Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan kell az óraállásokat...

Hogyan kell az óraállásokat bediktálni? Fizetős parkolózónában parkolás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, hogy nagyon hülye kérdés, de hogyan kell az óraállásokat bediktálni (víz, gáz, villany)?


Életem első albérletébe költözök és fogalmam sincs ez hogyan működik.


Illetve albérlet esetén a nevemre kell iratni az órákat, vagy elegendő, hogy a tulajjal a szerződésben rögzítjük, mennyin állt átvételkor?


Fizetős parkolózónában állandó vagy ideoglenes lakcímmel lehet ingyenesen parkolni?


Köszönöm a segítséget!



2018. aug. 7. 00:49
 1/5 Pipas Pisti ***** válasza:

„hogyan kell az óraállásokat bediktálni (víz, gáz, villany)?”


Internetes felülete regisztrálsz, megadod a kért adatokat (a számlán minden rajt van). Majd a megadott időben bejelentkezel, beírod és kész.


„Illetve albérlet esetén a nevemre kell iratni az órákat, vagy elegendő, hogy a tulajjal a szerződésben rögzítjük, mennyin állt átvételkor?”


Megállapodás szerint átírathatjátok, de akár maradhat a tulaj nevén is. Hosszabb és stabilabb bérletnél érdemes átíratni. Amikor beköltözöl, mindenképp együtt olvassátok le a mérőket és rögzítsétek írásban. Ezt tedd el, mert minden vita abból van, hogy vagy nincs meg, vagy másra emlékeznek a felek. Én praktikusan a szerződésbe foglalom és akkor hiteles (én csak közjegyzővel hitelesített szerződést kötök). Ami fontos: ha átíratod, akkor mikor kiköltözöl, akkor vissza kell íratni. Amíg a neveden van a mérő te fizeted, akár ott laksz akár nem. Ez egyértelmű, de volt olyan bérlőm, aki az előző helyén ezt nagyon megsz.vta…


Mivel új vagy: mindent fotózz le, mindet. Akkor nincs vita később, hogy milyen állapotban és mi is volt ott, mennyi a mérők állása stb.

2018. aug. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kovpet ***** válasza:

Nem hülye a kérdés, teljesen normális, hogy ha még nem csináltad, akkor nem tudod. De ezt a bérbeadóval beszéld meg, nyilván eddig is volt valami rendszer, ő biztos ugyan úgy akarja majd csinálni, ahogy eddig.

A parkolást a helyi önkormányzat tudja, de ezt is tudhatja a tulaj, ha ott lakott és van kocsija.

2018. aug. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Állandó címmel lehet csak kedvezményesen parkolni fizető zónában, tartózkodási hellyel nem...
2018. aug. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

A tulajokkal nem lesz szerintem konfliktusom, mert egy nagyon kedves idős pár adja ki, akkikkel mindenben egyezik a véleményünk. (Persze tudom, a látszat néha csal és lehetnek problémák később is.)

2018. aug. 7. 14:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, mint saját lakás esetén, tehát pl. ahol eddig laktál.
2018. aug. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!