Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook






Kategória: Közlekedés » Közlekedésbiztonság

A kérdés

Szabályos, ha autóval kettőt villogva jelezzűk a traffipaxot?

Emlékszem rá, hogy tavaly ment erről a vita, hogy szabályos-e vagy sem. Ahány oldalon, annyifélét írtak anno róla, majd követni sem tudtam mi lett végül.


Szóval akkor ma szabályos előre jelezni a szembe jövőnek vagy sem?



Keress kérdéseket hasonló témákban: rendőrség, sebesség, törvény, szabály, szabálysértés, közút, vezetés

  nov. 16. 19:18  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3
Nem szabályos, de nem is büntetnek nagyon érte.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/23Időpont nov. 16. 19:21 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
Mitől lenne szabályos?

A válasz 46%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/23Időpont nov. 16. 19:22 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
A kérdező kommentje:

mondjuk aki megérti az betartja a sebességkorlátot?

Ha pl. azzal szórakozok egy 20-30 km-es szakaszon, hogy rávillogok valakire, hogy trafi van, akkr szerinted amíg nem lát trafit ki meri betartani? :DD



# 3/23Időpont nov. 16. 19:24 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

*ki nem meri betartani.......bocsi

# 4/23Időpont nov. 16. 19:24 Privát üzenet

Ja... te egy ilyen országúti igazságosztó vagy?


A refit mint fénykürtöt csak veszélyhelyzet esetén szabad használni. A trafi nem számít ide.


Trafi miatt villogni kiba paraszt szokás. Ezzel csak erősítik az autósok azt, hogy "nyugodtan hajts gyorsan, mi majd szólunk ha trafi van és akkor nem büntetnek meg". Hát egy frászt. Aki gyorsan megy az bsszák meg, hátha leesik neki a tantusz.


Mondom ez úgy, hogy 20 év alatt egyszer büntettek meg gyorshajtásért és nem azért mert a szembejövők villogtak hanem azért mert krvára nem kellett annyira sietnem soha, hogy gyorsan hajtsak. Az az egy bünti megváltozott sebességhatár miatt volt, be is fizettem szipogás nélkül.



A válasz 52%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/23Időpont nov. 16. 19:36 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?

A fénykürt használata nem tilos. Figyelemrelhívásra és veszélyhelyzetre való jelzésre találták ki.

Ez pedig köztudottan az, mert veszélyes, h a trafi előtt gyorsabban mész a megengedett legnagyobb sebességnél.

Nem büntethetnek meg érte.



A válasz 62%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 46%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/23Időpont nov. 16. 19:40 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?

Hát ja, szerintem rosszat tesz vele az ember...


A közelemben most jó páran meghaltak autóbalesetben kb. 1 hét alatt.


Az egyikben fiatalok vagánykodtak a másikról még nem tudni sok mindent de fiatal lány halt meg a harmadiknál pedig szintén hülyegyerek száguldott ezerrel lakott területen és ütött el egy embert...


Szóval durva, valamit igen csak kellene már csinálniuk a rendőröknek...



A válasz 30%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/23Időpont nov. 16. 19:40 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
A kérdező kommentje:

amit az utolsó előtti az igaz mondjuk....ha pl arra fognám, hogy csak köszönök a szembe jövőnek mert ismerem azért nem büntethetnek meg...

# 8/23Időpont nov. 16. 19:46 Privát üzenet
A KRESZ nem tiltja a fényjelzés adását, kivéve, ha az a közlekedés többi résztvevőjét elvakitja. Más kérdés, hogy eléggé kontraproduktív szokás: mivel mindenki szeretne baleset elszenvedéss nélkül a céljához jutni, viszont a balesetek elsődleges oka a gyorshajtás, eléggé maga alatt vágja a fát az, aki villogassal csökkenti az ellenőrzések hatékonyságát.

A válasz 59%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/23Időpont nov. 16. 21:42 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
Goldmund73 nevű felhasználó válasza:

Semmilyen szabályt nem sértesz vele.

A normális autósok szokták is jelezni. Meg is szoktam köszönni nekik, pedig nem vagyok ámokfutó.


Egyszer pl. lakott területen 50-nel mentem, szemből jeleztek. Akkor értem el egy 30-as táblát, ami egy iskola miatt volt kihelyezve. Mivel a zebra teljesen jól belátható volt, és egyik oldali járdán sem volt senki, ha nem jeleztek volna, maradtam volna 50-nél és a 30-as tábla miatt jól megszívtam volna.

Ennyit a traffipaxról. Az ámokfutókat, veszélyesen előzőket én is utálom.



A válasz 28%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/23Időpont nov. 16. 22:54 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése



Kapcsolódó kérdések
Biciklivel az országúton közlekedni szabályos?
Szabályos-e az amikor egy motoros egy 4 sávos úton,2 kocsi között elhajt, esetleg pirosnál áll úgy, hogy beáll a két kocsi közé?
Mi szabályos jobbkezes kereszteződésben?
Kerékpárral hogyan kellene szabályosan közlekedni a Megyeri úton (főút,2*2 sáv, nincs bringaút, szemben lévő oldalon van csak járda, felszerelés, kivilágítás rendben)?
Egy békés megyei városnak alig nevezhető községben időnként csoportosan feltűnnek a rendőrjárőrök mozgó autóval lesből büntetni. Mindig a biztonsági övre utaznak. S nem tudom...
Forgalmi vizsgán vad idegen autót hozott az oktató, benzines után ráadásul dízeleset. Ez szabályos? El lehetetlenítette a vizsgát, persze nem sikerült, mert ez miatt még jobban...

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Közlekedésbiztonság rovatból








Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!