Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabályos, ha autóval kettőt...

Szabályos, ha autóval kettőt villogva jelezzűk a traffipaxot?

Figyelt kérdés

Emlékszem rá, hogy tavaly ment erről a vita, hogy szabályos-e vagy sem. Ahány oldalon, annyifélét írtak anno róla, majd követni sem tudtam mi lett végül.


Szóval akkor ma szabályos előre jelezni a szembe jövőnek vagy sem?



2018. nov. 16. 19:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabályos, de nem is büntetnek nagyon érte.
2018. nov. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
31%
Mitől lenne szabályos?
2018. nov. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

mondjuk aki megérti az betartja a sebességkorlátot?

Ha pl. azzal szórakozok egy 20-30 km-es szakaszon, hogy rávillogok valakire, hogy trafi van, akkr szerinted amíg nem lát trafit ki meri betartani? :DD

2018. nov. 16. 19:24
 4/23 A kérdező kommentje:
*ki nem meri betartani.......bocsi
2018. nov. 16. 19:24
 5/23 anonim ***** válasza:
45%

Ja... te egy ilyen országúti igazságosztó vagy?


A refit mint fénykürtöt csak veszélyhelyzet esetén szabad használni. A trafi nem számít ide.


Trafi miatt villogni kiba paraszt szokás. Ezzel csak erősítik az autósok azt, hogy "nyugodtan hajts gyorsan, mi majd szólunk ha trafi van és akkor nem büntetnek meg". Hát egy frászt. Aki gyorsan megy az bsszák meg, hátha leesik neki a tantusz.


Mondom ez úgy, hogy 20 év alatt egyszer büntettek meg gyorshajtásért és nem azért mert a szembejövők villogtak hanem azért mert krvára nem kellett annyira sietnem soha, hogy gyorsan hajtsak. Az az egy bünti megváltozott sebességhatár miatt volt, be is fizettem szipogás nélkül.

2018. nov. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
71%

A fénykürt használata nem tilos. Figyelemrelhívásra és veszélyhelyzetre való jelzésre találták ki.

Ez pedig köztudottan az, mert veszélyes, h a trafi előtt gyorsabban mész a megengedett legnagyobb sebességnél.

Nem büntethetnek meg érte.

2018. nov. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
33%

Hát ja, szerintem rosszat tesz vele az ember...


A közelemben most jó páran meghaltak autóbalesetben kb. 1 hét alatt.


Az egyikben fiatalok vagánykodtak a másikról még nem tudni sok mindent de fiatal lány halt meg a harmadiknál pedig szintén hülyegyerek száguldott ezerrel lakott területen és ütött el egy embert...


Szóval durva, valamit igen csak kellene már csinálniuk a rendőröknek...

2018. nov. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
amit az utolsó előtti az igaz mondjuk....ha pl arra fognám, hogy csak köszönök a szembe jövőnek mert ismerem azért nem büntethetnek meg...
2018. nov. 16. 19:46
 9/23 anonim ***** válasza:
60%
A KRESZ nem tiltja a fényjelzés adását, kivéve, ha az a közlekedés többi résztvevőjét elvakitja. Más kérdés, hogy eléggé kontraproduktív szokás: mivel mindenki szeretne baleset elszenvedéss nélkül a céljához jutni, viszont a balesetek elsődleges oka a gyorshajtás, eléggé maga alatt vágja a fát az, aki villogassal csökkenti az ellenőrzések hatékonyságát.
2018. nov. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
44%

Semmilyen szabályt nem sértesz vele.

A normális autósok szokták is jelezni. Meg is szoktam köszönni nekik, pedig nem vagyok ámokfutó.


Egyszer pl. lakott területen 50-nel mentem, szemből jeleztek. Akkor értem el egy 30-as táblát, ami egy iskola miatt volt kihelyezve. Mivel a zebra teljesen jól belátható volt, és egyik oldali járdán sem volt senki, ha nem jeleztek volna, maradtam volna 50-nél és a 30-as tábla miatt jól megszívtam volna.

Ennyit a traffipaxról. Az ámokfutókat, veszélyesen előzőket én is utálom.

2018. nov. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!