Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ti kivennétek egy olyan...

Ti kivennétek egy olyan lakást amit nektek kell kifesteni /kifestetni beköltözéskor? A festés ára természetesen le lesz vonva a bérleti díjból, ez a bérleti szerződésben is benne lesz.

Figyelt kérdés
Külföldön élek évek óta és van egy 46 nm-es másfél szobás budapesti lakásom amit 80ezer+rezsiért fogok kiadni (nem nyerészkedni akarok rajta). Pár hónapon belül új bérlőt kell keresnem és mivel nem szeretnék emiatt hazautazni, egyszerűbb lenne ha a bérlő intézné. Persze én is tudok keresni szakembert, csak így nem tudom leellenőrizni hogy milyen munkát végzett.
2019. jan. 7. 15:13
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Utolsó, 100 nm-rel számoltam, mert a plafont nem kell festeni (tavaly ki volt festve). A nappali egyik oldala full ablakos (4 nagy ablak van rajta, faltól-falig), fürdőszoba csempézett, a konyhában is csak egy falat kell festeni, stb.

Itt kalkuláltam: [link]


Speciel ennél többet nem is fizetnék érte.

2019. jan. 7. 18:31
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Barátom igy adott ki egy romos házat. A bérlő, épitkezésben jártas. A munkája lejött havonta a bérleti dijból. Mára egy szépen felújitott ház lett belőle.
2019. jan. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

A bérleti díj pedig valóban 80ezer+ rezsi lesz. A jelenlegi család 45ezer bérleti díjat fizetett érte 7 évig, egyszer sem emeltem az árat. Szívességből, kaució fizetése nélkül költöztek be és benne is maradhattak volna, ha fizettek volna rendesen.


Jól jön a pénz, -kinek nem?!-, de nem emiatt adom ki a lakást elsősorban.

2019. jan. 7. 18:43
 14/20 kovpet ***** válasza:
78%
Köszi a lepontozást, de ha egy szobafestő elváll neked egy másfél szobás lakást 40-50 ezerért, akkor kifizetem neked azt a pénzt.
2019. jan. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 kovpet ***** válasza:
88%

elvállal.


Gugli első találata:

[link]

az első tétel:

Padló takarása fóliával, szegélyek maszkolása krepp ragasztószalaggal


és ez annyi egymagában, mint amivel te számoltál.


Te tudod, nekem nem fáj, nem is zavar, de én már újítottam fel mostanában lakást és tudom, hogy ez messze nem az az ár, amiért valaki megcsinál egy ilyet.

2019. jan. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Kovpet, nem pontoztalak le. Igaz, nem adtam neked zöld kezet se.

És nem fogok vitatkozni az árakon, nem tudtad mi alapján kalkuláltam, linkeltem neked. Ennyi.


Nem fogok kifizetni ennél többet, mert lehúzásnak tartom. Inkább kérek segítséget a bátyámtól aki anyagárral együtt simán kifestené nekem 30ezerért egy hétvégén. A megadott négyzetméterre szerintem korrekt az ár, a falak jó állapotban vannak, fehérek és nem kell javítani őket. A padlót meg nem kell letakarni, mert parkettás a lakás, könnyen felmosható a festék és a szegélyről is simán lemosható a túlfutott diszperzit egy nedves ronggyal/szivaccsal. Tudom, mert festettem és takarítottam már ki a lakást baráti segítséggel.


Nem fogok tovább vitatkozni erről a témáról veled, elfogadom a véleményed, cserébe te is fogadd el az enyémet. Köszönöm.

2019. jan. 7. 19:43
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nincs értelme vitatkozni az árakon, mert ahogy írtam korábbi válaszban, 80 teljesen korrekt annak, aki magának festi ki a lakást. Annyiban viszont hadd védjem meg a válaszolót, hogy egy ekkora lakásra szerintem 100.000 alatt részeg félkezű festőt se nagyon találsz, horror árak mennek mostanában, bármit is találtál a neten.


Az is igaz, hogy olcsón adod ki, de szíved joga, ez lenne amúgy a normális ár kb.


Viszont hogy a parkettáról könnyű felmosni a festéket... Hát rögtön lecseppenés után igen, de úgy nem lehet festeni. Ha megszárad, akkor viszont egy hétig vakarhatod dörzsis szivaccsal. Egy normális takarófólia pár száz forint, ha normálisan le van maszkolva a lakás, az mindent megér.


Fölöslegesen kanyarodtam el, csak nagyon viszketek, ha ilyet látok :D Bocs. És még egyszer, 80-art kifestetni a bérlővel, meg ennyiért kiadni neki a lakást szuper lehetőség.

2019. jan. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm a hozzászólásod, ezek szerint kovpetnek van igaza. Utolag is bocs kovpet!


Tényleg nem tudom mi megy otthon, Angliában élek évek óta. Pont ezért kerestem rá neten. De ezek szerint nem túl megbízható oldalt fogtam ki. Annyiban fog változni így a dolog, hogy másfél hónap lesz levonva amennyiben vállalja a bérlő a kifestést, festetést. Vagy megcsinálja a bátyám :) Egy biztos, nagyon el vannak szállva az árak mind szolgáltatásra, mind ingatlanra.


Off:

Pár hete kerestem rá a 18. kerületi lakások árára mert szeretnék lakást venni és leesett az állam. Még 9 millióért vettem ezt a lakást, most ugyanabban a házban ugyanaz a méret már 21-23 millió!

On.

2019. jan. 7. 22:25
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Én kivennék ilyet (ki is vettem anno) és szerettem, hogy olyanra festhetjük, amilyenre szeretnénk. Sajátunkként vigyáztunk rá. Viszont ismerve az emberek hozzáállását, nem biztos, hogy mindenki úgy fog. Lehet ki sem festi, csak azt mondja és benyúlja a pénzt... Lehet olyan lesz a karnis, a szegély, a parketta, egy kicsit a szekrény teteje, vagy bármi, nem takarít fel rendesen, mert úgysem az övé, te meg sikálhatod dörzsivel, ha egyszer igényt tartanál rá, vagy más lakó jönne.

Lehet kapásból nem diszperzióst ken rá, ami megint feladhatja a leckét.

Lehet tönkreteszi a sima falat, aztán vakarhatod a fejed, ha elköltözött.


Sok buktatója van ennek és azzal, hogy kicsit piaci ár alatt adod, pont azt a réteget is szólítod meg, akik lehet kicsit kevésbé fognak vigyázni ezekre. Nyilván ez általánosítás, sztereotípia.

Lehet megkérnék inkább ismerőst a helyedben tényleg, vagy ha az új bérlő kifest, akkor is megbeszélten odaküldenék valakit utána, aki körbenéz, hogy milyen állapotú lett.

2019. jan. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam erre, anyósomat fogom majd megkérni, hogy ellenőrizze le a festést, a lakás állapotát. Eddig is ő ment át 3 havonta lecsekkolni mindent.


Arra gondoltam hogy majd meghirdetem online és az első normális jelentkezőnek adom ki. Az pedig lehet bármilyen hátterű. De gondoltam arra is, hogy a Duna house-os barátnőmhöz fordulok, ő tud ajánlani megbízható bérlőket, évek óta ebben dolgozik.

2019. jan. 8. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!