Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire gázos lakótárssal lakni?

Mennyire gázos lakótárssal lakni?

Figyelt kérdés

Egyedüli gyerekként nőttem fel, otthon külön emeletem volt hálószobával, saját fürdővel és nappalival. Azonban történt pár dolog az életemben, és anya már nem tud úgy támogatni, ahogyan eddig... Egyetemista vagyok, de most nem az a kérdés, hogy "MENJÉL DOLGOZNI MÁS IS ÚGY TANUL". Nehéz szak, évközben is rengeteget tanulok, készülök, nagyon fáradt szoktam lenni már a nap végére. Munka mellett nem bírnám ezt vinni (főleg, hogy csütörtökönként már megyek haza általában).


Szóval, jelenleg egyedül élek egy hálószobás+nappalis, kertvárosban lévő társasházban. A gondok a következők:

1. mindentől messze van, gyalog a belváros 40 perc. Tömegközlekedés este 10-ig van, szóval ha utána szeretnék hazaérni, taxiznom kell, az kb 2000 ft.

2. Anyukám fizeti, ahogy tudja, viszont a lakás mellett kb semmi másra nem marad. Folyamatosan hallgatom, hogy mennyibe van, nem tud pénzt adni másra, stb. Apa a válásuk óta meg úgy adja a pénzt, mintha fájna neki.


Most találtam egy lakáshirtedést, maga a lakás belvárosi részen van. Igaz, hogy panel, de a 2. emeleten van, szóval nem vészes. Gyalog is közel van mindenhez, de a troli, villamos konkrétan a ház előttről indul. Még rezsivel is kevesebbe kerülne, mint a mostani albérletem, ráadásul új, most lett véve és felújítva. Csak lenne egy lakótársam, korombeli lány... Én még sosem laktam senkivel együtt, szeretek elvonulni, hamar elegem lesz az emberekből, a butaságukból. Ráadásul a mostani albim ahhoz képest, hogy milyen (első bérlő vagyok, 7 éve épült maga a lakópark, nyugodt környezet), és hogy egyedül élek, nem olyan vészes (70 ezer+rezsi)... Ráadásul a szomszédok is rendesek nagyon, a lakás tulaja Angliában él a családjával, évente 2-szer jönnek haza, akkor feljön, megnézi a lakást és ennyi. Nem jár a nyakamra, nem hívogat, nem jelenik meg bejelentés nélkül. Minden számlát fénymásolva elküld nekünk, bármi baj van a lakással, azonnal intézi (pl. festés, vagy tönkrement redőny, stb). És nem akarok koppanni, hogy "elcserélek" egy ilyet egy közelebbiért.


Ha anyának felhozom a költözést, kérdezi, hogy miért akarom, mondom hogy hát mert folyamatosan mondod, hogy nincs pénz így, úgy, amúgy. Ilyenkor felcsattan, hogy "hát de kifizetem mindig, nem?", meg hogy minek akarom eldobni a jót egy ismeretlenért...


2018. szept. 25. 13:34
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Hát én a bulizásért, hogy arra legyen pénz biztos nem adnám fel az egyedül lakást, viszont ha a létfenntartást /evés, fürdés, villany/ veszélyeztetné, igen. Én introvertált vagyok, mikor egyetemre jártam nem volt pénzünk külön albérletre, a koliba is 3 an lettünk volna egy szobában, így inkább napi 2 órát utaztam, csak este, hétvégén egyedül lehessek, pihenhessek a saját szobámban egyedül.

Jelenleg a párommal élek, hát nem egy leányálom ez sem, hát még egy idegennel.... Én mindig rendet tartottam magam körül, irritál a rendetlenség, de őt annyira nem, így mostanában elgondolkodtam rajta, hogy szívesebben laknék inkább egyedül.

2018. okt. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!