Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nyíregyházán milyen az élet?...

Nyíregyházán milyen az élet? Érdemes odaköltözni?

Figyelt kérdés
Kelet Magyarországot mindenki lenézi akivel eddig beszéltem igaz nem tudom miért..Én eddig 2x voltam ott és nekem nagyon tetszik a város,igaz Budapestiként nekem minden új ami nem ott van..(Elsősorban Nyíregyházi lakosokat vagy akik éltek ott azoktól szeretnék véleményt kérni.)
2018. okt. 31. 09:44
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Kedves ismeretlen,ne haragudj de a kérdés nem azért volt kiírva hogy a másikat sértegesd...Ha nem tetszik valami lehet máshova kommentelni...Nem tudom miért baj az hogy valaki ki akarja próbálni a vidéki életet..
2018. nov. 4. 14:34
 22/25 anonim ***** válasza:
31%

Nyíregyháza Szabolcs megye talán egyetlen értelmes helye, de itt is már sok a cigány, külön telepük van, több helyen is, éjszaka portyáznak, ráadás a környékbeli települések cigány lakosságának jelenléte. Munka nincs, elmehetsz a legoba dolgozni, vagy a contitech-hez, szintén alacsony színvonalú, vagy épp cigány emberek közé.


Aki itt sok pénzt teremt (és Sóstói háza van, meg 2 7-es BMW-je), nem tisztességes úton teszi.


Nekem ne mondja senki hogy vállalkozásból tisztességes úton egy olyan helyen ahol nincs vásárlóerő, meg lehet ilyen látványosan élni...


A zaj, és büdösség itt is jelen van, csak nem az emberek és maga a város, hanem az irdatlan mennyiségű autó miatt. BP-hez tudnám hasonlítani, néha úgy be tud állni némelyik út. Kállói út pl. elsőrangú dugók terén. Ennek az oka az, hogy át kell mindnekinek menni Nyíregyen, bármely településre is akarsz eljutni. Nincs egy értelmes elkerülő út, SEMERRE.

2018. nov. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
89%

Én tőzsgyökeres nyíregyháziként jobban szeretem a fővárost, ott több az ember, jobban el lehet vegyülni és zajlik az élet. Nyíregyháza ezzel szemben csendes, nyugis város. Azt mondjuk nem tudom, milyen bolt zár be 5-kor, az én környékemen 2 kisbolt 7-kor, egy 8-kor zár, pékség meg 6-ig van... SPAR kettő van, azok meg vasárnap kivételével 10-ig nyitva vannak. A korzó is 9-kor zár, sőt, a Müller is 8-kor... Na jó, nem sorolom tovább a nyitvatartásokat :D Ami nekem nem tetszik, az az, hogy milyen kicsi a belváros. Sok mindenből csak egy van, a város egyetlen Tescóját meg mintha bontanák lefelé, annyira zsugorítják összefelé xD Iskola, óvoda van nagyon sok, sőt egyetemünk is van. Az más kérdés, hogy milyenek a vélemények róla. Mondjuk én nem tudom, van-e ennek alapja. A legszebb városrész Sóstógyógyfürdő, az gyönyörű, plusz ugye az Állatpark is nagyon jó és híres is. Az albérlet árak tényleg nem olyan szörnyűek, mint nyugatabbra, de a fizetések is alacsonyabbak sajnos. Tisztaságot tekintve átlagos szerintem, sok épületet újítanak fel, megy a folyamatos városfejlesztés. A tömegközlekedés viszont szerencsétlenül van megcsinálva. Egyrészt a belvárosi buszok útvonala nagyon sokban megegyezik, ezt megoldhatták volna máshogy is szerintem, másrészt hiába megegyezik az útvonalak harmada/fele, mind elmegy egyszerre (7, 5, 18, 14, 12) utána meg félóra múlva jön másik, kivéve a 8-ast, mert az 10 percenként is jár délután, de annak más az útvonala mint a fentebb említetteknek.

Munkalehetőséget tekintve nem olyan rég nagyon magas volt itt a munkanélküliség. Nem tudom, most a helyzet, de az biztos, hogy a fővárosban sokkal több a lehetőség.

2018. nov. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Fontos kérdés, hogy milyen képesítéssel rendelkezel. Ha mondjuk, tanár, egészségügyis, rendőr vagy, könnyen és gyorsan fogsz munkát találni, akár Nyírhegyen, akár a környékén. Minden egyéb esetben kérdéses a dolog. Mindenesetre ha sikerül egy jó munkahelyet kifognod, akkor mindenképp ajánlom a várost. Én kezdő (protekcióval nem bíró) jogászként még csak vonatkozó állásajánlatokat sem láttam...


