Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A felettünk lévő szomszéd...

A felettünk lévő szomszéd kiadta a lakását egy 3 fős családnak kinéző valaminek, de elég nehézkes a velük való együttélés, van rá lehetőség, hogy valamilyen formában el legyen küldve?

Figyelt kérdés
Alapvetően egy halk társasház Pesten, viszont ez megszűnt miután a már említett kisebbség beköltözött. Vagy a zenét üvöltöztették, arról már leszoktattuk őket, vagy dübörögnek, állandóan, reggel hattól estig, megállás nélkül. Intelligenciájuk híján nem igazán lehet velük érdemi dialógust folytatni. Ma(szombaton) is hétkor erre keltem, hogy úgy tologatják a székeket meg az asztalokat abban az öt centis lakásban, mintha a fülem mellett vésnének, elmentem a dolgomra, 2-kor hazaértem, le akartam kicsit feküdni és ugyan úgy megy tovább, állandóan ugrálnak most meg kalapálnak meg egész nap a bútortologatás megy. Hónapok óta nem lehet normálisan meglenni a lakásunkban (90nm^2), csak a nappaliban, a szobák teljesen használhatatlanok. Nem lehet pihenni, tanulni. Van valami jogi procedúra ami által ki lehetne őket paterolni?

2017. jan. 7. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Szándékosan csinálják, hogy aztán olcsón, fillérekért valamelyik rokonuk meg tudja venni.
2017. jan. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Hívhatsz rájuk rendőrt, ha pl. este 10 után hangosan buliznak, vagy éjszaka fúrnak. De azért, mert széket húznak nem igazán jogos "pampogni". A lakás rendeltetésszerű használatára azért mindenkinek joga van. Ha a társasház házirendjével ütköző dolgot csinálnak akkor szólj a közös képviselőnek, vagy a tulajnak.
2017. jan. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is az a problémám amit a második válaszoló írt, de attól még elviselhetetlen lett nálunk az itthonlét. Egyébként estig fúrtak ma pl. Ugye felettünk laknak, pont az én szobám felett ami a gangra nyílik többek közt és a szembe lévő gyereket is zavarja jó pár dolguk, mint ma kiderült.
2017. jan. 8. 00:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Az elso jol irja, sok esetben ez all a dolog mogott, egy csoka bekoltoztet a lakasaba egy brazil torzset, maris kellemetlenebbe valik a haz, menekulnek az emberek, eladni nehez, szepen lemennek az arak, aztan egyenkent szepen felvasarolja nyomott aron a lakasokat.


Kerdezo, igy, hogy mar (leirados alapjan velhetoen) volt nyilt konfliktusod veluk, nem tehetsz sokat. Torvenyes ut bukta, ilyeneken csak a sunyi szabotalas segit, pillanatragaszto a zarjukba, ha van autojuk, azzal csunyal elbanni, stb. Nem tisztesseges, de ilyenekkel maskeppen nem lehet.

2017. jan. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igy ahogy az utolsó irja. Bizony kifüstölném én is őket.
2017. jan. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!