Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A jelenlegi ADÓZÁS? Csak...

A jelenlegi ADÓZÁS? Csak BIZTOS választ kérek!

Figyelt kérdés

A JELENLEGI 2018-ra vonatkozó szabályok szerint hogy kell albérlet után adózni?

A-tól Z-ig érdekel, mi a menete.

Be kell-e valamit valahol jelenteni, pl. hogy kiadom?


Mert ezeket úgy értelmeztem, hogy nem adóköteles:


"Az adózás rendjéről szóló törvény 16.§-a szerint, adóköteles tevékenységet csak adószámmal rendelkező adózó folytathat, de a 22. § (16) bekezdése értelmében bérbeadás esetén ez nem kötelező, ha a bérbeadási tevékenységre nem választja az áfa-kötelezettséget és a bérlő nem kér számlát, és nem egyéni vállalkozó magánszemélyről van szó."


Ha biztosan tudod az ezévre ( 2018 )vonatkozó szabálytokat, csak akkor írj!

Köszönöm!



#adó #adóköteles #albérlet #bérleti szerződés #adózási jogszabályok bérleményre vonatkozóan
2018. jún. 1. 13:14
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá, hogy 100 ezer felett csak 5 év vagy mennyi alatt lehet leírni (én klímát vettem a kiadott lakásba és így csinálom), de pl. vízvezeték szerelési munkát határ nélkül lehet elszámolni, tehát ha szakival felújíttatsz, akkor ha semmi eszköz nincs 100 ezer felett, akkor többet is elszámolhatsz, persze csak a jövedelem erejéig.
2018. jún. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!