek, mint havi 200 E Ft.:) A maradék 70-80%-ból pedig kb. 68% őslakos, tehát a saját lakásaiban lakik, vagy önkormányzattól olcsón bérelt lakásokban lakik.

Ezért aki tud úgy cserélgetni lakásokat (pl. egy saját 60 nm-esból 2 db 25 nm-eset venni, amiből az egyikben lakik, a másikat kiadja), hogy legyen egy minigarzonja napibérbe kiadni akár airbnb-ben, akár búvóhelynek, az nagyon jó megélhetési forrásra tud szert tenni.

2018. ápr. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Szobák már szoktak lenni csoportokban 60-80 ezerért. Az már majdnem a kifizethető kategória.

Én 1 órányira lakom Pesttől egy városban és itt 40 ezerért bérlünk garzont. Szóval én simán azt csinálnám, hogy az agglomerációból járnék be Pestre dolgozni. Oké, így bárletet is kellene venni, de még így is lehet, hogy jobban megéri, főleg ha a munkahely beszáll az utazési költségekbe.

A kaucióra meg vagy össze kell gyűjteni a pénzt, vagy kölcsön kell kérni.

2018. ápr. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Egyszerűen azzal a tévhittel kell leszámolni, hogy akár van pénzen, akár nincs, nekem

JÁR, hogy a nagyváros belső területén lakjak. Ha máshogy nem megy, majd az önkormányzat adjon lakást. Rossz hírem van: nem jár."

2018. ápr. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!