Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Albérlet vagy lakást vásárolni?

Figyelt kérdés
Sziasztok 25 éves férfi vagyok naponta ingázom egy gyárba ceglédre 55-60 kilóméterröl. Azon gondolkozom hogy ha cegléden kiveszek egy albérletet azzal időt spórolnék, de 65-70 ezer forintom ablakon kidobott pénz lenne... vagy jobban megérné inkább most hitelt felvenni egy lakásra? Ha lakáshitel akkor helyben ahol lakom olcsobban lakás, vagy cegléden? igaz ha helyben vennék akkor csak aludni járnék haza mint eddig is... nem tudom mit tévő legyek.

2018. máj. 12. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen drágák mostanság az albérletek, inkább sajátot vennék. De közel a munkahelyemhez, hogy ne kelljen sokat ingázni.
2018. máj. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért jó lenne tudni, hogy melyik településen akarsz élni hosszútávon. Ha Cegléden, akkor vegyél ott egy lakást, ha máshol és ez csak átmeneti, akkor munkásszálló albérlet helyett.
2018. máj. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Itt nincs munkásszálló
2018. máj. 12. 17:56
 4/8 A kérdező kommentje:
Hosszútávon nemtudom hogy hol... az aranyközép út talán Szolnok lenne
2018. máj. 12. 17:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az albérlet esetén az ingázás költsége kiesik, szóval kevebb a kiadásod, mint ha ez nem lenne benne.


Venni csak akkor érdemes, ha tudod, hogy legalább 10-15 évig ott fogsz élni, egyébként nem.

2018. máj. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az ingázásom díjmentes céges busszal történik
2018. máj. 12. 18:01
 7/8 anonim ***** válasza:
14%
Én csak azt tudom, hogy hitelt soha nem vennék fel.
2018. máj. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erősen mérlegelni kell. Mi tudtuk, hogy még jópár évig a környéken fogunk maradni és azt is tudtuk, hogy olcsóbb lesz a hitel törlesztőnk, mint a bérleti díjunk volt. Így hát belevágtunk és nem bántuk meg, bár nem tervezünk 15 évre. Nagyon max 10-re, de majd ahogy esik úgy puffan.

Szerintem ott érdemes lakást venni, ahol tudod, hogy minimum 5 évig maradnál és utána is jól kitudnád adni, amiből fizetheted a törlesztőket, vagy könnyedén eltudod adni, amiből legalább a már kifizetett pénzedet visszakapod.

2018. máj. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!