Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szabad-e lakáskulcsot másolni...

Hyker1811 kérdése:

Szabad-e lakáskulcsot másolni albérlőnek?

Figyelt kérdés
Ha albérletben lakok és a szerződés, kifizetés, minden rendben van és el van intézve, akkor nekem jogom van a lakáskulcsot lemásolnom és másnak odaadnom?

2018. nov. 25. 15:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, kinek akarsz kulcsot adni és miért?
2018. nov. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Egy rendes Elzett betét 2000 alatt van, a nikkel fúrásvédett is csak 5000, nem 20."


Akkor te még nem találkoztál normális zárbetéttel. Én sem magára a zárszerkezetre gondoltam, csak a betétre.

Keres videókat fenn a neten, majd látni fogod, hogy az általad nagyra becsült 5000Ft-os betét fél percig sem áll ellen. :-)

2018. nov. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Évekig ingatlanos voltam.


Látom lepontozódtam és már itt a zárak áráról megy a vita a válasz helyett.


1.: IGEN, szabad, ha a szerződés külön nem tiltja.

2.: Amennyiben nem szabad, abban az esetben az albérlő, hogyan enged be másokat a lakásba, ha nincs otthon és nem adhat kulcsot? Pl.: Nyaralás esetén viráglocsolás, halak etetése.

3.: A főbérlő/tulaj csak az ott lakók számát szabályozhatja, azt, hogy kit enged be a bérlő, azt nem!

4.: Ha nem másolhat kulcsot a bérlő, és e miatt kára keletkezik (Pl.: éhen halnak a halai.), azt ráverheti a tulajra!

2018. nov. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
85%

mégis hogyan akadályozhatja meg a tulaj, hogy másoltasson kulcsot? nem kisérgeti a nap 24 órájában, hogy ráförmedjen a bérlőre, ha kulcsmásolóho megy esetleg. Az ok hogy megtiltod, de hogyan bizonyosodsz meg hogy nem másoltat?

Ennek semmi értelme megtiltani...

Meg amúgy is, én olyan vagyok, hogy mindig elhagyom a cuccaimat, lakáskulcsból ezért is van több.

Kiköltözésnél odaadom a tulajnak mindet, de olyankor zárcsere az alap.

Szóval nagy hülyeség megtiltani a kulcsmásolást.

2018. nov. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Lakásvásárlásnál, hosszú távú lakásbérlésnél első dolog, hogy (bérlésnél tulajjal egyeztetve), hogy zárat cserélünk. Nem azért, mert sumákolni, meg cigánykodni akarunk, hanem azért, mert az értékeinket védeni akarjuk.

Kiköltözéskor szépen vissza kellállítani az eredeti állapotot, és kész. Amíg lakást béreltem, mindig, mindenhol így csináltam. Védtem az értékeimet.

2018. nov. 26. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
A bérlőnek törvény adta joga megvédeni a lakását, akár úgy is, hogy azt a tulajdonos számára is bejárhatatlanná teszi, másképpen mondva zárat cserél. Ezt a jogot magánjogi szerződéssel nem lehet kizárni. Vagyis, ha a bérleti szerződés külön nem engedélyezi a zárcserét, attól még lehet zárat cserélni; ha a bérleti szerződés tiltja a zárcserét, akkor is lehet zárat cserélni, mert a tiltás a jogszabállyal szemben állás okán semmis.
2018. nov. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A zárcserés témához annyit tennék hozzá, hogy alapvetően kétféle albérlet van.


Az egyik az a fajta, ahol alapból nincs se felújítás, se normális zár vagy ajtó és hetente cserélgetik egymást a lakók. Ott alapból a 2 ezres legolcsóbb zár van bent. Ennek a pótlása bagó összeg.


Illetve vannak igényes, felújított albérletek, ott meg a lakás, a tulajdonos és az új bérlő védelme érdekében igazán megéri az az évente 20 ezer forint (Bár egy jó lakó esetén ez 3-5 vagy több év is lehet). Ilyenkor amúgy is vannak költségek, tisztasági festés, kisebb-nagyobb javítások, pótlások, bútorozás.


Na meg alapból abba az évi 1,5-2 millió forint jövedelembe amit az albérlet hoz, igazán nem nagy kiadás egy zárcsere. Normális tulajdonos amúgy is visszaforgat valamennyit a lakásba.


Vagy ha ennyire háklis a tulajdonos a zárra, akkor építse be a bérleti díjba a zárcserét. Nagyjából 1500 forint/hónap.

2018. nov. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!