Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Te laknál egy ilyen albérletbe...

Te laknál egy ilyen albérletben, és kb mennyi lenne az ideális ára szerinted?

Figyelt kérdés

Van egy zárt,üres telkem ahol víz villany bent van,de nem volt eddig annyi pénzem hogy építsek rá egy házat.Most kapok majd 3millió forint örökséget,és gondoltam kellene kezdeni valamit ezzel a pénzel.Egy mobilházat raknék a telekre és azt kiadnám albérletbe.Magyarországon nem megszokott az ilyen ház,nem tudom hogy kivennék e az emberek,és hogy menyiért lenne érdemes kiadni.Szóval a lenti linken levő ház csak egy példa! Kb 25m2 teljes bútorzattal,fűtéssel stb ami a képeken van.Monorierdőn lenne (pestől kb30km) nagy kertel.

[link]



2014. aug. 24. 21:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

Nem lesz könnyű kiadni.

Egy nagyon nagy hátránya van, hogy kicsi. Egy, max. két embernek való, ők meg mit kezdenek a kerttel, ha elve a munka miatt utazniuk kell, ami sok idő.


Viszont ha találsz valakit, aki nyugit és magányt akar, és olyan a munkája hogy otthon dolgozik, vagy eleve utazik, akkor neki ideális lehet.


Én sokat laktam albérletben, belváros közepén szépen felújított lakás volt 60 ezer. Nekem jó volt, más menekülne. A nagy kert sok embert vonzhat.


Milyen állapotban van a kert? Mert azért nem mindegy, csupa gaz, vagy azonnal használható rekreációs céllal és jó végig nézni rajta.


Én 60 ezerről indulnék, és majd meglátjuk. 1000-ból 990 ember nem ilyent keres, de ha valakinek megtetszik, akkor nyert ügyed van.

2014. aug. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem laknék. Olyan, mintha lakókocsiban élnék. És az nekem ideiglenes megoldás lenne, nem hosszútávú lakhatás.
2014. aug. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

60 ezerért Monorierdőn egy 27 nm-es mobilház, első???? Ennyiért SENKI nem veszi ki. Legyünk reálisak.

30 ezerért + rezsi csókolj kezet a bérlőnek!

2014. aug. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

20-30.000 ft + rezsi a reális ára, tekintve, hogy ugyanennyiért pesten is kapsz ekkora garzont. Itt plusz a kert, mínusz az, hogy a semmi közepén van és mobilház, ezért kb. ugyanannyira tenném.


Nem is beszélve arról, hogy mondjuk 40.000-ért már egy szépen bútorozott garzont lehet kapni, nem ilyen őskommunista kinézetű szart.

2014. aug. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
Biztos, hogy nem.
2014. aug. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Végül is azért tettem fel a kérdést mert nem akarok olyanba beleugrani ami csak nekem tetszene,érdekel a mások véleménye!

Az a legnagyobb problémám hogy 3millióböl nem tudok semmilyen házat,lakást stb ingatlant venni itt a környéken(Üllő,Monor,Monorierdő...)a bankba meg nem érdemes a pénzt rakni annyira nincs rá kamat.Mivel van ez a telkünk ami kb 10éve csak áll,eladni mostanában nem érdemes és 3millából szintén nem építek rá semmit,igy maradt ez az ötlet,dehát....

Közben arra gondoltam hogy mi lenne ha egy ilyen mobilházat hungarocellel körbeszigetelnék,és ezel egy szabályos téglatest formát adnék neki,és ezt bepucolnám.Igy kivülről egy rendes ház kinézete lenne,igaz a belseje maradna ugyan azami volt.

Egyébként a telek nem a határban van mint ahogy valaki irta,ez egy rendes lakott utcában van,a 4-es főuttal párhuzamosan a 3.utca(kb 5-6utca van itt ami rendesen lakott) ez egy normális telek,mindhárom irányból vannak beépített lakásos telkek.Annakidelyén bevezettetük a telekre a vizet,villanyt,gázt de az most csak a kapun belül vannak.Én is ugy gondoltam hogy 2-3személy számára alkalmas albérletnek szánnám.

2014. aug. 24. 23:26
 7/14 anonim ***** válasza:
58%
2-3 személyre 25 m2?????????????? Te teljesen beteg vagy...
2014. aug. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kialakítás kérdése.Mi most 3-an lakunk egy 20négyzetméteren....
2014. aug. 25. 00:24
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

Miért nem adod el a telket? Ha jó helyen van, benn van a közmű és építési telek, akkor pár milliót az is megér. Tegyük fel, hármat. Máris van hatmilliód.

Felveszel hozzá még két-három milla hitelt (azt nem olyan nehéz visszatörleszteni), és vehetsz Pesten is egy garzont, kis szerencsével jó helyen. Azért már elkérhetsz 40-50.000-et. Vagy, ha mondjuk 5-6 millióért veszel egy felújításra szorulót és értesz hozzá, fel tudod egyedül újítani (jó, nem nyílászárócserére gondolok, de festés, csempézés, stb) akkor azért 60.000 sem irreális ár.

Na?

2014. aug. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Elöször is a telek a páromé és a növéréé együtt,a nagyszülőktöl kapták kb 10éve,de azóta nem tudtak semmit kezdeni vele.Mivel ott áll üresen igy megengedték hogy bármit csináljak vele,de eladni nem akarják.Ha el is adnák akkor is a telekár fele lenne csak a miénk és akkor abból max 1,5millánk lenne,szóval megint nem tudnánk venni semmit.Maradt ez az ötlet hogy jussunk valamire,he nem sokat,de valamit hozna be az az üres telek.Ha ebből a 3millából akarnék valamit ráépíteni akkor a tervezés,engedélyezések és max az alapozás lenne meg,utána meg ismét ugy állna jópár évig az egész.A párom gyesen van,nekem nincsen valami nagy keresetem,igy a hitel felvétele ugrott,még ha el is intéznék valahogy akkor sen tudnék havi 60-70ezret visszafizetni,de szerintem több is lenne.

Na most legyen okos valaki!

2014. aug. 25. 01:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!