Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Állapotos a párom jelezzük?

Állapotos a párom jelezzük?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!


Új albérletbe költözünk és a párom pocakjában már 13 hete növekszik a gyermekünk. A tulajdonos nem kérdezte, hogy szeretnék-e gyereket vállalni illetve a szerződésben sincs erre kitérő rész. A többi ingatlanban amit tőle bérelnek szinte mindegyikben gyerekesek laknak. Magánügynek tekintjük de nem tudjuk, hogy szóljunk - e neki.


A válaszokat előre is köszönöm


2019. máj. 24. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Nem kell. Ha már beköltöztetek úgyis bukta, mert terhes nőt nem lehet kitenni.
2019. máj. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, illik jelezni.
2019. máj. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
"terhes nőt nem lehet kitenni" ez munkaviszonyra igaz, albérletre nem. Terhes nöt is meg gyerekkel is ki lehet tenni.
2019. máj. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de nem arra gondoltam, hogy kirak minket mert stabil munkánk van anyagilag nincsenek problémáin. A szerződés 2 évre szól a gyerekkel szerződést nem szegünk. A főbérlő szemszögéből próbáltam gondolkozni
2019. máj. 24. 13:05
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképp kérdezz rá, hogy gyerekes családnak kiadja-e?

Mert világos, hogy ha pont nem is lenne terhes a párod, két éven belül akkor is lehetne gyereketek. Ha nem adja ki, akkor jobb most elbúcsúzni egymástól, mint beköltözni, aztán, amikor megszületik a baba, és a tulajdonos megtudja ezt, és 30 napos határidővel felmondja az albérletet, akkor egy pár hónapos csecsemővel új albérletet keresni és átköltözni.

2019. máj. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

Már bocsánat, de mi köze van hozzá egy lakás bérbeadónak, hogy terhes-e a bérlő? Szerződésben is elég érdekesen nézne ki, hogy kizárja a terhes nőket, ezt nem is értem.


Egyébként nem értem, miért mondaná fel a bérleti szerződést a tulajdonos, ha később gyerek születik. Persze megteheti, ha egy barom, de értelmes ember biztos nem tenne ilyet, és szerintem ráér akkor ezen gondolkozni.

2019. máj. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
Ez nem magánügy, hiszen az ő tulajdonát fogjátok használni, nem mindegy, hogy hogy. Mi is terhesen kerestünk új lakást, már telefonban jeleztük, hogy majd pici babával bèrelnènk. 3-ból 3 helyen szívesen vártak, ki is vettük az egyiket. Nem kell ettől fèlni, szerintem tisztázni kell az elejèn mindent, akkor lesz boldog a kapcsolat.
2019. máj. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Tisztáztunk mindent!
2019. máj. 25. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!