Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szomszédom térfigyelő...

A szomszédom térfigyelő kamerája irányulhat-e a kertemre? A másik: a szomszédom kb.1x1 méteres ablaka nyilhat-e a kertemre?

Figyelt kérdés

A szomszédom gyakorlatilag az egész életemet figyelemmel kiséri: ha itthon van, személyesen lesi, mit csinálok, mikor jövök-megyek.

Miután felszerelt nemrég egy térfigyelő kamerát, ami a kertem alsó részét, a bejárati kaput és lépcsőt látja, távollétében is tud figyelni, ezt nem is titkolta, amikor egy másik ittlakónak arról beszélt, hogy aznap hányszor mentem le a saját lépcsőmön.

A háza falának felénk eső oldalán - kb három méterre a keritéstől - kb 1 x 1 méteres ablaka van, ahonnan szintén les, ezt látni lehet, ahogy huzogatja a függönyt, ha a kertben vagyok.

Gyakorlatilag az életem minden percét nyomon tudja követni.

A helyi jegyző szerint ez nem birtokháboritás, a kamera miatt forduljak a rendőrséghez, az ablak pedig a magánügye, semmire sem lehet kötelezni.

Miután a folyamatos leskelődés - nem tudni mi célból, talán be akar törni - zavaró, megmagasitottam a felé eső keritésemet, de 2,50 méternél magasabbra képtelen vagyok emelni és igy is átlát felette, mert a háza és ablaka magasabban van.


A jegyző szerint ez teljesen rendeben van, de én ezt nem hiszem el.



2018. dec. 4. 22:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%

Szar dolog, de valamelyik szomszéddal mindig lesznek gondjaid ha már az is baj neked, hogy tefeléd is néz ablaka.

A kamera viszont más dolog, az nem nézhet -hivatalosan- csak a portája határáig.


Nálam is van kamera, de csak a házam bejáratát veszi.

A szembe-szomszédom meg is kérdezte, hogy "ugye az ő járdáját és házát nem veszem, mert nem szeretné". Természetesen nem vettem.

Azután most tavasszal mivel éjjel az autójáról lelopták a kerekeket szaladt hozzám, hogy felvette-e a kamerám a tolvajokat? Emlékeztettem, hogy ő külön megkért rá, hogy az ő részét már ne vegye a kamera. Hát így járt.

Na erről ennyit.

2018. dec. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
32%

Ültess pár magasra növő cserjét

Zaklatást kimerítheti, amit csinál, fordulj ügyvédhez!

2018. dec. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

# 1

Hat évig leszartam, hova néz az ablaka, de amikor idén tavasszal megmérgezte a kutyámat - amit korábban megigért - a vérző, tántorgó állatot már kénytelen voltam kikisérni a kertbe pisilni, a felém néző ablakban elhúzta a függönyt és gúnyosan röhögött.


Korábban fel se tételeztem, hogy ennyire beteg állat ez, bár voltak mindig apróbb zaklatások, kártételek.


Te egyébként mit szólnál, ha a birtokod egyetlen pontját sem tudtnád úgy használni, hogy egy idegen ellenséges állat állandóan szemmel tart - mostmár wifi kamerával a távolból is?


Mintha lennének valami épitési szabályzatok hogy melyik ablak milyen méretű lehet és mennyire lehet belepofátlankodni mások magánéletébe.


Hozzánk gyakorlatilag senki nem tud bejönni a szomszéd tudomása nélkül.

2018. dec. 4. 22:45
 4/20 A kérdező kommentje:

# 2


Ültettem gyorsan növő tuját, de az alatt a pár év alatt is, amig elérik a négy métert, szeretnék háboritatlanul lenni a birtokomon.


Megmagasitottam a keritésemet két és fél méter magasra, de az ablaka magasabban van, igy is átlát.


Mióta itt lakunk, az ellene való védekezésről szól minden.


Ez egy naplopó gátlástalan bűnöző, abban leli élvezetét hogy másokat zaklat.


Mindenki mást is, de én közvetlen szomszéd vagyok, jobban kitéve az inzultálgatásnak.

2018. dec. 4. 22:48
 5/20 anonim ***** válasza:
84%

Az én szomszédom is megmondta mindenkinek a frankót az utcában. Aztán odaköltöztünk és elmagyaráztam neki, hogy hol a telekhatár és mivel foglalkozzon. Nem rohangáltam jegyzőhöz, intéztem a magam módján.

Nem kívánunk egymásnak boldog újévet de az én házam az én váram.

2018. dec. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

# 5


A te szomszédod valószinűleg nem börtönviselt maffiózó, aki miatt családok menekültek már el és akinek rendőrségi és önkormányzati kapcsolatai, valamint mindenre kapható alárendeltjei vannak.

2018. dec. 4. 23:00
 7/20 anonim ***** válasza:
73%

Még annyit, hogy védekezésből még senki sem nyert háborút.

Mindig a támadó dönti el a következő lépést.

2018. dec. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
40%
Az egyik szomszédodnak az ablakához egy paravánt osb lapból a te telekhatárodra,a másiknak pillanatragasztó a kamerára,de úgy,hogy ő ne lássa,hogy ki nyomta a lencsére.
2018. dec. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
35%

"Hat évig leszartam, hova néz az ablaka"


Ez ezután is így fog maradni már, hiába is dühöngsz.

A hülye szomszédokat viszont rögtön az elején kell "helyre tenni".


És, hogy mit csináljál, hogy ne lásson be?

Tessék:

[link]

2018. dec. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
60%

Kezd érdekes lenni a dolog.

Tehát van egy szomszédod, aki börtönviselt maffia vezér és mindenre kapható beosztottjai vannak.

Ráadásul az önkormányzatnál és a rendőrségen is vannak emberei.

Ez az ember 0-24-ben kamerával figyeli a kerted, és a függöny mögül lesi minden lépésed. Az az életcélja, hogy téged megfigyeljen.

Ez most komoly ?

Az első bejegyzést olvasva még sajnáltalak.

2018. dec. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!