Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapesten,2018-ban, lehet...

Budapesten,2018-ban, lehet egy főnek megfizethető albérletet találni?

Figyelt kérdés

Sok száz hirdetést néztem eddig át erre specializált oldalaktól apróhirdetésekig, egy hete mást se csinálok már, de kivétel nélkül mindenhol ugyanazzal a tucat telefonszámmal találkozok, mind közvetítő, akik előre kérnek pénzt, jellemzően 8900 Ft-ot, ami enyhén szólva is röhejes, én nem fogok szerződésben vállalt garancia nélkül fizetni bárkinek is egy fillért sem.

Hiába szűrök, ahol lehet, magánszemélyre, ott is kizárólag a közvetítők hirdetéseit találom, ugyanazok a telefonszámok és, ahol van, nevek ismétlődnek.

Néhány kivételt találtam, ahol egyetemista lányoknak kínálnak szobákat... én nem az vagyok, de, ha az lennék se mennék olyan helyre, ahol ez kikötés.


Hétfőn kezdek új munkahelyen, rezsivel együtt max. 80 ezerig tudnám megfizetni a szállást, de nem találok semmit, se lakást, se szobát.



2018. máj. 22. 19:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi pénzért szobát találsz.

Facebook-on számos lakótárs kereső csoport van, és nem csak diákoknak.

2018. máj. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Max szoba, vagy valami kis lakás nagyon kint.
2018. máj. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi pénzért esélytelen, max társbérletbe minimum 1 de inkább két plusz bérlővel.
2018. máj. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Facebookon találtam sok szobát, de vagy júniustól kiadó, vagy 60-70 ezer és még két havi kaució is kell az első bérleti díj mellett. Hiába van 200 ezres keretem, abból fel is kell utaznom, bérletet is kell vennem és valamiből meg is kell élni az első fizetésig júliusban.
2018. máj. 22. 21:50
 5/22 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudsz bejelentkezni a Munkaügyi Központba? Kapnál lakbértámogatást havi 100 000 Ft-ot, ha legalább 100 km-re van a bejelentett lakcímedtől ez az új munkahely.

Amúgy meg igen, 2 havi kaució önerővel kell rendelkezz. De ha bemész egy egyetemre vagy egyetemi levlistára, biztosan találsz diákokat, akik mellé kell lakótárs, és már ott nem kell kauciót fizetni.

2018. máj. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Az mindenképpen okos, hogy nem fizetsz "közvetítői díjat". Ez mind kamu ingatlaniroda, ahol a bérlőjelöltnek kell fizetni. Csak egy címlistát kapnál cserébe, ami nem is biztos, hogy aktuális. Sajnos, kaució nélkül nem fogsz albit találni. Arra mindenképp találj valami megoldást, hogy a kauciót összeszedd. 80ezerért szobát lehet találni. Jofogas.hu, alberlet.hu, ingatlan.com oldalakon nézz körül. A keresésnél állíts be magasabb összeget, mert az összes ilyen kamus lehúzós ingatlanirodásnak van egy csomó csali, de nem valós hirdetése az olcsó kategóriában, hogy minél több embert bepalizzanak. Ha alacsony összeget adsz meg a keresésnél, akkor szinte csak az ő hirdetéseiket fogja az oldal feldobni.
2018. máj. 23. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Találtam ma egy valódi ingatlanreferenst. Külön rá is kérdeztem van-e nekem bármi költségem, azt mondta ők nem olyan iroda. 7 percig beszéltünk telefonon, mindent elmondott a szobáról és a lakásról is, meg még a tulajdonosról is hozzá tett pár dolgot, majd egyeztettünk időpontot, hogy mikor nézem meg. Emellett a hirdetésükben 12 kép van.


Egyértelmű a különbség e között és a "nem én vagyok a tulajdonos, de ha befárad hozzánk, két hónapra szóló egyszeri közvetítői díj ellenében megadjuk a tulajdonos elérhetőségét" között.

2018. máj. 23. 20:12
 8/22 A kérdező kommentje:

#5

A lakhatási támogatás nem oldja meg a találás problémáját, emellett 30 nap az elbírálási idő és akkor is elutasíthatnák, ha megfelelnék. Futottam már anno pár kört ezzel, még azt is kiderítettem, hogy előleget is lehet felvenni kaucióra, ami két havi és két hónappal rövidíti a támogatás időtartamát, viszont arra is 30 nap az elbírálási idő.

De nem vagyok rá most jogosult, múlt hónapban kezdtem közmunkában és abból megyek dolgozni, így nem vesznek vissza álláskeresőnek ezekre az átmeneti napokra.

2018. máj. 23. 20:22
 9/22 anonim ***** válasza:
8: Köszönöm az infókat.
2018. máj. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Én ebbe belebuktam.

Bárhol sorban álltam, mivel nem voltam helyi valószínűsítem, nem engem illetett meg az elsőbbség. Egyszál magamnak 2.5-3 szobás, bútorozatlan lakásra, 110 ezer/hó + rezsi+3 havi kaució nem volt szükségem, de ennyi pénzért meg nonszensz egy egyedül álló embernek, ekkora keretem nem volt, de ha lett volna , akkor sem áldoztam volna ennyit, mivel a fizetésem lett volna kb 120 nettó. Volt egy jelentkező aki olcsón megszámolt volna egy szobát, nem elég, hogy eltűnt, felszívódott, de a beszéd stílusa alapján valami nagyon simlis, stikás alak volt.

A lakhatásival én is ugyanígy jártam, 30 nap elbírálás, de addig nekem fizetnem kellett volna mint a katonatiszt + élnem, nem rajongtak az emberek a számlaadásért.


A munkát amit találtam buktam és lekellett mondanom.

2018. máj. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!