Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit csináljak? Fizessek még,...

Guti73 kérdése:

Mit csináljak? Fizessek még, vagy van "menekülési" lehetőség?

Figyelt kérdés
A főbérlő szeptember elején szólt, hogy '19 jan.31-ig hadjuk el az albit.Én 2hónap keresés után találtam,egy nekem megfelelőt, és most hétfőn ide is költöztem. Írtam az előző főbérlőnek, hogy akkor a jövő héten, rendezzük az anyagiakat. Az írta hogy a levél keltezésétől számított 1hónap felmondási időt tartsam be, és fizessem ki azt is! Ez így korrekt vagy nem?? Nem elég erre, a nála lévő 2 havi kaukció?? (😡 Vagy a 4 év alatt kifizetett közel 4millió??😡😡)
2018. nov. 8. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Úgy korrekt, ahogy ő mondja. Természetesen, ha a kauciót visszakapod.
2018. nov. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez így több, mint korrekt.

Ő szólt neked majd fél évvel hamarabb, hogy változás lesz, nem tudtok maradni, holott ha 1 hónapos felmondásra hivatkozik (gondolom ez van a szerződésben), akkor Dec 31-én is közölhette volna, hogy szevasz.

Erre te egyik napról a másikra le akarsz lépni, ez nem így működik. Bizony a felmondási időt be kell tartani, azt az 1 hónapot ki kell fizetni (megállapodhattál volna úgy a másik helyen, hogy akkor költözöl, ha azt nem tartják, akkor sajnos le kell nyelned a plusz költséget).

A kauciónak ehhez semmi köze, azt majd ha elköltöztél, ha nincs fizetetlen közüzemi számla, visszakapod. Hogy 4 év alatt mit fizettél, annak szintén semmi köze ehhez, megállapodtatok egy összegben egy szolgáltatásért, amit te igénybe is vettél, ezen túl nem várhatsz érte semmit, nem vetted meg a lakást.

2018. nov. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak az számít mi van a szerződésben. Ha 1 hónap felmondási idő, akkor valóban fizetned kell még a kiköltözési szándékodat jelző levél keltezésétől számított 1 hónapot.


A kaució pedig nem a lakbérre van (persze elmaradás esetén az is levonásra kerül belőle). Persze, ha nincs kár a lakásban, akkor elszámolásnál vicces lenne, hogy Te adsz neki 1 havi pénzt, ő meg vissza 2-t, de azért legyen a "kéznél" az összeg, mikor elszámoltok. (Arra is figyelj, hogy a normál használatból adódó amortizációt viszont nem verheti rád - tehát azt, hogy 4 év után ki kell festenie, azt nem vonhatja le a kaucióból...)

2018. nov. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ácsi, ha a kauciót nem adja vissza, akkor neked nem kell fizetned. Kivéve ha a kauciót azért tartja vissza mert tönkre tettèl valamit.
2018. nov. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
És az neked miért jobb ha levonja a kéthavi kauciót, ahelyett, hogy kifizesd az egyhavi felmondási időt???
2018. nov. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!