Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Fiatalok, kibérelnétek Koloniá...

Fiatalok, kibérelnétek Koloniál bútorral berendezett lakást vagy csak mai bútorral?

Figyelt kérdés

Van jelentősége a bérleti díj tekintetében a bútornak? Kevesebbet adnátok érte vagy örülnétek, ha találtok egy kiadó lakást?

Ha mai modern stílusú lenne a bútor és a dizájn, fizetnétek érte többet? Mennyivel?



2019. jún. 6. 22:39
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
A lakás az Őrs vezér térnél van.
2019. jún. 7. 21:31
 12/17 anonim ***** válasza:
90%

40-20 évvel ezelőtt iskolázott, pozícióban lévő emberekre volt jellemző a Koloniál bútor. Színvonalat, értéket képviselt. Az Art Dekoval szemben, manapság értéktelenné vált. Csupán azért, mert a mai divatdiktátorok, valamiért nem tartják menőnek. Ha rákattanna egyik-másik ismert divatguru, az emberek mennének utánuk, mint a vintage stílusnál. Pár éve még eladhatatlan, alulértékelt régi bútorokból értékes ritkaságok lettek, lesznek.


Apósom, régi orvosi bútorait (vitrinek, kis és nagy szekrények, íróasztal) de még a fogászati székét sem tudtuk eladni 10 évvel ezelőtt. Lekerült a szuterén pincehelyiségbe. Egy éve újra meghirdettük őket. Százával licitálták fel az árát a vaterán. Igen komoly összegekért tudtuk eladni a vintage őrülteknek. :-o Még olyan vitrines szekrény is akadt, amit szerettünk volna megtartani, de az egyik vásárló visszautasíthatatlan ajánlatot tett rá. :-o


A szintén, nagy részben Koloniál bútorral berendezett örökölt lakást évek óta probléma nélkül tudjuk kiadni. Nálunk is fiatalok vették ki, akik azóta újra és újra hoznak maguk helyett bérlőket. Három szobát, hárman bérelnek. Felújítási munkálatokon kívül még nem állt üresen a lakás! Akkor is csak átmenetileg költöztek el a bérlők a felújítás idejére. A bútorok lecserélését nem láttuk rentábilisnek, hiszen nem kapnánk több bérleti díjat, ha átrendeznénk.

Ha a lakás szép, felújított, tiszta, a Koloniál bútorokat leszámítva stílusos, modern, műszaki berendezésekkel felszerelt, és jó helyen fekszik az ingatlan, akkor probléma nélkül lehet kiadni! Miénk a Móricz Zsigmond körtérnél van. Az Őrs is központi hely, szerintem igen jó az elhelyezkedése! Komoly közlekedési csomópont, megszámlálhatatlan áruházzal, szolgáltatóval, mozival.

Úgy gondolom, még ti válogathattok a bérelni szándékozók közül, annyian fognak érdeklődni!

Arról nem is szólva, kevés a kiadó lakás:

[link]


[link]


Egy jó tanács:

Ha még nem adtatok ki lakást, nagyon olvassatok utána a szabályoknak, mert igen könnyen porul járhattok. Ha nem bíztok a saját ismereteitekben, szerződjetek le ingatlan bérbeadó céggel. (10 százalékos jutalékkal dolgozót keressetek)

Itt olvashattok elég sok jó ötletet, információt:

(nem érdekből linkeltem ide, csak olvasmánynak gondoltam)


[link]


[link]


[link]

2019. jún. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A fiataloknál (legalábbis saját magamból és a környezetemből kiindulva) három dolog számít:

1. Jó helyen legyen. Az Örs szerintem okés. Nem a legjobb, de jó.

2. Az ára a hasonló lakásoknak megfelelő legyen.

3. Ha több embernek akarjátok kiadni és nem egyetemisták, akkor a hálószobák külön nyílóak legyenek.

4. Legyen berendezve és gépesítve (hűtőgép, mosógép). Nagyon kevesen vannak akik hurcibálni akarják a bútoraikat. Nem baj a régi bútor, de így nem is lehet annyit kérni. Viszont egy lakás teljes újrabútorozása jóval többe kerül, mint amekkora lakbér növelő képessége van. Én még pluszba a fürdőszoba és a konyha állapotát szoktam megnézni.


Panelért mondjuk én fix hogy nem fizetnék ki annyit, amennyiért adják őket.

2019. jún. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
16%

Nyanyás bútorok az Ikea háta mögötti paneldzsungelben? Csak egy kereséssel ennyi támadást találtam azon a környéken, hogyne fizetnék akár tripla árat egy ilyen ékszeresdobozért 😂😂😂


[link]

2019. jún. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
93%
A kérdező helyében én semmiképp nem adnám el azokat a bútorokat, a felsoroltak miatt főleg. A divatról meg annyit, hogy mindig változik, mert mindig kitalálnak valami újat. Aztán hogy mennyire lesz jó, azt nem tudni, mert amit most veszel, lehet néhány év múlva elavult lesz. Viszont a divat ismétli magát. Számtalan dolog van, amelynél a régi divat jön vissza újból.
2019. jún. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
90%

Bár nekem kellemetlen emlékeim vannak gyerekkoromból a koloniállal, mert monstrum, éles, hegyes csicsák vannak rajta és sok kék-zöld foltot festettek rám, de ha a konyha és a fürdő modernek lennének, én elméletben kivenném a lakást. (Azért csak elméletben, mert a gyakorlatban kerülném a panelt.)

Mondjuk hirdetésben inkább az új részeiről lenne érdemes betenni kezdőképet, mert én ha meglátok egy koloniált kezdőképként, akkor már nem nagyon kattintgatom végig a dolgot. És nem a koloniál miatti ellenszenv miatt, hanem mert tapasztalataim szerint az ilyen koloniálos albérlethirdetések gyakran párosulnak a nyolcvanas évekből származó vizesblokkokkal, ahol a hirdető lelkesen ecseteli, hogy mennyire nagyon gépesített a lakás, mert van benne hűtőszekrény, vízforraló és színestévé... :D De tény, hogy a koloniálos lakásokat jóval olcsóbban is hirdetik. (-30-40%) Pedig egy modern, gépesített konyha (=mosogatógép és elszívó minimum) és egy dizájnos fürdő azért sokat dob az értékén. Tehát ha először látok egy modern konyhát és fürdőt és csak utána a koloniál szobabelsőt, az azért rögtön más benyomás.

A másik, hogy nem feltétlenül kell a koloniál bútorhoz meghagyni a teljes évszázados dizájnt, pl. nem lenne kötelező, hogy csipkefüggöny lógjon az ablakon, retro üvegcsillár a plafonról, elmaradhatatlan perzsaszőnyeg-utánzatok a parkettán és persze horgolt terítő a képcsöves tévén.

2019. jún. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
45%
számomra egy albérletben ahol ideinglenesen vagyok a bútor stílusa harmadrangú dolog. El sem tudom képzelni magamat hogy azt mondom egy számomra árban és helyben ideális albérletre nemet mondok, mert a bútor stílusa nem egyezik az én stílusommal. Aki meg ez miatt nemet mond had menjen...
2019. jún. 10. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!