Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nyíregyházán milyen az élet?...

Nyíregyházán milyen az élet? Érdemes odaköltözni?

Figyelt kérdés
Kelet Magyarországot mindenki lenézi akivel eddig beszéltem igaz nem tudom miért..Én eddig 2x voltam ott és nekem nagyon tetszik a város,igaz Budapestiként nekem minden új ami nem ott van..(Elsősorban Nyíregyházi lakosokat vagy akik éltek ott azoktól szeretnék véleményt kérni.)
2018. okt. 31. 09:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
58%

10

Édes kis cuki vagy te ...

Te arról ÁLMODOZOL, hogy valaha legyen annyi pénzed, hogy Nyíregyre költözhess, mert az neked már nagy dolog lenne.


Én meg onnan költöztem el, mert kevés is volt. A fizetésem háromszorosa lett, az ingatlanom nm ára pedig 900.000ft lett, szemben a nyíregyi 210.000/nm árral.


Aha, nem érte meg.

Aha, hüyleségeket beszélek. A TÉNNYEL, hogy egy színház, alig van rendes étterem, kihalt a város, alig van mozi, üzletek ... alacsonyak a bérek, keveset érnek az ingatlanok, nincs lehetőség, a régió leszakadó, és az ÁTLAGOS fizetés kevsebb, mint a fele pl.a budapestinek. Ja, aha. Ezek a TÉNYEK. Nem tetszik? Attól még marad.

2018. nov. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
90%

#11!


"Te arról ÁLMODOZOL, hogy valaha legyen annyi pénzed, hogy Nyíregyre költözhess, mert az neked már nagy dolog lenne."


Nem, nem álmodozom róla, hogy Nyíregyházára költözzek. Elköltözhetnék, ha akarnék, de van egy gyönyörű, modern kertes házunk, amit jelenleg csak egy nyíregyházi 3 szobás panelre tudnánk lecserélni. Néhány év múlva viszont fogunk tudni venni egy remek kertes házat Nyíregyházán.


Az emberek jó része olyan helyen él, ahol még színház sincs, bolt maximum egy, ha akad. Attól, hogy neked világvárosi igényeid vannak, nem biztos, hogy másnak is... Budapesten nem csak a bérek magasabbak, hanem a megélhetés költségei is, ha nincs egy havi nettó 400 ezres bevételed, ugyanott vagy, mint ha Szabolcsban lennél. Én itt Szabolcsban is ismerek jópár embert, akiknek 400 ezer feletti a jövedelme, itt is lehet keresni, ha olyan a szakmád. Szabolcs megye már rágóta nem számít leszakadó régiónak, Nyíregyháza meg pláne nem, nem tudom, hol élsz, nem a 70-es években vagyunk...

2018. nov. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Én beszélgettem ott egy férfival aki mondta hogy az elmúlt évek alatt mennyit fejlődött a város,tömegközlekedés,boltok stb..terén

Igazából multikba adom be csak hátha onnan hívnak vissza..De nyílván nem nulla forinttal mennék le hanem lenne elég tartalékom...Nem vagyok megelégedve a Pesti fizetésemmel és a szülőktől szeretnék elmenni ami Pesten lehetetlen lenne..Ez merült fel mint opció..Nekem itt valaki azt mondta próbáljam meg inkább Debrecent mert ott több élet van..Igen szerintem is szép Nyíregyháza:))

2018. nov. 3. 15:11
 14/25 anonim ***** válasza:
33%

12

Javaslom a KSH adatok olvasgatását ...

Valamint nem, nem igaz, hogy ha nem keresel 400/hó, akkor ugyanúgy élsz a fővárosban, mint Budapesten.


A kertes házaddal meg sokra mégy, Szabolcs megye külsőn ... A családi vagyont nem gyarapítja, az biztos.


Nem, nem "világvárosi" igényeim vannak, hanem alapvető igényeim.

2018. nov. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
9%

#12 bruhaha!

1. Ha bemégy egy boltba tejért, meg kenyérért kb. ugyanannyit fizetsz, üdülőhelyeken lesz extrém drága. A rezsi szolgáltatónként eltérhet, főleg a víz (ha nem vàltozott) de kb ugyanott lesz. Az albérleti díj, na az más. De már Debrecenben is rémes ára van.

#12 Szabolcsban vidéken a te új házad jelenleg akkor ér vagy 14 millát? De jó lehet ott az élet!


2. Kérdező, te vagy az, aki a múltkor még Debrecenbe akart költözni mindenáron?!


Abból a kérdésből ugyanilyen vita generàlódott (és én lettem leoltva), úgyhogy megelőzném a további 2-3 kérdésedet a még Pesttől keletre lévő megyékre, és javasolnàm neked egyből Ukrajnát.

Romantikából nem lehet csekket fizetni!

Igen, igazat adok az ismerőseidnek, akik azt mondják, külföldre menj! Magam is leginkább erre gyúrok, vagy Győr környékére, de inkább külföld.


