Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapesten hol lenne érdemes...

Budapesten hol lenne érdemes lakást vásárolni? Többi lent

Figyelt kérdés

Örököltem egy vidéki házat és van némi megtakarításom is.

Szeretnék Bp en venni egy lakást.


Hol tudom kiadni

.. gyorsan?

..kb havi 150+rezsi ért?

..mik a jó lakás paraméterei?

Pl emelet?... négyzetméter?

. kerület?


2018. máj. 1. 10:24
1 2
 1/20 anonim válasza:
49%
Venni XI.keruletben erdemes valami csendesebb helyen es akkor azt 25-35 korig tudod kiadni igy nem teszik tonkre es a havi 150et is rendesen kifizetik ha a lakas tenyleg jo kornyeken van viszonylag csendes
2018. máj. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Bocsánat nem értem.

25--35eves korig?

2018. máj. 1. 10:30
 3/20 anonim ***** válasza:
74%

Attól függ mennyiit tudsz rászánni.

Olvasgass vissza, voltak már hasonló kérdések.


Ha garzont tudsz venni aszt inkább egyetemek közelségében érdemes, de szinte bárhol lehet olyan lakást venni amit ki tudsz adni.

Nekem elsődleges szempont lenne a tömegközlekedés közelsége/elérhetősége, de persze mindenkit más szempontok vezérelnek.

Pl. a lakókörnyezet nagyon fontos,a lepusztult környék kevésbé vonzó még ha a lakás jó állapotú akkor is.


Az első/második emelet könnyen kiadható, a lift nélküli házakban a 3.4. már jobbára csak fiataloknak, ezek olcsóbbak is, és több ilyen eladó lakás van.

2018. máj. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
Az első válaszoló az albérlő korát értette a 25-30 éves kor alatt, bizonyára a diákokra/egyetemistákra gondolt.
2018. máj. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

Ennyiért szerintem egy jó állapotú/felújított, szép és modern lakást lehet kiadni a belsőbb kerületekben.

A négyzetméter attól függ kinek adnád ki. Szerintem sokkal vonzóbb egy újszerű, avagy újépítésű lakás a fiatalok számára, így én ez irányba kutakodnék. Legalább egy élhető méretű amerikai konyha és hálószoba. 40-60 nm-ben gondolkoznék.

Az emelet mindegy, ha van lift. Ha nincs, akkor négy alatt. Az első/második jó választás szerintem, ha az első nem utcaszinten van.

Gondold végig ki lenne a célközönség. Diákok? Fiatal dolgozó párok? Idősebbek? Külföldiek? Ez alapján válassz helyet. Egyetem környékén, buli negyedben, vagy kicsit csendesebb helyen, de közel a "tűzhöz". Illetve lakás beosztást is ez alapján válassz.

Pl. egyéni tapasztalat, hogy a diákoknak nincs igénye az amerikai konyhára, így az csak terület pazarlás. Helyette jobb a kicsi konyha és két külön nyíló szoba. Egy fiatal pár, vagy egy egyedülálló fiatal inkább a modern stílus felé megy el, ahol együtt lehetnek, vendéget fogadhatnak, de van egy külön hálójuk is.

2018. máj. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

De nem pont a fiatalok teszik tönkre a lakást.

Lelakjak szét cseszik a felújítás után

2018. máj. 1. 10:38
 7/20 anonim ***** válasza:

Árban nem mindegy,hogy új építésű/újszerű, vagy használt lakás. Ráadásul új építésűt venni úgy éri meg,hogy előre lekötni, különben az egekben van az ára.


Ha kiadásra vesz valaki lakást érdemesebb egy jó állapotú használtat, jó helyen.


Nem törvényszerű,hogy a diákok lelakják a lakást, és ha 1-2 főnek adod ki oltári nagy bulit remélhetőleg nem fognak csapni. A károkozás következménye pedig benne lesz a bérleti szerződésben.

2018. máj. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nem egyetemistáknak.

Nem gyerekeknek

2018. máj. 1. 10:59
 9/20 anonim ***** válasza:
Havi 150-ért kellően nagynak és jónak kell lennie annak a lakásnak. Elsősorban belső kerületekben kellene nézelődni, egyetemek és forgalmas csomópontot környékén.
2018. máj. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nézegettem az 5.-2.-13.keruletben olyan kiadó is van ami 250.000 meg tobb a havi bérlet.

Miket tud az nem értem semmi extrát nem láttam

2018. máj. 1. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!