Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Melyik várost ajánljátok...

Melyik várost ajánljátok Budapestről kiköltözni?

Figyelt kérdés

Van havi 160K passzív bevételem havonta. Részmunkaidőben szívesen pizzafutárkodnék (motorral), árufeltöltősködnék-pénztároznék. Igazából ilyen munkákat szeretnék csinálni.


A nyugodtabb és tisztább légkörre és arra van szükségem, hogy egyedül lehessek.


Ami még fontos, hogy már két éve angolul tanulok, szóval egy picivel nagyobb városra van szükségem, ahol van erre lehetőség.



2019. jún. 10. 23:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

6-os: Miskolcot a 4 város közül nem nagyon ajánlotta - és (sajnos) nem véletlenül!

Ha a mai Miskolcot és a mai Debrecent összevetjük, akkor sajnos Miskolc a fasorban sincs. Iparváros - volt!

Manapság Tatabánya , Esztergom környéke iparosodottabb mint Miskolc.

(ne haragudj, én imádom Miskolc környékét, de a jövőképe nem olyan szép...)

2019. jún. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
52%
Miskolccal nem is az a baj hogy iparváros... Rengeteg a szegregátum, sok a C állampolgár, a közbiztonság pedig országos szintet nézve az egyik legpocsékabb. Belvárost figyelmen kívül hagyva a külvárosi rész itt a legelhanyagoltabb és talán a legrondább is, volt szerencsém látni. Az igaz hogy mostanában több cég költözött be, de a fizetés, és a körülmények rosszabbak mint a dunántúli ipari parkoknál, nem véletlen hogy az elmúlt években nagyon sok borsodi ember költözött, és itt terveznek hosszabb távra is.
2019. jún. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
45%
Miskolcról minden jóérzésű ember amint teheti menekül! Elképesztő dolgok történnek itt, ráadásul a bérezés is a szegényebb régiókhoz van igazítva...
2019. jún. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
25%
Az ilyen kérdésekhez mindig odagyűlik egy rakás ember, aki legfeljebb a bulvárhírekből ismeri Miskolcot. Minden városnak vannak gettós részei meg lepukkant külvárosa, de ha azokat elkerülöd, nincs baj. Ha munka nem fontos, akkor a környezete meg a kinézete miatt ezerszer inkább Miskolc, mint Debrecen vagy Fehérvár (annak is csak a belvárosa szép, bár az nagyon, amúgy nincs ott semmi). Jellemző, hogy az szólja le Miskolcot, aki Szegedet is, ami az Alföld legszebb városa, de Tatabánya neki első helyen szerepel.
2019. jún. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
38%

#14-es remélem tudod hogy Szegeden majd 15 évet, Tatabányán 2x ennyit éltem, Miskolcra gyakran járok a munkám miatt.


Szeged régen az egyik legélhetőbb város volt de Bartha és Botka munkája során a város nem hasonlít régi önmagára, kevés a munkalehetőség, a városnak nincs semmi koncepciója és jövőképe, túlélni akarják magukat, nem pedig alkotni. Adóbevételek béka feneke alatt, sok ismerősöm költözött el az elmúlt években onnan mert nem tudtak normális életet kialakítani ott. Alig van ipara a városnak, a fiatalok és elesetebb személyeknek nehéz munkát találni. Hiába szép a város, és tetszetős a turista szemének, hiába van az egyik legjobb egyeteme az országban, stagnál az egész, se előre se hátra nem tart. A város egyáltalán nem használja ki a lehetőségeit.



Tatabánya pont az ellenkezője. A rendszerváltás után valóban tönkrement a város de Bencsik tudatos programmal rendbetette a várost, rengeteg gyár, multi jött, és miután lejártak az adókedvezmények és az emberhiány miatt elkezdtek növekedni a fizetések a város berobbant. Pestnél is nagyobb arányban növekednek az ingatlanárak, kiadó albérlet alig van, amit meghirdetnek arra lesz 50 érdeklődő, (akár több is) 2015 óta többezer fő költözött be, főleg keletről többek között Miskolcról is. Rengeteg a munkalehetőség, és rengeteg mindent újítanak fel vagy újat építenek pl. 2 gimit építenek újra kb. az alapoktól, új könyvtárat húznak csinálnak, új megyeháza, új földalatti parkoló épül, az új kórházi pavilont építettek, ráadásul már tervezik a következőt, orvosi rendelőket újitanak fel sorban, új rendezvény és sportcsarnokot terveznek, sok cég bővíti a munkahelyek számát, a régi buszparkot 4 hónap alatt újra cserélték le (3 éves buszok) szinte az összes buszmegállót felújitották, a bicikliutakat folyamatosan építik ki, a sétálóutcat megszépitették. Igen, régen borzasztó hely volt Tatabánya, aki tudott menekült innen, pl. én is, de 4-5 éve nagyon beindult, ezért is költöztem vissza Szegedről. Nem véletlenül Tbánya a legboldogabb város.