Olvasgass még itt, ha nem hiszel nekünk, nincs mit tenni. Azért megnézném Nyíregyen az új kollégàid arcát, mikor te elmeséled nekik, hogy Pestről költöztél le, azért, mert Nyíregyháza szép hely :o.

Ja, meg a jófogáson hasonlítsd össze a béreket különböző megyékben, meg az állások számát, meg professionon is, meg h milyen melók vannak... Professionon cikkek is vannak, meg statisztika. Vagy kérd ki szakember véleményét.

2018. nov. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
80%
#14! Ne vicceljé' má'! Semmire se jó statisztikával akarod bizonyítani a prekoncepcióidat?! Ha-ha-ha! Bizony sokra megyek a szabolcsi kertes házammal - saját, hitelmentes, nem szorulok CSOK-ra se, és vagyunk így egy pár százezren-millióan ebben az országban. Ráadásul klassz munkám van, mindenünk megvan, ami kell. És ehhez nem kell kipufogóktól bűzös nagyvárosi levegőt szívnom, nem kell órákat dugóban töltenem, vagy villamosoznom, metróznom büdös emberek között tömegnyomorban. Van reptér a közelben, amihez hamarabb odaérek, mint mondjuk egy a főváros 11. kerületében élő Ferihegyhez... Minden nagyobb Magyarországon működő üzletlánc boltja megtalálható 20-30 km-es körzetben. Attól, hogy te nem tudtál itt megélni, sok százezren meg tudnak. Sokan nem is akárhogyan. Nem mindenkinek az az életcélja, hogy családi vagyont halmozzon fel. Ehhez egyébként sem kell Büdipestre költözni, aki ügyes, bárhol tud pénzt csinálni. Vannak aztán olyan emberek is, akiknek fontosabb, hogy a szüleik, rokonaik közelében éljenek, eszükben sincs elköltözni, csak mert mondjuk színházba akar járni. Erős a gyanúm, hogy neked se igen lesz nagy vagyonod, mert ha piacképes szakmád lenne, akkor Szabolcsban is meg tudtál volna élni...
2018. nov. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért baj hogy valaki itt akarja hagyni Pestet..Gusztustalan város azt kész:D

Ahogy én látom sajnos süllyedünk egyre lejjebb..Itt az emberek a leszarom a másikat alapon élnek...A tömegközlekedés színvonala a pincébe van lent a viteldíjak meg az egekbe..Nem egy ismerősöm megy el innen mert a családjának nyugodt életet akar..Az én kedves vállalkozó főnököm sír állandóan hogy milyen drága minden..Én most úgy vagyok vele hogy ezt az évet még Pesten kihúzom de utána húzok el innen főleg a mostani melómból mert attól is rosszul vagyok ha csak rágondolok..Havi 120 ezer azt gondolom arra elég hogy gyűjtsük...

2018. nov. 4. 08:12
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

16

Értem, tehét a TÉNYT, hogy egy leszakadó régió, szegény vidékén élsz, és nem egy prosperáló világvárosban, bunkósággal kívánod meg leplezni. Amivel csak azt érted el, hogy ostoba tirpáknak állítod be magad.


De ha neked ez kell, akkor hajrá. A tények ettől még nem változnak, te meg suttyónak láttatod magad. Hajrá.


És örülök, hogy elégedett vagy azzal, hogy vannak "nagyobb üzletláncok" 30, azaz 30 kilométerre tőled. Nem véletlen, hogy a kulurális hozzáférhetőség erős hiányára nem replikáztál. Van, akinek annyi a fontos, hogy tegye teszkó 30 (!!!) km-re.

2018. nov. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
36%

16

"Erős a gyanúm, hogy neked se igen lesz nagy vagyonod, mert ha piacképes szakmád lenne, akkor Szabolcsban is meg tudtál volna élni..."



Engedd meg, hogy erre úgy válaszoljak, hogy lemegyek a szintedre.

Meg tudtam élni Szabolcsban, átlagon felül, de ezsem ágában sem volt X-et keresni, ha 4 X-et is kereshetek. És tudod, nem mindenki született belterjes tirpák, hogy szédül, ha átmegy a megyehatáron, s mivel minden egyes rokona így volt ezzel, ott rohadnak meg egy rakáson.


És most, kérlek, add elő, hogy te vagy megsértve, mert VÁLASZOLTAK neked! Lécci! Az is olyan tirpákos. Így szoktátok.

2018. nov. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
4%

16

Az meg külön szánalmas, hogy egy ilyen pici országban úgy állíthatja valaki be a nem a "rokonai közelében élést", mintha nem lehetne egy nap alatt meglátogatni akárkit, aztán meg hazamenni, annyira nincsenek távolságok.


Ellenben a "színházba járást" úgy emlegeti,mint valami úri huncutságot, fölösleges faxnit.


Döbbenet, hogy ez mennyire nívótlan.

2018. nov. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!