Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A bérlőnek kötelessége tudnia,...

A bérlőnek kötelessége tudnia, hogy poloskás a szobája?

Figyelt kérdés

2018. okt. 6. 08:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, ki poloskázta be a szobát. Ha az FBI, akkor régen rossz, ha észreveszed.
2018. okt. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
55%
Ha te vagy a bérlő, akkor értesítsed a tulajt, neki saját költségén kell irtani. Ugyanez vonatkozik minden (csap, kiégett lámpa, redőny...) javításra is, hacsak nem annak a hibának tudatában vettétek ki a lakást.
2018. okt. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Igazán megfogalmazhatná a kérdező a kérdést értelmesen, vagy kifejthetné, mi a nyűgje.


Az, hogy "kötelessége" értelmetlen. Gondolom az a kérdés, hogy kell-e tájékoztatni a bérlőt arról, hogy poloskás a lakás.


Így nézve viszont nehéz kérdés. Etikailag úgy illene, hogy szól. Akkor viszont a kutya nem venné ki. Hiszen ki venne ki poloskás lakást. Alapvetően a tulajnak kellene gondoskodnia az irtásról, és csak úgy kiadni, hogy tiszta.


Viszont ha már ki van adva, onnantól meg elindulhat egy végtelen veszekedés arról, hogy ki hozta a poloskát, ott volt, vagy jött a bérlővel, vagy senki nem tehet róla.

2018. okt. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Amúgy tény hogy alattomos a poloska.


Nekem egyszer volt, egy darab bejött, szívta a vérem és rakta a petéket. Szerencsém az volt, hogy idővel ki tudtam irtani a kicsiket mielőtt ivaréretté váltak.


Nem tudom hol szedtem össze, honnan jött, kivel, merre jártam. Dolgozom építkezésen, ott is van mindenféle nép, a házban is lakott mindenféle drogos, alkoholista.


Lényeg a lényeg, rémálmaim voltak mire eltűntek. Konkrétan naponta takarítottam. Szőnyeg feltekerve, ruhák zsákolva, mindent naponta mostam 60+ fokon. Az ágyat pedig elhúztam a faltól és mindentől, hogy máshova ne menjenek el, így csípés utáni napon általában találtam 1-1 jóllakott példányt az ágy aljában megbújva. Így szépen elfogytak.


De rettegtem utána is, ha valami megcsípett este. Azóta más helyre költöztem. Egy este össze lettem csípve, meg is fogtam egy kis fekete bogarat ami nem poloska volt. De így is átnéztem mindent és paráztam, hogy nehogy itt is poloskám legyen és hónapokig kelljen megint irtanom. Vagy irtókat hívni sok pénzért.

2018. okt. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!