Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megéri albérletbe fektetni...

Megéri albérletbe fektetni hosszú távon?

Figyelt kérdés
Ingatlan vásárlásnál kell száolni ugye az illetékkel, ügyvédi költség. A lakásnak van elavulása, stb. Mindent egybevetve szerintetek érdemes ingatlanba fektetni? Ha nem, akkor mibe?

#albérlet #lakáskiadás #ingatlan üzlet
2018. dec. 29. 17:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ingatlanon kívül nem tudok most jobbat ami legális. Inkább kicsit olcsóbban kell kiadni, de kell egy stabil, hosszútávra tervező bérlő. Ierek egy lányt, 3 éve 90-nért bérel egy tetőteret, mai áron ez 140-150 körül menne. De a tulaj nem vált, jó ez így neki. Fizet időben, nem koszol, nincs randalírozás.
2018. dec. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkinek való a kiadás.

Ismerek olyat, aki a sok problémás bérlő miatt a végén eladta az ingatlanjait, mert elment a kedve miattuk.

Velem nem szórakoznak a bérlők, nem az a típus vagyok, akivel lehet...

Megéri, persze nem mindegy hogy hol.

2018. dec. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Én azt hallottam pár éve még megérte. De most annyira felmentek az árak, hogy nagyon sokára térül meg. Mondjuk akkor éri meg ha mondjuk tudod, hogy x év múlva oda költözöl vagy a gyerekednek adod majd és addig kiadod.
2018. dec. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 kovpet ***** válasza:
100%

"nagyon sokára térül meg"


Mi az, hogy sokára térül meg? Hogy érted?

2018. dec. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%

"Én azt hallottam"


Ez azután a komoly válasz.

Magyarul halovány fi..ja sincs a dologról, de azért véleményt mond.


Röviden az a válaszom: jelenleg az egyik legjobb befektetés!!

Ha jól csinálod, kb 10 év alatt be hozza az árát.

Akkor vehetsz egy újabbat...stb... Újabb 10 év és már 4 lakás termeli legálisan a lóvét.

(Természetesen jól kell megválasztani, hogy kit engedsz majd be a lakásodba, mert rengeteg albérlő szélhámoskodik pofátlanul.)

2018. dec. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

Ha te most egy 30 milliós lakásnak kitermeled az árát tíz év alatt, akkor elmehetsz az egyetemre tanítani.

Jó lesz az húsz évnek is...

2018. dec. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 kovpet ***** válasza:
100%

De miért kellene "kitermelni"? Miért pont annyit, amennyi a lakás értéke? Ha annyi készpénz kell, akkor el kell adni a lakást és egyből lesz.

A befektetést a többi befektetés hozamához képest kell nézni, azaz mennyit hozna akkor a lakásnyi befektetés, ha az mondjuk állampapírban vagy részvényben lenne és nem ingatlanban. Ehhez képest mennyivel nagyobb kockázat és több macera, ha kiadandó ingatlanba fektet az ember.

2018. dec. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

"Ha te most egy 30 milliós lakásnak kitermeled az árát tíz év alatt, akkor elmehetsz az egyetemre tanítani."


Csak az a baj, hogy nem megy neked a számolás.

(Az ugye alap, hogy eleve jó helyen kell venni!)

Amikor vettem tizenéve, pl. még 13 mill. volt a lakás ára.

Ezt már régen kitermelte, plusz hozzá jön még 17 millió, mert mostanra kb. 30 millió az ára.


Abban viszont igazad van, hogy tíz év alatt nem az árát "termelte ki".

(Hanem -legálisan és leadózva- a háromszorosát!)

2018. dec. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Megéri, de készülj fel, hogy nem egyszerű. Foglalkozni kell vele, menni minden hónapban, nem elég az utalás, el kell küldeni azt, aki 1-2 hónapig nem fizet, stb. stb. Lesznek javítani valók, lesz lelépő, lesz osztozkodó bérlő, tartanod kell magadat a szerződéshez, ha nem szól időben, akkor a kauciót nem kapja vissza. Tudom, miről beszélek, a szüleim adnak ki egy lakást, vitázunk is eleget időnként. Ők nem akarnak konfrontálódni, szerintük el kell látni a bérlőt még villanyégővel is, javasoltam a budipapírt is... Csodálkoznak, hogy nem mosogatnak el minden egyes evés után, a szemetet nem viszik le mindennap, stb.
2019. jan. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%

8 as, a mostani árkról van szó, nem a tizenéves vett ingatlanokról...

A kérdés nem a múltról szólt, kéne tudni értelmezni a kérdést is, nem csak dicsekedni....

2019. jan. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!