[link]


Az ajánlott listát nem sorrendben írtam, hanem felsorolás szerűleg, valószínű a többi dunántúli megyeszékhelynek még ennél is jobban megy.



Miskolcot meg hagyjuk. Elveszítette 20 év alatt a lakosságának majdnem negyedét, a belvárost elhagyva szemmel látható hogy mennyivel elvan maradva a magyar átlagtól a terület. Sokkal rosszabb állapotban vannak a házak, utak, arról nem is beszélve mennyi szegregáció van Miskolcon (hivatalosan 13) Persze lehet jönni Miskolctapolcával tudom... De talán nem véletlen hogy rengetegen elmentek Borsodból...

2019. jún. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"Ha munka nem fontos, akkor a környezete meg a kinézete miatt ezerszer inkább Miskolc, mint Debrecen vagy Fehérvár"

Én teljesen megértem, hogy így véded Miskolcot, de - jelenleg - sajnos a védhetetlent véded!

Nagyon tévedsz, amikor azt írod, hogy minden városnak vannak lepukkant részei és no-go zónái.

Én pl. Debrecenben nem tudok ilyenről... és van még egy pár (nem sok) ilyen város.

Az, hogy a munkahely ez esetben nem számít - téves megállapítás!

Közvetve hatalmas jelentősége van: egészen más az infrastruktúra, a szolgáltatások minősége, a közbiztonság ott, ahol van erős fizetőképes kereslet, és ott ahol a népek segélyen vagy közmunkán tengődnek! (ez utóbbiból van több!)

Nem vigasz, de az aki Tatabányáról írt, ő nagyon jól látja a helyzetet! Szeged tényleg szuper, de valóban egyhelyben toporog. Olyan mint Pécs, amelyik város szintén gyönyörű - és ezzel minden jót elmondtunk róla - pedig Miskolc is és Pécs is kormánypárti vezetésű - tehát nem igaz az a tétel, hogy a polgármester politikai színe a meghatározó.

Azok a városok a "jó" városok, ahol van városfejlesztési koncepció, ahol az ellenzék együtt tud működni a vezetéssel (és fordítva!), ahol a polgármester nem azzal foglalkozik hogy mit miért nem lehet megcsinálni, hanem mindent "bedob" a városáért! Az előbbire Szombathely lehet a példa, az utóbbira Debrecen. (mindkettő azonos "színű"!)

2019. jún. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Az utolsó bekezdés nem egyértelmű: Szombathely a helyzetéhez és a lehetőségeihez képest nagyon hátul van a megyeszékhelyek listáján, míg Debrecen magasan a legjobban használja ki az adottságait!
2019. jún. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Siófokon részmunkaidős bolti állás, vagy pizzafutár munka szerintetek mennyire van?
2019. jún. 15. 00:24
 19/24 A kérdező kommentje:

És ha tovább tanulni is szeretnék?

Elszeretnék már végre költözni itthonról és megmondom őszintén a következő évet egy részmunkaidős állással és saját magammal; film nézés, könyv olvasás, tanulással és sporttal szeretném tölteni úgy, hogy közben megtanulom ellátni magam.

Nyilván fontos lenne az is, hogy milyen a közösségi élet. Vannak-e például társasjáték összejövetelek, vagy amator szinten foci edzések, versenyek?

2019. jún. 15. 00:35
 20/24 Waff ***** válasza:
0%

El vagy te kissé varázsolva kérdező...szerintem maradj Pesten.

Ha mindenképp ki szeretnéd próbálni magad, akkor most nyáron a balatonpart. Siófokon válogathatsz...eladó, szakács, pincér, pizzafutár...

Szegedet én sem ajánlom, munkalehetőség és megélhetés szempontjából talán a legrosszabb választás lenne.

Nézz szét a balcsin inkább ahogy fentebb is írták.

Sz

2019. jún. 17. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!