Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért alkudozik az albérlő és...

Miért alkudozik az albérlő és gondolja azt, hogy szívességet tesz azzal, hogy beköltözik?

Figyelt kérdés
Feltettem egy hirdetést a kiadó lakásomról, erre nyolcból hat jelentkező egyből kezdi, hogy ő x ezerrel kevesebbért kiveszi. Amikor megmondom, hogy nincs üzlet még nekik áll feljebb, hogy én hogy gondolom ezt az árat, az utolsó bőrt is lehúzom az emberekről, holott teljesen piaci áron hirdetem a lakást, ami mellesleg nem egy lelakott putri, igencsak közel a belvároshoz. Kb. a nyolcadik jelentkező teljesen normális volt, alá is írja a szerződést, de a többinek a magatartását nem tudom hova tenni. Miért gondolják, hogy nekik JÁR az olcsó albérlet? A kedvencem, mikor arra hivatkozott a kedves anyuka, hogy neki nevelni is kell a gyerekét valamiből, meg ő ugyan miért tenne le két havi kauciót és gyerekkel hadd élvezzen elsőbbséget. Elnézést, ha hosszú lett, de nagyon besokalltam ezektől.
2018. szept. 22. 21:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
szegéééény, szegéééény te / most akkor jobban vagy?
2018. szept. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%

Az adásvételeknél is mindig alkusznak a vevők,legyen az bármi.A lakás kiadás is a piac egyik területe.

Ha nem adod ne add,de ezért nem kell sértődöttnek lenne.

Majd ha csak 1 jelentkező lenne,adnád olcsóbban is,csak ki legyen adva .Nem ők ,hanem te élsz vissza az előnyöddel.

Nem kell hírdetni,és nem fogsz besokalni,ez ezzel jár .

2018. szept. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
Megértelek, én szívből utálom az egész alkudozást minden téren, de tényleg ne foglalkozz vele, ha egyből jelentkeznek sokan, akkor jó áron adod.
2018. szept. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Mert ez egy piac, lakáspiac. Sáfárkodni kell, te választottad. Add el és vegyél részvényt ha nem tetszik.
2018. szept. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Azért be tudom lőni úgy az árat, hogy kivegyék alkudozás nélkül. Itt inkább a stílussal van a baj. Mellesleg igen, helyzeti előnyben vagyok, mert lakásom van és az albérlőnek én teszek szivességet ha őt választom. Ne üljünk már fordítva a lovon.
2018. szept. 22. 22:36
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha piaci áron kiadod, nem teszel szívessséget. Üzlet. Pont. Kész.
2018. szept. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

Nem szabad egyesével foglalkozni velük!

Jöjjenek el egyszerre lakásnézőbe, vagy bemutatkozó levél alapján válaszd ki a bérlődet, a többinek megírod, hogy kiadtad, és már nem aktuális.

Ha írásban "kérdi", hogy miért olyan drága, annyit hozzáfűzhetsz, hogy a lakást 2 napon belül a meghirdetett áron / vagy annál magasabb áron kivették.

Tehát hogy teljesítették a kritizált feltételt.

Különben az árképzésnek ez az egy oka van, hogy van rá annyiért kereslet. Nyilván ha nincs, akkor engedni fogsz.

Valószínűleg ezek az emberek nincsenek tisztában a túljelentkezés mértékével.

Valamint vannak kultúrák, ahol nem ismert a magántulajdon fogalma, egyszerűen elvárják, hogy legyen nekik.

Vagy nem tartják igazságosnak, hogy neked 2 lakásod is van, nekik meg 1 sem, és azt gondolják, kötelességed segíteni őket anyagilag.

2018. szept. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
4: De ez nem alku, ami bántja a Kérdezőt, hanem ócsárlás és szidalmazás. Az alkudozás az, hogy oké, hogy 150-ért hirdeted, de ha aláírok 2 évet és előre kifizetek 1 évet, lehetne-e 140. Például. Vagy azt mondom, jobb bérlő vagyok, mint a többi, mert ... akármi, ezért lehetne-e 145. Vagy lehetne-e 1 év helyett csak 6 hóra kivenni, de fizetek 180-at+rezsielőleget. Ez az alkudozás.
2018. szept. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
38%

Az ingatlanpiachoz hozzátartozik az alkudozás. Inkább kicsit magasabb aron hírdetsd meg, s onnan lealkudhatják annyira, amennyit ér.

Azt megértem, hogy nevelni kell a gyermekét, de hogy ő ettől miért gondolja magát kivételezetnek azt nem.

De hiaba panaszkodsz az emberekre, nem fognak megvaltozni.


Az alkudozás pedig igen is része a dolognak (ezért is szokták magasabb áron meghirdetni a dolgokat)!

2018. szept. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%

A mai világban ez a menő.A plusz lakást kiadni,lehetőleg a legmagasabb áron .Akinek van pénze,az még plusz lakást is vesz,majd kiadja albérletbe . Egy bank sem tud akkora kamatot fizetni,mint amekkora haszon ebből származik.

Természetesen a NAV nak is fizetni kell ilyenkor.

2018. szept. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!