Ugyanakkor a fizetések jellemzően jóval alacsonyabbak, mint a fővárosban, az egyik előző válaszoló véleményével, miszerint a megélhetési költségek is alacsonyabbak, vitába szállnék. Élelmiszerek, rezsi, ruhák ugyanott vannak, mint Pesten. Szolgáltatások egy része valóban olcsóbb, pl. a D-Fitnessben vagy a Cutler Gymben, amik színvonalukat tekintve egyértelműen az ország legjobb edzőtermei közé tartoznak, tízezer körül kapsz egy havi bérletet. Pesten már a legótvarabb, ezer éves gépeket felvonultató pincegymek is ennél többet kérnek el.


Az egyéb városokba irányuló tömegközlekedés egyenesen kíváló, Pestre óránként két vonat + rengeteg Telekocsi megy. A városi tömegközlekedés azonban Pesthez képest nagyon gyenge, viszont nem rosszabb, mint akármelyik megyeszékhelyé. Javaslom a saját autót, ha ide költöznél, vagy kerékpárt, amivel a relatíve kis távolságok könnyen leküzdhetőek.


A színházat ócsároló kérdező nem tudom, melyik világban él, teljesen színvonalas, változatos a kínálat. Időnként zenés darabok is akadnak, de ha komolyabb operára vagy operettre vágysz, Pest marad. Ami a mozikat illeti, van egy multiplex és egy művészmozi. Előbbiben ugyanazok a fosok mennek, mint Pesten, utóbbi annyival gyengébb a pestieknél, hogy tematikus napok nem nagyon vannak (mint pl. az Urániában a Román filmhét). Koncerteket nyilván szinte kizárólag magyar előadók adnak, de nem is értem, miért várja bárki ide Bon Jovit...


Szórakozás. Ez valóban a város Achilles-sarka.

Akár a kocsmázós fajta vagy, akár dizsis elég hitvány a felhozatal, előbbiekből nem nagyon van olyan, ahová huszonévesként szívesen ülnék be, utóbbiak tele prolikkal és romákkal. Megfelelő társaságot sem könnyű találni. Az értelmesebbek jó része Debrecenbe vagy Pestre megy tanulni, majd ott is maradnak. Pesten is rengeteg a rossz suttyó, de ott azért nagyobb a merítés. Külföldiekkel is kevésbé tudsz ismerkedni. Vannak ugyan turisták bőven, de azok inkább angolul kevésbé tudó szlovák, ukrán, román családok, akik pár napot eltöltvén a városban megtekintik a zoot és az Aquaparkot.


A város képe nagyon sokat változott az elmúlt egy-két évtizedben, a veretes történelmi múlt hiánya ellenére szépségben simán felveszi a versenyt akármelyik településsel. Van egy sajátos hangulata. A köztisztaság sem összehasonlító Pest belvárosával, ami inkább tűnik lepratelepnek.


A lakások árai elszálltak az elmúlt években, a vásárlás vagy a bérlés is komoly költséggel jár, persze nem pesti szintre kell gondolni, de ez is megterhelő lehet. 20-30 km-re már szinte bagóért is lehet venni.


Egy szó mint száz, ha találsz egy megfelelő fizetést adó, stabil munkahelyet és kiszakadnál Pest mocskából, mindenképp ajánlom Nyírhegyet.


Nem tudom, az általam vázoltak mennyire releváns szempontok számodra, de ha érdekel valaki még, kérdezz.

2018. nov. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes így végig olvasni a kommenteket: a 24-es versenyző foglalta a legjobban össze Nyíregyháza negatív és pozitív oldalait.

Ilyen oldalai minden városnak vannak.

Érdekes volt olvasni a Pestre "felszabadult" suttyó írásait, aki nagyon gyorsan pestinek képzeli magát - de ebbe a hibába a legtöbb nyomi beleesik, miközben a "lósz@art" rugdossa a nyóckerben...

Sajnos a köztudatban nagyon aláértékelik ennek a pici országnak a keleti régióját, pedig nem is ez a legcsóróbb az országban!

Nyíregyen valóban Sóstó a korona, mert végre rendbe is tették és már vannak nagyon jó helyek.

Az Állatkert meg olyan csoda, hogy az ország összes állatkertje együtt sincs olyan, mint maga a nyíregyházi egyedül! Ezért az országban mindenkinek el kellene mennie egyszer, bár egy nap kevés.

Nyíregyháza 10 évvel ezelőttig fej-fej mellett fejlődött Debrecennel, de aztán Debrecen - sajnos - nagyon elhúzott (minden szempontból). Sokan járnak át az egyetemre és dolgozni is. A szabolcsi építőipar nagyrészt Debrecenben dolgozik - sokan kacérkodnak az átköltözéssel. (lehet, hogy nem véletlen "küldenének" téged is Debrecenbe.)

Nyíregyháza - Győr után - a hatodik legnépesebb város, kétszer akkora mint Veszprém...

Szóval azért nem olyan lepukkant kis kóceráj, mint ahogy az a "kóbor-tirpi" minősítgeti Budapestről.

2018. dec. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!