Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan lehet albérleti díjat...

Kisviragufüzike kérdése:

Hogyan lehet albérleti díjat törlesztőrészletté alakítani?

Figyelt kérdés
Talán fura kérdés, de vázolom a helyzetet. Valószínűleg el fogok nyerni egy pályázatot, aminek keretében kapok havi 120 ezer Ft albérleti támogatást plusz havi 40 ezer Ft rezsitámogatást. Én ugyanakkor kinéztem egy külterületen lévő zártkerti ingatlant, ami összességében kb. 2 millió Ft értékű, azaz a pályázat szerint 22 hónapig járó támogatásból még busás kamat mellett is ki tudnám fizetni az árát részletre. A probléma az, hogy a pályázat szerint a pénzt csak albérletre lehet költeni, törlesztésre nem. Én most a tulajdonossal szeretnék ügyvédi megállapodást kötni (amennyiben benne van), hogy a lakás árát részletre kitörlesztem, de ez hivatalosan albérletként legyen elkönyvelve. Ennek fejében hajlandó vagyok akár felárat is fizetni a házért, csak hadd vehessem meg részletre, mert kár lenne ezt a pénzt albérletre elpocsékolni. Tudtok valami megoldást arra, hogy ezt jogilag hogy lehetne megoldani? Köszi előre is a válaszokat.

2018. júl. 23. 20:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
34%

Ha már lepontoztatok engem 2-esként ,akkor azt szeretnéd,hogy a munkáltatód vegyen neked lakást részletre és még ajánlják egy zugügyvéden keresztül.

Ha ezt a lakbér támogatást feketén sikerül is és kiderül,akkor te is mész a levesbe a tulajjal és ügyvéddel együtt jelentős értékre elkövetett csalás miatt.A munkáltatód meg még útilaput köt a talpadra.

Szép kis bagázs jött itt össze,de vannak itt kivételek.

2018. júl. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
64%

Ugyanarról a rókáról egy bőrnél többet nem lehet lehúzni.

Az albérleti támogatás pántlikázott pénz, azt arra kell elkölteni, és a számlákkal hivatalosan elszámolni.

Legfeljebb a tulaj utána ingyen neked ajándékozza, mint hűséges bérlőnek, a házat :-)

De hogy ezután ő hogy adózik majd, és te mi után fizetsz vagyonszerzési illetéket, az még rejtély.

2018. júl. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
37%

Nem értem, hogy ez miért olyan bonyolult egyeseknek!

Két különböző dologról van szó.

1)

Laksz valahol, ahol bérleti díjat fizetsz, bérleti szerződéssel, számlával. Ennek alapján a munkahelyed kifizeti neked a bérleti díjat. Pont.

2)

Kötsz az eladóval ügyvéd előtt egy magánszerződést, hogy te az ingatlant részletre megvásárolod, amiért havi X összeget fizetsz. Pont.


Az, hogy ez a két összeg azonos, abban semmi törvénytelenség nincs! Aki mást mond, abból csak az irigység beszél.

2018. júl. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
25%

#13

Erről beszéltem én is, de úgy tűnik, egyeseknek magas, mint a tehénnek a tangó.

Ha a Kérdező, a szomszéd házát akarná megvenni részletre, ami pont annyiban lenne, mint amit itt a cégétől kap lakbértámogatást, az is tilos lenne?

Nincs előírva, hogy a kapott pénzen csak kaját vagy báli ruhát vehet, tehát arra fordítja, amire akarja!

Jelen esetben annak a háznak a részletben történő megvásárlására is költheti amiben lakik, mert onnantól kezdve az már az ő pénze.

2018. júl. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
46%

#14 Te miről hablatyolsz??? Még a kérdező is tudja, hogy albérlet támogatásra kapott pénzt csak a bérleti díjra lehet költeni, számlával igazolva! Nem csokira, utazásra, szeretőre!


Amit a 13-as írt jó is lehet, ha nem öt éven belül akarja eladni a házát a tulaj, ugyanis akkor egyszer adózik a bérleti díj után, utána a nem látott összeg után is amit csak papíron kap! Így egy tulajdonosnak sem érné meg, arról nem is beszélve, hogy évekig vár a 2 millió forintjára, amit lehet pár hónapon belül kápéba kicsengeti neki más. Sokat akarsz kérdező, és még csak nem is saját zsebből!

2018. júl. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
24%

#15

Hablatyol a nénikéd, aki egy felesért hastáncol valamelylk aluljáróban!


Nem kell könyvelőnek, sem lángésznek lenni, hogy végiggondold a folyamatot!

A bérbeadó kiadja az ingatlant 50-ért, a Kérdező ezt kifizeti neki, majd a cégétől visszakapja.

Innentől kezdve a kapott 50 az ő pénze!

Mint az utazási bérlet árát, azon sem kell bérletet vennie, elmehet belőle vacsorázni a haverokkal, senki nem fogja számonkérni, hogy miért nem bérletet vett.

Tehát havi 50-el megveheti a házat, a szomszéd házat, utazhat, szeretőt tarthat, vagy versenylovat, azt csinál amit akar.

És innentől kezdve fárasztó lenne ezt megint elmagyarázni, ha eddig nem értetted, ezután sem fogod!

Kérdező, ne vergődj itt a sok irigy, botcsinálta "jogásszal", menj ügyvédhez és beszéld át vele!

2018. júl. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
47%
Nincs olyan épeszű tulaj aki két milkás ingatlanért belemegy ilyen dologba. Ahhoz nagyon meg kell érnie neki. Ha meg kiderül úgyis a támogatást kapó bukik, fizetheti vissza kamatostul az albérlet támogatást.
2018. júl. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
40%

17-es

Milyen dologba?

Én adtam el 4 milliós házat ügyvédi szerződéssel részletre (elég rossz hírű megyében) és semmi közöm nem volt hozzá, hogy milyen pénzből fizeti a vevő, lényeg, hogy fizesse.

A szerződés meg úgy szólt, hogy ennyi és ennyi havi díj lefizetése után a tulajdonába száll, de ez idő alatt is benne lakhat, tehát az összeg egyben a lakhatás díja is. Amennyiben nem fizette volna a havi díjat, onnantól kezdve semmis a szerződés és a már kifizetett összegek bérleti díjnak minősülnek, tehát visszakövetelni valója nincs.

2018. júl. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A #9 vagyok.

Kollegam ugy csinalja hogy elmeletben az aposa vett lakast, es kiadta berbe, gyakorlatilag kollega kapja a tamogatast, es fizeti apos reszletet. Majd ha lejart a hitel akkor atajandekozza vagy hasonlo. Csaladon belul el van intezve, mert nincs az az ugyved aki ebbe hivatalosan belemenne.

A #16-nak is igaza van. En is kapok alberlet tamogatast. Egy ervenyes szerzodes szukseges csak. Azonkivul a kutyat nem erdekli hogz a ceges penzt valoban az alberlere koltom, vagy sajat zsebbol mar kifizetem, a tamogatasra meg csokit veszek.

2018. júl. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Hát ezzel csak az a probléma, hogy nálad illetékfizetés elkerülése, a tulajdonosnál pedig SZJA eltitkolás fog felmerülni. Nemigen lesz ügyvéd aki ezt megszerkeszti neked.
2018. aug. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!