Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan lehet albérleti díjat...

Kisviragufüzike kérdése:

Hogyan lehet albérleti díjat törlesztőrészletté alakítani?

Figyelt kérdés
Talán fura kérdés, de vázolom a helyzetet. Valószínűleg el fogok nyerni egy pályázatot, aminek keretében kapok havi 120 ezer Ft albérleti támogatást plusz havi 40 ezer Ft rezsitámogatást. Én ugyanakkor kinéztem egy külterületen lévő zártkerti ingatlant, ami összességében kb. 2 millió Ft értékű, azaz a pályázat szerint 22 hónapig járó támogatásból még busás kamat mellett is ki tudnám fizetni az árát részletre. A probléma az, hogy a pályázat szerint a pénzt csak albérletre lehet költeni, törlesztésre nem. Én most a tulajdonossal szeretnék ügyvédi megállapodást kötni (amennyiben benne van), hogy a lakás árát részletre kitörlesztem, de ez hivatalosan albérletként legyen elkönyvelve. Ennek fejében hajlandó vagyok akár felárat is fizetni a házért, csak hadd vehessem meg részletre, mert kár lenne ezt a pénzt albérletre elpocsékolni. Tudtok valami megoldást arra, hogy ezt jogilag hogy lehetne megoldani? Köszi előre is a válaszokat.

2018. júl. 23. 20:09
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

#20

Látom fogalmad sincs a vonatkozó jogszabályokról, csak írogatsz!

Miért ne lenne illetékfizetés a vevő részéről?

Amikor a nevére kerül az ingatlan, akkor automatikusan kiróják részére az illetéket, ebből a szempontból teljesen független az ingatlan kifizetésének a módja.

Az eladó meg ugyanekkor fizeti az SZJA-t, amennyiben 5 éven belül adta el az ingatlanát és akkor is csak a vételi ár és az eladási ár közti differencia 15%-át.

Ha 5 éven túl van az eladó birtokában, akkor nincs SZJA fizetési kötelezettsége.

2018. aug. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!