Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Aki albérletbe lakik ki hogy...

Aki albérletbe lakik ki hogy oldja meg hogy következő hónapig kijöjjön anyagilag?

Figyelt kérdés
Számlák az első albi+rezsi+hitel+kaja+auto és az öltözködés gyermeknek felnöttnek? Hány napra főztök és mit?mi a legszükségesebb aminek kell itthon lennie?
2018. máj. 25. 19:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Pontosítsd a kérdésed, mert erre nem fogdsz olyna válaszokat kapni, amik neked értelmesek.

Albérletben élek, a bruttó fizetésem 10-12%-a egy átlagis havi bérleti díj + rezsi (szobát bérlek, nem lakást). Hitel nincs, autó nincs, ruha turkálóból, kaja olcsón - nem főzök, napra leosztva magamnak olcsóbban jön ki, ha kifőzdéből veszem (az alap árat és mennyiséget fogom, hozzáveszem az időt és energiát, amit így nem kell ráfordítanom, hanem abban az időben pénzt kereshetek, egyéb értelmeset csinálhatok), havonta a fizetésem felét félre tudom tenni későbbi saját lakásra.


De ez neked nem értelmes válasz, mert téged azok a válaszolók érdekelnek, akik családdal laknak albérletben és lakást bérelnek + hitelük van.

2018. máj. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Amin lehet,azon spórol.
2018. máj. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Illetve plusz kiadások gyogyszer ha kell (segitsegunk semmi mindent magunktol csinalunk veszunk stb.)
2018. máj. 25. 20:28
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Aki albérletben lakik, mire vett fel hitelt?....
2018. máj. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés ...
2018. máj. 26. 07:09
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

#4

Nyilván az autóra. Mert az kell.

2018. máj. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy bőven elég a jövedelmünk rá.

Kocsink mondjuk nincs, belvárosban csak bosszúság.

2018. máj. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

6: Nos, akkor úgy kell megoldani a kérdésben szereplő problémát, hogy nem kéne szalonból venni 5 millás autót hitelre, hanem 1 millió alatt kéne venni 6+ éves autót használtan...

Vagy pedig lemondani róla. Ha úgyis bérelt lakásban laknak, amellé a járat mellé kell költözni, ami bevisz a munkahelyre max. 10 perc alatt. Vagy ahonnan be lehet sétálni... És a lakás rezsije is legyen szempont, melyiket bérli ki az illető! Az egyik lakás havi rezsije 70 E, a másik ugyanakkoráé 14 E, és csak a fűtés- és melegvízrendszerben és a társasházi viszonyokban áll a különbség, semmi egyébben.

2018. máj. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
56%
Vagy csak én siklottam el felette, de nem láttam, hogy a kérdező Budapesten él vagy szeretne élni. Vidéken pedig a közlekedés kicsit máshogy alakul, minthogy a járat mellé költözöm. Mindegy. Barátnőméknek van egy lakótársuk, aki egyben rokon is, így többet tudnak a gyerekre fordítani autó, hitel és a többi mellett. Mi gyerek nélkül, hitel nélkül, autó nélkül nem vagyunk releváns információforrás. Azonban igyekszem a bevásárlást okosan intézni, helyi piacon, diszkont üzletekben. Kettőnkre egészséges ebédet (vacsorát) tudok összehozni úgy is, hogy nem megy rá el több órám és olyan 300-1000 forint környékére jön ki/fő. Előtte való este vagy ha gyorsan megvan, akkor aznap csinálom meg, de sosem túl sokat. A többi alkalommal hideget vagy maradékot eszünk. Egyébként előre szoktunk gondolkozni, heti "menü" van. Hogy mi a legszükségesebb, aminek mindig kell lennie itthon? Ez egy nehéz kérdés. Én ecetet és szódabikarbónát mindig tartok, főleg sürgősségi folttisztítás miatt. Párom ezelőtt nagy hasznát vette egy elektromos fűtőnek, amikor karácsonykor elromlott a kazán. Tartalék villanykörte, elemek. Nekünk van kis elsősegély csomagunk is, amiben tartunk: gézt, sebtapaszt, fertőtlenítőt, kisollót, calcimuscot. A többi jobbára boltba leugrós tétel. Az öltözködésnél mi a minőséget is szem előtt tartjuk, így kevés ruhánk, cipőnk van, ellenben hosszú évekig hordjuk őket gond nélkül.Hosszú távon matekozva és a vásárlással eltöltött időt nézve (turkálóknál ez kiemelten fontos, mert azt a délutánt/délelőttöt tudnád másra is fordítani) azt tapasztaljuk, hogy jobban megéri. Ez egy gyerkőc esetében nem így van, viszont barátnőmtől tudom, hogy ilyen téren a turkálók és adok-veszek csoportok rendkívül hasznosak. Remélem tudtam segíteni valamennyit!
2018. máj. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
14%

Van egy kèt buta ember itt!


Aki albèrletben èl annak ne legyen kocsija?

Vagy ne legyen gyereke?

Azèrt mert nincs sajàt hàza?


Sok olyan embert ismerek,akiknek sajàt hàzuk,kocsijuk van ès egyikre sincs hitel,de csóróskodnak ès fizetès előtt màr elfogyott a pènzük.


A bèrlő meg ki tud prèselni szàmlàkra,albèrletre,kajàra,ruhàra,kocsira,utazàsra,gyerekre, pènzt,de az olyan,akinek nincs hitele ès van sajàt hàza,az sír a legjobban!


Tapasztalatból tudom.

Èn is bèrlő vagyok,csalàddal,kocsival.


(A kocsi nem új,de nem ez a lènyeg.

Èn nem akarok a tàrsadalomnak megfelelni,hogy új autónk legyen csak azèrt,hogy ne szóljanak meg!)


A tulaj tud àm panaszkodni a pènz miatt.

Szinte sajnàltatja magàt,hogy nem tud megèlni,de tőlünk elvàrja,hogy vígan kifizessük a 120.000+ rezsit ès ne panaszkodjunk,pedig ketten nem keresünk túl jól mert össz:300.000 forint a bevètelünk.

Sokan egyedül megkeresik ezt az összeget mègis sírnak!


Sok tulaj csak fogja be a szàjàt,mert mi bèrlők egèszítjük ki a fizetèsüket,ès emellett sírnak is.

Annyi bèrleti díjat fizetünk,mint màsnak a fizetèse.

Ez felhàbirító!

2018. máj. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!