Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyha bejelentem magam...

Hogyha bejelentem magam albérletbe, akkor a főbérlőm kap erről értesítést?

Figyelt kérdés

2018. febr. 28. 11:48
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
50%
Csak az ő engedélyével tudsz átjelentkezni.
2018. febr. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
20%

Ha a lakcím/tartózkodási helyre jelented be magad és a bérleti szerződést viszed bemutatni.(Máshogy nem tudod bejelenteni magad oda,legfeljebb csak a tulaj engedélyével) Akkor szerintem első körben nem értesítik. Hogy később hova kerül a bejelentési kérelem meg hogy kap -e értesítést azt nem tudom.


Amúgy meg miért kérdezed?

2018. febr. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
22%
nem kap, de az okirathamisítás bűncselekmény!
2018. febr. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
75%
Dehogy kap.
2018. febr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
91%

A bejelentő lapot elvileg alá kellene írnia.

Ezen felül max onnan értesülhet, ha valami ügyet intéz és szembesítik vele, hogy valaki más is lakik az ingatlanában.

2018. febr. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
70%

1992. évi LXVI. tv. 27/B. § (1) A szállásadó nyilatkozhat továbbá arról, hogy a címre történő lakcímbejelentésről a bejegyzéssel egyidejűleg értesítést kér.


Vagyis, ha ezt külön kéri, akkor igen.


Amúgy ehhez nem sok köze van, mert a lakcímed a te személyes adatod. Nem az ingatlannyilvántartásba kerülsz bele te, hanem a személyiadat- és lakcímnyilvántartásba, a te adataid közé kerül be a lakásnak a címe. Úgy is mondhatnánk, hogy nem te jelentkezel bele az albérletbe, hanem az albérlet címe jelentkezik be hozzád.

2018. febr. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 TappancsMancs ***** válasza:
48%

Utolsó a pontos. Nincs itt semmi okirathamisítás, jogod és kötelességed a lakcím bejelentés. Hogy kap e az mindegy hiszen mint előbb is - jogod és kötelességed. Nem is említve hogy fontos azért, hogy a küldeményeidet oda kapjad ahol életvitelszerűen laksz.


Alap esetben kell az engedélye de! Köteles is megadni a jog szerint! Nyilván akkor ha érvényes bérleti szerződés van a te ott lakásodról.

Az engedélye ilyenkor nem szó szerinti engedély, hanem ő igazolja hogy övé az ingatlan és azt neked átengedi ott lakás céljára. Vagyis nem lehet bárkinek az ingatlanjába bejelenteni lakcímet a tudta nélkül - ezért van ez. De az engedélyt köteles megadni a jog szerint.

2018. febr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 TappancsMancs ***** válasza:

#7 es vagyok még

Ha nagyon akarod tudok jogszabályi linket is mutatni.

2018. márc. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:

Ha bejelentkezel is valakihez, és be is írnak, az számodra nem jár semmiféle joggal.

Ha résztulajdonos vagy egy ingatlanban, akkor minden további nélkül beírják lakcímednek (állandó, v tartózkodási). De maga csak az, hogy be vagy írva oda, nem jár semmiféle joggal számodra az ingatlant illetően.

2018. márc. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 Csomorkány ***** válasza:
62%
Ne bonyolítsátok már: az #1-es válasza a helyes! A tulajnak alá kell írnia a bejelentő lapot. Ha sikerül úgy megoldani, hogy ne vegye észre, mit ír alá, akkor további értesítést nem kap. Ha viszont aláhamisítják a nevét a bejelentőlapon, az okirathamisítás.
2018. márc. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!