Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapesten,2018-ban, lehet...

Budapesten,2018-ban, lehet egy főnek megfizethető albérletet találni?

Figyelt kérdés

Sok száz hirdetést néztem eddig át erre specializált oldalaktól apróhirdetésekig, egy hete mást se csinálok már, de kivétel nélkül mindenhol ugyanazzal a tucat telefonszámmal találkozok, mind közvetítő, akik előre kérnek pénzt, jellemzően 8900 Ft-ot, ami enyhén szólva is röhejes, én nem fogok szerződésben vállalt garancia nélkül fizetni bárkinek is egy fillért sem.

Hiába szűrök, ahol lehet, magánszemélyre, ott is kizárólag a közvetítők hirdetéseit találom, ugyanazok a telefonszámok és, ahol van, nevek ismétlődnek.

Néhány kivételt találtam, ahol egyetemista lányoknak kínálnak szobákat... én nem az vagyok, de, ha az lennék se mennék olyan helyre, ahol ez kikötés.


Hétfőn kezdek új munkahelyen, rezsivel együtt max. 80 ezerig tudnám megfizetni a szállást, de nem találok semmit, se lakást, se szobát.



2018. máj. 22. 19:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos a tulajok pènzèhesek!

Őket nem èrdekli ha èhen halsz,de fizesd ki a dràga bèrlèst!

Hogy honnan az elszabadult magas àrak,ki tudja,de nincs arànyban az elkèrt összeg a fizetèssel!


De a tulajok tudnak nyafogni ha pl.dràga a kenyèr,hús,de a bèrlő kussoljon!

2018. máj. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
90%

11: Ne vegyél olyat, amire nem telik, ennyi.

Amíg a meghirdetés utáni első negyedórában 30-an jelentkeznek a hirdetett árra, addig csak emelkedni fog.

Ez a piac, te sem mondod a főnöködnek, hogy ugyan, fizessen már egy százassal kevesebbet a munkádért.

Nyilván azért mentél erre a területre, mert itt tudsz a legtöbbet keresni. Ha más munka fizetne jól, akkor avval foglalkoznál.

2018. máj. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%
#12# #13# Nagyon butàk vagytok!
2018. máj. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Update:

Lejártam a lábamat, de találtam egy lyukat. Volt olyan, ahova egyszerre szó szerint 14-en álltunk sorban és gyakorlatilag interjúztatott minket a hirdető. Remek lett volna helyileg is és árban is, a szoba is elég jó volt és az épület se úgy nézett ki, mint ami szét akar esni... és hát mint írtam, 14-en álltunk sorba. De utánam még jöttek, ki tudja hány emberrel beszéltek, hogy kiadják azt az egy szerencsétlen szobát.


Legtöbb helyen amúgy se szerződés, se tartózkodási helynek bejelentés, se számla. Egy helyet sikerült megnéznem, ahol volt, de ott mint kiderült nem szoba volt kiadó, hanem ágy egy két személyes szobában. 60 ezerért + rezsi + közös költség.


Ahol sikerült szobát találnom már alig mondható Pestnek, egyetlen előnye, hogy van egy Spar pár percre tőle. Öten vagyunk öt szobában és úgy néz ki a ház, mint ami össze akar esni - repedt ablakok, lepergő festék az egyenetlen falakról, félig leszakadt redőnyök, van egy lépcső, ami ellentmond a fizika törvényeinek azzal, hogy nem szakadt még be senki alatt és a szobák nem zárhatók. Nem mintha sokat érne azokon az ajtókon a zár. Ez 50 ezer + rezsi. Villanyból, gázból és vízből pontosan ki van kötve mennyit használhatunk (nem sokat), túlfogyasztás 15 ezerrel indul, és a villanyóra még előrefizetős is, ami nekem k*rvára nem lesz jó se a home office, se az alkalmankénti 48 órás készenlétek miatt, szóval... hurrá Budapest!

És persze nem jelenthetem be tartózkodási helynek, nehogy mondjuk el tudjak menni orvoshoz, ha esetleg lebetegednék.


Szar az egész albérlethelyzet, ezt kapitalizmusnak nevezni sértő a kapitalizmusra, ott sokszor kutya kutyát eszik, de azért mégis vannak korlátok és ésszerűség, itt csak kapzsiság és kihasználás. Ez vadkapitalizmusra egy kiváló példa.

2018. jún. 1. 20:25
 15/22 anonim ***** válasza:
65%

Talán azért limitált a fogyasztás, hogy beleférj a nyolcvanezer forintodba!

Én önálló lakást bérlek fix összeg + rezsiért évek óta, a tulaj még soha nem szólt bele a fogyasztásomban. Miért is tenné?! Nem ő fizeti, hanem én, a bérlő. Valszeg nálad a lakótársaidnak inkább beleszólása a rezsibe, nem a tulajnak.

2018. jún. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

14: Magam ellen beszélek, mert én is adok ki lakást, abból élek.

De nem az albérlethelyzet a szar, hanem azok az emberek az ostobák, akik ilyen életkörülményekbe akarják beverekedni magukat mindenáron. Mégis miért éri ez meg Neked?

Én sose tennék ilyet, de ha már van ez az őrület, rámozdultam én is szolgáltatóként.

Annyit megyeszékhelyen is lehet keresni, amennyit itt kapsz, csak a lakhatás ott fele/harmad ennyi.

2018. jún. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

11-eske :" mint kiderült nem szoba volt kiadó, hanem ágy egy két személyes szobában. 60 ezerért + rezsi + közös költség."

Na, pontosan ezért kerül egy totál felújított belvárosi garzon -ahol viszont csak Te vagy esetleg ketten laktok 120 ezer+rezsiért. Csak a felújítás 4 millió a lakás árán felül. Ezért olyan "pénzéhesek" a bérbeadók. Bocs ez 11-eskének szól, mert nem tudja miről beszél. Akkor most melyik a drágább lakhatás ?

2018. jún. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

#15

"Talán azért limitált a fogyasztás, hogy beleférj a nyolcvanezer forintodba!"


🤦 tudod van, aki nem ért valamit és van, aki csak hülyeségeket ír, mert nincs jobb dolga. Lévén te az utóbbi kategóriába tartozol, inkább ne szólj hozzá.


#16

Te se tudod miről beszélsz. Mutass nekem egy ilyen munkahelyet bárhol máshol az egész országban, vagy bármi minimálisan is hasonlót IT területen, ahol nem fele ennyit vagy még kevesebbet fizetnek több és rosszabb munkáért, de garantálom, hogy nem fogsz tudni, mert nem létezik. Felhívnám a figyelmedet, hogy Magyarországról van szó, nem Németországról, Hollandiáról, az Egyesült Királyságról és főleg nem Dél-Koreáról vagy az Egyesült Államokról. Azok országok városokkal, itt meg van egy város és van egy vidék.

2018. jún. 2. 14:04
 19/22 anonim ***** válasza:
Örülj inkább, hogy nem munkásszálló jutott ennyi pénzért.
2018. jún. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
... bár szerintem amit leírtál, az is olyasmi, csak egy ágy van az odúdban, nem kettő, három.
2018. jún. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!