Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakhatási támogatással valakin...

Lakhatási támogatással valakinek van bármilyen tapasztalata vagy tud róla viszonylag sokat (konkrét kérdés lent)?

Figyelt kérdés
A munkaügyi hivatalban 5 ügyintéző 5 különböző dolgot mondott. Most már azon a ponton vagyok, hogy rá fogok b**szni ha nem kapom meg. Minden feltételnek megfelelek. Egyetemen végeztem, pályakezdő álláskeresőnek bejelentkeztem és szeptembertől 60km-nél távolabb fogok dolgozni a bejelentett lakcímemtől. A probléma az lehet hogy én már egyetem alatt találtam állást egyetem utánra egy multinál és már akkor aláírtam a szeptembertől érvénybelépő szerződést. Ilyet nyilván a Baranya megyei irodában (ahova csak azért tévednek be emberek, hogy felvegyék a segílyt a 12. gyerek után meg a munkanélkülit) még nem hallottak. Ezzel kezdtem az elején és azt mondták nem probléma. Most egy másik ügyintéző szerint lehet, hogy probléma. Budapesten ugye senki nem hajlandó számlát adni szinte, így emiatt kellett drágább albérletet kivennem (hogy legálisan adják ki és legyen számla), tehát most ott tartok, hogy ha nem adják meg akkor kb egy centem nem marad majd hónap végére egy évig. Tudom kicsi a valószínűsége, de valaki volt már ilyen helyzetben, vagy ismert már olyat aki ilyen helyzetben volt vagy tud róla valamit? Annyit szerintem itt is tudnak az emberek mint azok a dilettáns ügyintézők a hivatalban.

2018. júl. 30. 13:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tudtommal a munkahelyedtől kapod meg a támogatást számla ellenében a cafeteria keretén belül. Legalábbis nálunk, a mk munkahelyünkön így van. Ezért van olyan kollégám, aki nem is igényelte. Úgy döntött, hogy a cafeteriát máshogy használja fel. Ráadásul ezt a támogatást jövőre kutyául megadóztatják, ahogy a híreket figyeltem. Az én munkahelyem bruttóban adja a cafeteriat, azaz az adó is az én keretemből jön le. Szóval nagyon át kell gondolni, hogy érdemes-e igénybe venned.
2018. júl. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez nem a kafetéria keretein belül igénybe vehető támogatás. Van egy amit a munkaügyi ad (max 100ezer ft/hó, max 1évig), akkor ha már x hónapja álláskereső vagy, vagy pályakezdő álláskereső vagy és bejelentett lakhelyedtől több mint 60 kilometerre dolgozol. Lehet a feltételek kb ugyanazok mint a kafetériásnál, de ez egy külön dolog, Ezt az állam vagy az EU fizeti amennyire tudom. Azért köszönöm.
2018. júl. 30. 15:03
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen, probléma ha megvan a munkaviszony.
2018. aug. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De nincs meg a munkaviszony. A munkaviszony szeptembertől lesz meg, csak a keltezése a szerződésnek korai (ami szerintem tuti nem egyenlő a munkaviszonnyal).
2018. aug. 3. 17:51
 5/13 anonim ***** válasza:
Hogy szól a szerződés?
2018. aug. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Egyértelműen rá van írva, hogy szeptember valahánytól alkalmaznak határozatlan időre. Onnantól érvényes, ez nem kérdés. Csak már hónapokkal ezelőtt aláírtam, így az aláírásom melletti dátum elég korai.
2018. aug. 3. 18:37
 7/13 A kérdező kommentje:
Addig egy cent fizetést nem kapok, nem vagyok bejelentve, semmi közöm hozzájuk. Akár két hét múlva is aláírhatnám ezt, de már akkor odaígérték a munkát (interjú minden lezajlott) így aláírtam akkor.
2018. aug. 3. 18:47
 8/13 anonim ***** válasza:
Jaaa, hogy ja. A szerződés aláírása előtt jelentkeztél be álláskeresőnek?
2018. aug. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nem. Így abból lehet gond..habár azt is mondtam nekik az elején, de nekem is furcsán hangzott így. Annyi, hogy nem sima álláskereső vagyok, hanem a pályakezdő álláskereső kategóriában, tehát így nem számít mennyi ideje vagyok az, de sajnos bejelentkezés előtt már alá volt írva (mivel még egyetemen voltam amikor megkaptam), de bejelentkezés után lép érvénybe.
2018. aug. 3. 19:07
 10/13 anonim ***** válasza:
Eleg necces szitu. Nalam az volt a folyamat, hogy megvolt a helyem, ahol dolgozni fogok. Elotte beregisztraltam allaskeresonek, masnap alairtam a munkahelyemen a szerzodest es vittem be a munkaugyibe. A baj az, hogy az allaskeresos regisztracios temanal elvileg meg nem lehet munkaszerzodesed - ami neked meg tulajdonkeppen nincs is, de megis. Ha jofejek a munkaugyisek szerintem kerdezd meg oket a cegnel, hogy irhatnatok-e egy uj szerzodest olyan datummal ami mar a regisztracio utan van es problem solved.
2018. aug. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!